
Wcześniej po rozwiązania polskiego fintechu sięgnęli tacy giganci jak Allegro, Media Markt, Media Expert, Leroy Merlin czy Decathlon.
LPP postawiła na lidera odroczonych płatności PayPo. Nowa forma płatności za zakupy została z sukcesem wdrożona w e-sklepach wszystkich marek europejskiego producenta branży fashion. Tym samym PayPo powiększył swoje uniwersum obsługiwanych sklepów o kolejnego dużego partnera i jest dostępny w przeszło tysiącu e-sklepów. Z odroczonych płatności PayPo miesięcznie korzysta już ponad 250 tys. konsumentów, którzy tylko w tym roku zrealizowali przeszło 1 mln transakcji.
Pandemia koronawirusa zmieniła zwyczaje zakupowe Polaków i „popchnęła” ich w stronę wzmożonych zakupów w sieci. W efekcie z oferty e-sklepów częściej niż zwykle korzystają klienci, którzy już mieli doświadczenia z e-zakupami. Pojawiła się też duża grupa nowych kupujących, którzy przymuszeni sytuacją poznali korzyści kupowania w sieci. Dla wielu podmiotów prowadzących sprzedaż detaliczną głównie w kanale tradycyjnym ten czas oznaczał szybkie przeformułowanie strategii i wdrażanie rozwiązań, pozwalających kompensować straty poniesione w wyniku wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu tradycyjnego handlu. Odpowiedzą na kryzys był szybki rozwój e-commerce, a jednym z pierwszych większych graczy, którzy skutecznie zwiększyli swoją sprzedaż w internecie, jest właśnie LPP.
Trójmiejski właściciel marek takich jak Reserved, Sinsay, Mohito, House oraz Cropp właśnie wdrożył kolejne rozwiązanie, które ułatwia robienie zakupów klientom przez internet - odroczone płatności PayPo.
- Decyzja o podjęciu współpracy z PayPo oraz zaproponowanie naszym klientom opcji odroczonych płatności jest kolejnym elementem usprawnień jakie postanowiliśmy wdrożyć, aby uczynić nasze sklepy online bardziej przyjaznymi. Zwłaszcza ostatni czas pokazał, że dynamicznie rozwijający się e-commerce, teraz jeszcze bardziej zyskał na znaczeniu. Układ sił pomiędzy tradycyjnym i internetowym kanałem sprzedaży uległ diametralnej zmianie. To stawia przed firmami takimi jak nasza wyzwanie, aby sprawnie dostosować się do zmienionej rzeczywistości handlowej i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i rynku. Wierzymy, że wprowadzenie odroczonych płatności, przemodelowanie naszej sieci dystrybucji celem przyspieszenia dostaw oraz wiele innych zmian jakie jeszcze planujemy wdrożyć pozwolą nam skutecznie odpowiedzieć na dzisiejsze potrzeby naszych klientów - komentuje Dawid Telepski, E-commerce Operations Manager LPP SA.
O dynamicznie rosnącym znaczeniu e-commerce w sprzedaży LPP świadczą liczby. Po trzech tygodniach czerwca w kanale online wzrost sprzedaży tej firmy wyniósł 110%, natomiast w maju było to aż 364% (łączna sprzedaż offline i online spadła wtedy o 39%).
- Pandemia przyspieszyła proces cyfryzacji polskiej gospodarki. Dla handlu detalicznego oznaczała szybsze tempo przeniesienia sprzedaży do internetu i wdrożenie procesów ułatwiających zakupy bez wychodzenia z domu. Tego od sklepów wymagała sytuacja i tego oczekiwali Polacy, których zwyczaje zakupowe w coraz większym stopniu zwróciły się w stronę kanału online. Cieszę się, że do jego zalet przekonał się tak duży gracz handlu detalicznego w Europie jak LPP – skomentował Radosław Nawrocki, prezes zarządu PayPo.
Nie tylko LPP
Wcześniej po rozwiązania polskiego fintechu sięgnęli tacy giganci jak Allegro, Media Markt, Media Expert, Leroy Merlin czy Decathlon. Obecnie w portfelu PayPo sklepów z segmentu moda/fashion jest już ponad 100 podmiotów - obok LPP są też takie marki jak 4F, Answear, Big Star, Grupa MIG, w tym sklepy Sizeer, Wojas, Laurella, czy Ochnik.
Perspektywy
Stan odroczonych płatności ściśle zależy od kondycji i potencjału e-commerce na danym rynku. Jak podało niedawno PMR, rynek handlu internetowego w Polsce wzrośnie w 2020 r. o 25,6% r/r do 76,8 mld zł . Jeszcze bardziej optymistyczne są prognozy wrocławskiej Unity Group – jej eksperci oczekują, że polski e-handel osiągnie w tym roku wartość w przedziale 100-120 mld zł, co oznacza co najmniej podwojenie jego wartości r/r . Udział odroczonych płatności we wszystkich transakcjach w internecie w Polsce jest wciąż jednocyfrowy, podczas gdy w Europie Zachodniej wynosi 15-25 %.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
odpuść sobie już to spamerskie podbijanie tematu pod 7 różnymi nickami
Z pewnością opcja, która zwiększa sprzedaż online
W końcu w sklepach LPP będzie można skorzystać z tej opcji, coraz więcej osób z niej korzysta.
Dobra opcja, pewnie przez to uda się więcej sprzedawać.
Dzięki temu rozwiązaniu pewnie zyskają trochę klientów.
Dla klientów to bardzo wygodna alternatywa, super ze PayPo jest dostępne w ich sklepach.