28.05.2014 / Mobile / Mobile
 

Nowy smartfon LG wreszcie zaprezentowany

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
ms
 
materiały prasowe
materiały prasowe

Pierwsze zdjęcia i szczegóły o LG G3 wyciekły do sieci prawie miesiąc temu. Producent wreszcie zaprezentowało nowy model smartfona i potwierdził część informacji. Sprawdź, jak wygląda G3 i czym chce zdobyć portfele konsumentów.

Producent wyposażył sprzęt w wyświetlacz QuadHD o przekątnej 5,5 cala, który działa w rozdzielczości aż 2560 na 1440 pikseli, co przy takiej przekątnej daje 538 piksela na każdy cal ekranu. W smartfonach taka wartość była wcześniej niespotykana. LG G3 ma zatem większy ekran od najnowszych produktów Samsunga i HTC.


źródło: LG

Zainstalowany w G3 aparat ma matrycę 13 megapikseli i automatyczną stabilizację obrazu. System działa dzięki wbudowanemu laserowi - wysyła wiązkę laserową i oblicza czas powrotu. Producent zapewnia, że dzięki temu smartfon łapie ostrość w rekordowym czasie i nawet przy słabym oświetleniu.


źródło: LG

Na dodatek, za pomocą specjalnego gestu telefon rozpozna, kiedy posiadacz chce sobie zrobić zdjęcie typu 'selfie'. Użytkownik musi tylko wystawić otwartą dłoń przed aparatem i ją zaciska w pięść. Wtedy urządzenie włącza samowyzwalacz na trzy sekundy, które pozwolą na przybranie dowolnej pozy.

LG zapewnia, że uprościł interfejs użytkownika do granic możliwości. Ikonki widżetów nie mają nawet cieni. Co innego design zewnętrzny. Z tyłu zrezygnowano z plastikowej obudowy, jak w poprzedniku G2. Teraz jest to metalizowane tworzywo sztuczne. Dzięki wypukłości tylnej klapki telefon lepiej leży w ręce. Dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: srebrnym, czarnym, fioletowym, różowym i złotym.

Koreańska firma postanowiła wprowadzić także kilka rozwiązań, które poprawią komfort i bezpieczeństwo użytkowników telefonu. W systemie zainstalowano między innymi nowy system poprawy literówek. Smartfon pomoże również w wyborze odpowiedniej wielkości liter wyświetlanych na telefonie.

Telefon posiada trzy systemy zabezpieczeń. Pierwszy z nich - Knock Code - polega na ustawieniu kombinacji od 3 do 8 puknięć w ekran telefonu, który odblokowuje urządzenie. Content Lock to nazwa kolejnego systemu. Pozwala on zabezpieczyć nagrania wideo i zdjęcia, które będą dostępne tylko do prywatnego oglądania.Trzecim rozwiązaniem jest Kill Switch. W razie kradzieży telefonu, mechanizm ten spowoduje, że telefon stanie się zupełnie nieużyteczny - wykasuje wszystkie istotne informacje z pamięci smartfona.

Do telefonu będzie można dokupić szereg dodatków. Smartfon będzie współpracował z zegarkiem G Watch z serii Android Wear. Bezprzewodowa ładowarka czy specjalne słuchawki to kolejne przygotowane przez producenta gadżety.

LG oferuje również dodatkową zewnętrzną obudowę Qucik Circle. Umożliwi ona swobodny dostęp do podstawowych funkcji - odbierania połączeń, korzystania z budzika, robienia zdjęć czy słuchania muzyki - bez konieczności otwierania.

Do Polski smartfon trafi dopiero pod koniec czerwca. Cena w przeliczeniu będzie wynosić około 2500 złotych.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.