13.02.2017 / Mobile
 

BLIK po dwóch latach: Ponad 10 milionów transakcji i prawie 3,5 miliona użytkowników

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
BLIK
BLIK

BLIKIEM można dziś płacić w polskich sklepach internatowych, wypłacać pieniądze z większości bankomatów, dokonywać przelewów na wskazany numer telefonu, płacić w sklepach stacjonarnych, kupować bilety w środkach komunikacji miejskiej, realizować transakcje podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem i regulować rachunki. 

- W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia udało nam się nie tylko wprowadzić BLIKA na innowacyjny rynek bezgotówkowych płatności, ale także zająć na nim znaczącą pozycję. Przekonaliśmy rynek, że wielokanałowość jest kluczowa. BLIK jest szybki, wygodny i bezpieczny. Cieszy nas to, że zyskaliśmy zaufanie wielu partnerów - zarówno po stronie instytucji finansowych, agentów rozliczeniowych, jak i  sklepów. Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek drogi, dlatego cały czas wdrażamy nowe funkcjonalności systemu, poszerzamy jego sieć akceptacji oraz dołączamy kolejne banki. Wierzymy, że BLIK  w aplikacjach bankowości mobilnej to najlepsze rozwiązanie płatnicze dla użytkowników - uważa Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

BLIK wystartował 9 lutego 2015 roku na mocy porozumienia sześciu największych banków w Polsce - PKO Banku Polskiego, Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego i mBanku. System powstał w oparciu o IKO - aplikację PKO Banku Polskiego. Podstawowym założeniem systemu było to, by każdy użytkownik BLIKA mógł w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, przy wykorzystaniu różnych kanałów, zrealizować transakcję w szybki, wygodny i bezpieczny sposób - wyłącznie ze smartfonem w ręku.

Twórcy BLIKA nawiązywali współpracę z kolejnymi bankami (do banków-uczestników systemu dołączył Getin Noble Bank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe, a wkrótce dołączy także Credit Agricole Bank Polska), agentami rozliczeniowymi i integratorami płatności (dziś to eService, First Data, PayTel, Dotpay, Przelewy24, Tpay, Blue Media, CashBill, eCard, PayU, Euronet i ITCARD). Dzisiaj spośród 7 milionów użytkowników bankowości mobilnej już prawie 3,5 miliona osób korzysta z BLIKA, wykonując blisko 2 miliony transakcji miesięcznie. 

Transakcje w sklepach internetowych stanowią najwięcej, bo około 40 proc. wszystkich realizowanych operacji. Twórcy systemu zachęcają sklepy do wdrożenia systemu na swoich stronach - najpierw wprowadzono płatność BLIKIEM od razu na stronie sklepu - bez konieczności jej opuszczania i dodatkowego logowania na stronie banku, następnie wspólnie z Bankiem Millennium wdrożono metodę „jednego kliknięcia”. Klienci tego banku jako pierwsi mogą robić zakupy bez konieczności przepisywania kodu BLIK. Niezależnie od tego każda transakcja wymaga silnej autoryzacji kodem PIN w aplikacji mobilnej banku, co gwarantuje bezpieczeństwo każdej operacji. W 2017 roku kolejne banki-uczestnicy systemu umożliwią swoim klientom skorzystanie z tej metody.

- Naszą strategią jest, by dla każdego mobilnego klienta banku  BLIK stał się metodą płatności pierwszego wyboru w e-commerce. Płatności online ewoluują nieustannie, wymagając coraz większej wygody dla użytkownika, stają się coraz bardziej mobilne. BLIK jest szybki, wygodny, bezpieczny i co ważne z punktu widzenia sklepu internetowego - gwarantuje wysoką konwersję. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z takim gigantem jak Allegro, bo jest to zwieńczenie ważnego etapu budowy sieci akceptacji w polskim e-commerce. Metoda „jednego kliknięcia” przy silnej autoryzacji kodem PIN daje z kolei szerokie możliwości obsługi płatności w e-commerce. Budujemy nowy, duży segment płatności mobilny BLIK w e-commerce - podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.   

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
karina
1. karina, 87.99.117.*, 25.02.2017 / 14:33
jeśli chodzi o ułatwianie życia ludziom, to są banki, które w tym przodują, m.in. wspomniany getin, no i jednak mają teraz bardzo dobrą obsługę klienta, więc widać że coś się zmienia na plus.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.