Teatr stara się w ten sposób wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie. VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu.
Teatr Powszechny w Warszawie uruchomił własny, niezależny kanał VOD. Nowe narzędzie jest przeznaczone do transmisji online spektakli granych na żywo w siedzibie teatru, będzie także głównym miejscem udostępniania nagrań spektakli spoza bieżącego repertuaru i innych form twórczości teatralno-filmowej.
- Od dłuższego czasu pracujemy nad łączeniem tradycyjnego teatru i nowych technologii. Spektakl transmitowany na żywo bezpośrednio ze sceny pozwala odczuć atmosferę wieczoru teatralnego – obserwować na bieżąco reakcje widowni, odczuwać jej energię i wpływ na grę aktorów. Dzięki temu dzieło nabiera dodatkowych sensów i jest otwarte na nowe interpretacje, być może niedostępne w tradycyjnym teatrze - czytamy w informacji prasowej Teatru Powszechnego.
Teatr stara się w ten sposób wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie. VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści. Poszczególne transmisje i spektakle repertuarowe będą biletowane (automatyczny zakup biletów online), a pozostałe treści będą dostępne bez opłaty.
Premiera w VOD Teatru Powszechnego
Premierowym wydarzeniem na kanale VOD Teatru Powszechnego będzie transmisja na żywo spektaklu „Mein Kampf” w reżyserii Jakuba Skrzywanka – już 24 października 2020 roku. „Mein Kampf” zyskał uznanie widzów, którzy docenili odwagę twórców i siłę artystycznego przekazu. O spektaklu pisały liczne media zagraniczne, m.in. „The New York Times”, „The Jerusalem Post i „The Economist”.
Spektakl grany na Scenie Dużej Teatru Powszechnego będzie emitowany w czasie rzeczywistym i dostępny dla wszystkich, którzy w systemie VOD zakupią online bilety z kodem. Liczba biletów jest ograniczona, dlatego warto dokonać zakupu już wcześniej.
Instytucja wychodzi z założenia, że teatr publiczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz polityczno-społecznej za wszelką cenę nie powinien zaprzestać działalności – chodzi o utrzymanie bezcennych wartości każdego teatru, czyli unikatowego zespołu ludzi tworzących sztukę oraz wspólnoty widzów. Z tego względu obok tradycyjnej działalności teatralnej instytucja chce rozwijać nowe formy działania online. Mamy nadzieję, że po półrocznym okresie strat z powodu odwołanych spektakli i wyjazdów oraz zawieszenia działalności w siedzibie, kanał VOD pozwoli lepiej utrzymać repertuarowy rytm pracy oraz stały kontakt z widzami.
Pobierz raport Agencje brandingowe' 2020
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
pod tą dyrekcją premiery są marne, więc kanał vod też nie zapowiada się ciekawie