Chińska firma zaskoczyła analityków 31-proc. wzrostem przychodów w czwartym kwartale.
Lenovo ledwie we wrześniu zrealizowało dwie ważne transakcje: od Google przejęło Motorolę, a od IBM - linię serwerów x86. Teraz pokazuje, że na obu potrafi zarabiać. Przychody spółki wzrosły o 31 procent, do 14,1 miliarda dolarów. Prognozy mówiły o 13,5 miliarda. I choć zysk koncern stopniał o 4,6 procenta, do 253 milionów dolarów, także był dużo wyższy niż oczekiwali analitycy.
W trzecim kwartale 2014 roku, zarobiła na czysto 262 milionów dolarów, poprawiając tym samym wynik z poprzedniego roku o 19 procent. Wtedy jednak - choć smartfony sprzedawały się świetnie - osiągając wynik ponad 35 milionów egzemplarzy - największy skok zanotowały komputery. Sprzedaż notebooków przyniosła 5,5 miliarda dolarów, co stanowi 52 procent łącznych przychodów firmy, a desktopów - 3 miliardy. Dzięki temu zgodnie szacunkami IDC, Lenovo już szósty kwartał z rzędu było liderem światowego rynku PC.
Już wtedy przedstawiciele Lenovo podkreślali, jak ważne jest dla nich przejęcie Motoroli i serwerów od IBM., który zależało na większej dywersyfikacji działalności. Dzisiaj segment PC składa się teraz na 65 procent przychodów firmy, urządzenia mobilne przynoszą jej 24 procent, a oferta dla dużych przedsiębiorstw - 9. Rok temu PC generował 81 procent przychodów Lenovo.
- W tym kwartale rozpoczynamy nowy wyścig, ale wyniki wskazują, że mamy odpowiednią strategię, dobrze realizowaliśmy ją na całym świecie i dokonaliśmy właściwych przejęć - powiedział Yuanqing Yang, prezes i dyrektor naczelny Lenovo. - Nasz zasadniczy dział PC nie tylko utrzymał pozycję lidera, ale też zwiększył rentowność. Motorola już teraz może się pochwalić sukcesami w skali globalnej: po raz pierwszy sprzedała ponad 10 milionów sztuk w ciągu kwartału, a obecnie wchodzi ponownie na rynek Chin. Integracja z działem System x również rozpoczęła się pomyślnie, choć w celu zwiększenia konkurencyjności wymaga dalszego doskonalenia i rozwoju.
Zysk brutto firmy za trzeci kwartał roku finansowego wzrósł o 54 procent w ujęciu rok do roku do poziomu 2,1 miliarda dolarów, a marża brutto wyniosła 14,9 procent. Zysk operacyjny w tym samym kwartale zwiększył się o 3 procent rok do roku do kwoty 325 milionów dolarów. Podstawowy zysk na akcję w trzecim kwartale roku finansowego wyniósł 2,32 centa USA, czyli 17,99 centa hongkońskiego. Rezerwy gotówkowe netto na dzień 31 grudnia 2014 roku wyniosły łącznie 1,3 miliarda dolarów.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»