13.11.2017 / Inne
 

Ruszyła kampania "Poznań przyciąga". Miasto zachęca do studiowania na poznańskich uczelniach

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
http://poznanprzyciaga.pl/
http://poznanprzyciaga.pl/

W akcję koordynowaną przez Urząd Miasta Poznania, zaangażowane są uczelnie i młodzi ludzie sukcesu, którzy jeszcze do niedawna byli poznańskimi studentami. W ramach kampanii „Poznań Przyciąga” poznaniacy odwiedzą 50 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i spotkają się z kilkoma tysiącami uczniów.  Akcja wzmocniona jest kampanią reklamową w internecie.

W dobie niżu demograficznego wszystkie ośrodki akademickie w Polsce borykają się z problemem spadku liczby studentów, stąd przez ostatnie lata dużo mówi  się o konkurencji pomiędzy miastami akademickimi. W Poznaniu podjęto działania na niespotykaną jak dotąd wśród samorządów skalę, zmieniając tym samym utarty scenariusz, w którym cały ciężar promocji akademickiej spada na uczelnie.

–  W Poznaniu studiuje ok. 114 tys. studentów, którzy wiele wnoszą do miasta; tworzą jego atmosferę i dynamikę, stanowią również dużą grupę konsumentów i budują kapitał społeczny naszego miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Zależy nam, aby przyciągać i zatrzymywać w Poznaniu młode talenty, aby mogły tu realizować swoje pasje, ambicje naukowe i zawodowe. Nasze miasto ma im wiele do zaoferowania. W działaniach promocyjnych wskazujemy na niewątpliwe atuty Poznania, m.in. takie jak: najniższa stopa bezrobocia w Polsce, możliwości zatrudnienia w dużych międzynarodowych firmach, a także doskonałe warunki do rozwijania innowacyjnych biznesów.

W tym roku akcja dotrze do 27 polskich miast w 7 województwach, głównie tych sąsiadujących z Wielkopolską. Podczas spotkań maturzyści będą mieli okazję zapoznania się z ofertą wszystkich poznańskich uczelni, programami stypendialnymi, ofertą edukacyjną, zawodową, sportową i kulturalną. Co ważne - prelegentami zachęcającymi do studiowania w Poznaniu są młodzi ludzie sukcesu, którzy jeszcze do niedawna sami byli studentami Poznania, w tym przedstawiciele biznesu, kultury i nauki.

Poznań angażuje influencerów...

W szkołach pojawią się m.in. blogerzy: Maciej Mazurek „Zuch” („ZUCH.media”), Dorota Indycka („Kuchenne szaleństwa”) i Maciej Blatkiewicz („Maciej je”), twórcy i managerowie znanych portali: Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl), Kamil Biegański  (mome.pl), Tomek Jabłoński (qpony.pl). Uczniów zachęcać będą też: Daga Gregorowicz z zespołu Dagadana, Magda Przybył z Polskiej Akademii Nauk i Agnieszka Rojewska, baristka z międzynarodowymi sukcesami.

- Najbardziej zależy mi na tym, żeby opowiedzieć młodzieży to, co sam chciałbym usłyszeć będąc w ich wieku, tuż przed maturą. Pamiętam ten czas, pamiętam niepewność. Myślę, że bardzo przydałabym mi się wtedy rozmowa z kimś kto przeszedł już ścieżkę, na którą ja dopiero wkraczam. Chciałbym usłyszeć o możliwościach jakie dadzą mi studia, o pracy, którą mógłbym podjąć, o firmie, którą mógłbym założyć – mówi Maciej Mazurek, bloger (ZUCH.media) i założyciel Zuchowego Studia.

- Zależy nam, aby wizyty aktywizowały młodzież - podkreśla Andrzej Kozdęba, m.in. bloger i szkoleniowiec, który pełni rolę moderatora spotkań we wszystkich szkołach. – Nasze podejście do tematu odpowiada maturzystom. Przyjeżdżamy i dajemy im możliwość kontaktu z kimś, kto studiował w Poznaniu, a dziś ma tu własny biznes lub rozwija swoje pasje. To jest podany w przystępnej formie konkret, którego oczekują uczniowie. Zdarza się, że przychodzą po prezentacji i przyznają, że nawet jeśli wcześniej nie brali Poznania pod uwagę, nasza prezentacja ich przekonała. 

... stawia na social media i video

Wykorzystywane narzędzia, poza stroną internetową www.poznanprzyciaga.pl, to przede wszystkim Facebook, YouTube oraz Instagram. Miasto pozyskało w tym roku do współpracy młodego youtubera, maturzystę, autora kanału na YouTube obecnie obserwowanego przez ponad 125 tysięcy osób. Robert Kołodziejczyk (Rob$on) relacjonuje swoje wizyty w szkołach na swoim koncie na Instagramie, a za miesiąc na jego kanale na Youtube pojawi się specjalny materiał poświęcony studiowaniu, z wykorzystaniem materiałów nagranych podczas akcji „Poznań Przyciąga”.

Organizatorzy spotkań z uczniami wykorzystają technologię VR, dzięki czemu uczniowie przez chwilę czują się tak, jakby naprawdę byli w Poznaniu - po założeniu gogli VR mogą rozejrzeć się m.in. po Starym Rynku, Śródce, centrum miasta, parkach i Termach Maltańskich, a także przejechać się wirtualnym tramwajem i wziąć udział w plenerowym koncercie.

Co ważne, mogą ten spacer powtórzyć potem wiele razy – wystarczy, że ściągną filmik z YouTube oraz aplikację Google Cardboard na swój smartfon, który włożą do kartonowych gogli, rozdawanych podczas spotkań. – Zadbaliśmy o to, by formuła spotkań w szkołach była ciekawa i dynamiczna – mówi Anna Wawdysz, zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania, który realizuje kampanię. – Z jednej strony dbamy o poziom merytoryczny prezentacji i chcemy przekazać maturzystom jak najwięcej cennych informacji, a z drugiej strony, idąc z duchem czasu, przyciągamy ich uwagę nowinkami technicznymi. Myślę, że to najlepsze połączenie.

Kolejna atrakcja dla maturzystów to konkurs. W trakcie spotkań uczniowie są proszeni o wypełnienie ankiety oraz zapisanie na kuponie konkursowym skojarzenia związanego z Poznaniem. 10 laureatów spędzi w stolicy Wielkopolski weekend pełen atrakcji.

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.