2.01.2017 / Mobile
 

Apple planuje zmniejszyć produkcję najnowszych iPhone' ów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
57153_palo-alto_hero.jpg
57153_palo-alto_hero.jpg

Według analiz "The Nikkei", gigant z Cupertino zredukuje produkcję modeli iPhone'ów o około 10 procent już w pierwszym kwartale 2017 roku. Spadki mają dotyczyć przede wszystkim najnowszych modeli - iPhone'a 7 i 7 Plus. Dlaczego? Podobno sprzedają się poniżej oczekiwań.

Decyzja o zmniejszeniu produkcji w pierwszym kwartale nowego roku zwykle nie powinna wzbudzać niepokoju. Tradycyjnie, świąteczny okres to dla producentów elektroniki czas żniw, po którym następuje wyhamowanie. Redukcja produkcji jest jego naturalną konsekwencją. W przypadku Apple sprawy mogą jednak wyglądać inaczej.

Firma, zaraz po premierze najnowszych iPhone'ów, była krytykowana za nie dość innowacyjne podejście do tematu. iPhone 7 i 7 Plus nie wywołały takiego entuzjazmu, do jakiego przyzwyczaiła nas firma, która dodatkowo zrezygnowała z publikowania pierwszych wyników sprzedażowych, czego dotychczas nie unikała. Podejrzenia, że tym razem nie ma się czym chwalić, nasunęły się więc same. O ile jednak one mogą być prawdziwe, biorąc pod uwagę chłodne przyjęcie nowych produktów, o tyle wciąż wieszczenie "końca Apple" wydaje się pozbawione podstaw.

Faktem jest jednak to, że przez Timem Cookiem stoi w tym roku wiele wyzwań. O tym, że Apple traci impet, mówi się nie od dzisiaj, a w przypadku tej firmy utrata wizerunku, może słono kosztować. 

 

 

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.