13.11.2017 / Inne
 

Ruszyła kampania "Poznań przyciąga". Miasto zachęca do studiowania na poznańskich uczelniach

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
http://poznanprzyciaga.pl/
http://poznanprzyciaga.pl/

W akcję koordynowaną przez Urząd Miasta Poznania, zaangażowane są uczelnie i młodzi ludzie sukcesu, którzy jeszcze do niedawna byli poznańskimi studentami. W ramach kampanii „Poznań Przyciąga” poznaniacy odwiedzą 50 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów.  Akcja wzmocniona jest kampanią reklamową w internecie.

W dobie niżu demograficznego wszystkie ośrodki akademickie w Polsce borykają się z problemem spadku liczby studentów, stąd przez ostatnie lata dużo mówi  się o konkurencji pomiędzy miastami akademickimi. W Poznaniu podjęto działania na niespotykaną jak dotąd wśród samorządów skalę, zmieniając tym samym utarty scenariusz, w którym cały ciężar promocji akademickiej spada na uczelnie.

–  W Poznaniu studiuje ok. 114 tys. studentów, którzy wiele wnoszą do miasta; tworzą jego atmosferę i dynamikę, stanowią również dużą grupę konsumentów i budują kapitał społeczny naszego miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Zależy nam, aby przyciągać i zatrzymywać w Poznaniu młode talenty, aby mogły tu realizować swoje pasje, ambicje naukowe i zawodowe. Nasze miasto ma im wiele do zaoferowania. W działaniach promocyjnych wskazujemy na niewątpliwe atuty Poznania, m.in. takie jak: najniższa stopa bezrobocia w Polsce, możliwości zatrudnienia w dużych międzynarodowych firmach, a także doskonałe warunki do rozwijania innowacyjnych biznesów.

W tym roku akcja dotrze do 27 polskich miast w 7 województwach, głównie tych sąsiadujących z Wielkopolską. Podczas spotkań maturzyści będą mieli okazję zapoznania się z ofertą wszystkich poznańskich uczelni, programami stypendialnymi, ofertą edukacyjną, zawodową, sportową i kulturalną. Co ważne - prelegentami zachęcającymi do studiowania w Poznaniu są młodzi ludzie sukcesu, którzy jeszcze do niedawna sami byli studentami Poznania, w tym przedstawiciele biznesu, kultury i nauki.

Poznań angażuje influencerów...

W szkołach pojawią się m.in. blogerzy: Maciej Mazurek „Zuch” („ZUCH.media”), Dorota Indycka („Kuchenne szaleństwa”) i Maciej Blatkiewicz („Maciej je”), twórcy i managerowie znanych portali: Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl), Kamil Biegański  (mome.pl), Tomek Jabłoński (qpony.pl). Uczniów zachęcać będą też: Daga Gregorowicz z zespołu Dagadana, Magda Przybył z Polskiej Akademii Nauk i Agnieszka Rojewska, baristka z międzynarodowymi sukcesami.

- Najbardziej zależy mi na tym, żeby opowiedzieć młodzieży to, co sam chciałbym usłyszeć będąc w ich wieku, tuż przed maturą. Pamiętam ten czas, pamiętam niepewność. Myślę, że bardzo przydałabym mi się wtedy rozmowa z kimś kto przeszedł już ścieżkę, na którą ja dopiero wkraczam. Chciałbym usłyszeć o możliwościach jakie dadzą mi studia, o pracy, którą mógłbym podjąć, o firmie, którą mógłbym założyć – mówi Maciej Mazurek, bloger (ZUCH.media) i założyciel Zuchowego Studia.

- Zależy nam, aby wizyty aktywizowały młodzież - podkreśla Andrzej Kozdęba, m.in. bloger i szkoleniowiec, który pełni rolę moderatora spotkań we wszystkich szkołach. – Nasze podejście do tematu odpowiada maturzystom. Przyjeżdżamy i dajemy im możliwość kontaktu z kimś, kto studiował w Poznaniu, a dziś ma tu własny biznes lub rozwija swoje pasje. To jest podany w przystępnej formie konkret, którego oczekują uczniowie. Zdarza się, że przychodzą po prezentacji i przyznają, że nawet jeśli wcześniej nie brali Poznania pod uwagę, nasza prezentacja ich przekonała. 

... stawia na social media i video

Wykorzystywane narzędzia, poza stroną internetową www.poznanprzyciaga.pl, to przede wszystkim Facebook, YouTube oraz Instagram. Miasto pozyskało w tym roku do współpracy młodego youtubera, maturzystę, autora kanału na YouTube obecnie obserwowanego przez ponad 125 tysięcy osób. Robert Kołodziejczyk (Rob$on) relacjonuje swoje wizyty w szkołach na swoim koncie na Instagramie, a za miesiąc na jego kanale na Youtube pojawi się specjalny materiał poświęcony studiowaniu, z wykorzystaniem materiałów nagranych podczas akcji „Poznań Przyciąga”.

Organizatorzy spotkań z uczniami wykorzystają technologię VR, dzięki czemu uczniowie przez chwilę czują się tak, jakby naprawdę byli w Poznaniu - po założeniu gogli VR mogą rozejrzeć się m.in. po Starym Rynku, Śródce, centrum miasta, parkach i Termach Maltańskich, a także przejechać się wirtualnym tramwajem i wziąć udział w plenerowym koncercie.

Co ważne, mogą ten spacer powtórzyć potem wiele razy – wystarczy, że ściągną filmik z YouTube oraz aplikację Google Cardboard na swój smartfon, który włożą do kartonowych gogli, rozdawanych podczas spotkań. – Zadbaliśmy o to, by formuła spotkań w szkołach była ciekawa i dynamiczna – mówi Anna Wawdysz, zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania, który realizuje kampanię. – Z jednej strony dbamy o poziom merytoryczny prezentacji i chcemy przekazać maturzystom jak najwięcej cennych informacji, a z drugiej strony, idąc z duchem czasu, przyciągamy ich uwagę nowinkami technicznymi. Myślę, że to najlepsze połączenie.

Kolejna atrakcja dla maturzystów to konkurs. W trakcie spotkań uczniowie są proszeni o wypełnienie ankiety oraz zapisanie na kuponie konkursowym skojarzenia związanego z Poznaniem. 10 laureatów spędzi w stolicy Wielkopolski weekend pełen atrakcji.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.