W ramach akcji internetowej CzyIKEAjestOK.pl pracownicy ochrony IKEA przekonują, że szwedzki koncern tylko pozoruje społeczną odpowiedzialność. Jednocześnie apelują do IKEA o większe zainteresowanie warunkami pracy pracowników ochrony sklepów. Akcja odbywa się m.in. w serwisach Facebook, Twitter oraz YouTube.
Akcja CzyIKEAjestOK.pl prowadzona w internecie jest próbą skłonienia firmy IKEA do spełnienia obietnic i zainteresowania warunkami pracy w firmach, z którymi kooperuje. Według organizatorów szwedzki koncern tylko pozoruje społeczną odpowiedzialność.
- IKEA stosuje coraz gorsze praktyki. Odcina się od problemu unikając odpowiedzi na nasze prośby, a z drugiej – angażuje w walkę z niezadowolonymi - opowiada Paula Brzezińska, jedna z organizatorek akcji - Niedawno, we współpracy z Solidem IKEA wzywała do siebie pracowników ochrony podtykając im do podpisania deklaracje, że są zadowoleni z warunków pracy. Potem rzeczniczka IKEA przedstawiała te dokumenty jako dowód zadowolenia pracowników.
Poza stroną internetową, organizatorzy są obecni m.in. na serwisie mikroblogowym Twitter, stworzyli też stronę akcji na portalu Facebook. W staraniach o zainteresowanie koncernu problemami pracowników pomaga NSZZ "Solidarność".
- IKEA promuje odpowiedzialność biznesu i bardzo dużo o niej mówi – komentuje Krzysztof Zgoda z „Solidarności”. - Jak wygląda to w praktyce, można zobaczyć na YouTube, gdzie opublikowaliśmy nagranie, w którym pracownicy IKEA wyrzucają z biura pracowników chcących złożyć prośbę w swojej sprawie.
Źródło: CzyIKEAjestOK.pl
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
@Anna:<br /> Nie, to nie tak. Żal jest do Solidu. Rozmowy z nim trwały od 2 lat. Niestety ta firma to chyba jeden z najgorszych pracodawców branży ochrony. Nie chciał w ogóle rozmawiać. Dlatego pojawił się pomysł apelu do klienta Solidu, który bardzo chwali się swoją odpowiedzialnością. Zaczęło się od zwykłej prośby o uwagę i pomoc w rozmowach z Solidem. Była wiara, że kto jak kto, ale IKEA (super-odpowiedzialna, mówiąca o wewnętrznym standardzie IWAY, kontroli kontrahentów) zabierze się za to. Niestety - nic. Nawet gorzej - wyrzucono proszących o pomoc z biura IKEA, potem była krytyka takich wystąpień. To wtedy pojawił się sajt <a href="http://CzyIKEAJestOk.pl" target="_blank" rel="nofollow">http://CzyIKEAJestOk.pl</a> Chodzi tu o zadanie pytania. Dlaczego krytykujemy firmy za to, że szyją buty w indyjskich fabrykach, a tolerujemy to, że IKEA (ta SUPER-IKEA) wybiera takiego dostawcę?
Dobrze Norbert, ale dlaczego wszystkie żale są do IKEA, a nie do Solid'u?<br /> To oni płacą swoim pracownikom marne grosze, to oni są odpowiedzialni za ich godziny pracy, to oni trzymają w ręku ich pakiet socjalny. Uwierz mi, IKEA niejednokrotnie próbowała stawać w obronie tych ludzi, ale Solid to odrębna firma, z którą tylko współpracuje. Nie można zwalać odpowiedzialności za złe warunki pracy na niewłaściwego pracodawcę!
@2stan:<br /> Dlaczego "do cudzej kieszeni"? Nikt nie domaga się od IKEA pieniędzy tylko rozmowy i pomocy w negocjacjach z Solidem. To postawa IKEA rodzi konflikt. Akcja jest aktem desperacji pracowników, którzy ze swoim pracodawcą od 2 lat nie mogą się w ogóle porozumieć...
To kolejny przykład sięgania do 'cudzej' i niewłaściwej kieszeni przez związki zawodowe, w tym przypadku przez NZSS "Solidarność". Przecież IKEA nie jest pracodawcą tych ochroniarzy. Ale w naszym kraju związkowcy najlepiej doją budżet, czyli nas podatników, gdyż najbardziej "działają" w firmach których właścicielem jest Skarb Państwa. W tym konkretnym przypadku chcą 'zawstydzić' potężną firmę i zmusić do ustępst - kto za to zapłaci? Pan, Pani, Oni, ale i Ty też!!!
Sprawę komentowano na forum branżowym: <a href="http://guardia.pl/forum/viewtopic.php?p=27647">Forum Guardii</a> oraz na <a href="http://f1n.eu/a-ikea-jest-ok.html">blogu założyciela Guardii</a>.
ciekawe, jak to się skończy ;)
Dobrze przemyślana akcja. Ciekawe, która agencja za nią odpowiada:)