17.07.2017 / Oceny serwisów
 

Chip.pl wystartował w nowej odsłonie. Eksperci oceniają go średnio...

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Serwis Chip.pl wystartował tydzień temu już bez wsparcia Burda Media Polska, która zrezygnowała z tego tytułu na początku bieżącego roku. Dziennikarze postanowili jednak kontynuować pracę, wydając serwis internetowy, który miał być połączeniem nowoczesności z długoletnią tradycją tego magazynu. Jak wyszło?

Na razie co najwyżej średnio. Specjaliści, z których większość "Chipa" kojarzy, a inicjatywie kibicuje, nie mogli nie zauważyć błędów, które przeszkadzają w korzystaniu z serwisu. Projekt, który polegał na ostylowaniu komercyjnego szablonu, nie pokazuje nic nowego, stawiając na rozwiązania, które u konkurencji standardem są od dawna, a co gorsze - nie ustrzega się przed oczywistymi wpadkami.

Ekspertom przeszkadza menu, które w wypadku tak długiej strony powinno przyklejać się na górze strony, brak stopki i podstawowych danych na temat zarówno serwisu, jak i osób, za niego odpowiedzialnych, nieczytelna hierarchia prezentowanych treści i brak oznaczeń, wskazujących na miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy.

Chwalą za to - przejrzysty sposób prezentowania pojedynczego newsa / artykułu, pomysł na sekcję "dzieje się teraz"  i umiar w wyświetlaniu reklam, choć zauważają, że ta ostatnia zaleta niekoniecznie jest świadomym wyborem oraz responsywność, choć znowu - przede wszystkim za to, że wreszcie jest. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ

Michał Bocheński

Michał Bocheński, Technology Manager w agencji Biuro Podróży Reklamy:

Użytkownik ograniczony jest do nawigacji po serwisie jedynie z poziomu menu, które niestety nie przykleja się do górnej belki okna przeglądarki i zmusza do ciągłego scrollowania w górę, jeśli zechce przeczytać kolejny artykuł.


Joanna Michalska


Joanna Michalska, specjalista ds. Pozycjonowania w Verseo:

Wolałabym, by choć część artykułów miała też widoczny od razu lead lub chociaż bardziej rozbudowany tytuł (wzorem tych widocznych na onet.pl).

63188_d.jpg

Daniel Dumin, Art Director agencji hyperCREW:

Najważniejsze, że widok treści artykułu/newsa jest poprawny. Czyta się dobrze i nie ma dookoła zbędnych elementów rozpraszających uwagę.

63189_n.jpg

Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE:

Małe i niskiej jakości zdjęcia nie zachęcają do przejścia do artykułów (...) Kolejną ciekawą rzeczą jest sposób, w jaki zakończony jest serwis - a mianowicie całkowity brak stopki. 

63190_p.jpg

Igor Pietrzak, Art & UX Director w agencji Imagine:

Newsy otrzymujemy zupełnie inną niż poprzednia formę prezentacji artykułów. Według mnie jest to dość mocna niekonsekwencja. Odstępy w pionie, pomiędzy kolejnymi wierszami artykułów są — według mnie — zbyt małe

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.