25.11.2013 / Oceny serwisów / Portale
 

Jak popularne miesięczniki technologiczne działają w sieci?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. SXC.hu/elessar_x/CC
fot. SXC.hu/elessar_x/CC
Eksperci nie mają wątpliwości, że pod względem merytorycznym Chip, PC Format oraz PC World prezentują wysoki poziom. Jednak ich witryny wymagają dopracowania.

W Polsce wydawane są trzy miesięczniki technologiczne, których dane sprzedaży można znaleźć w ramach ZKDP. To właśnie ich strony internetowe postanowiliśmy sprawdzić. Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajął PC World. Specjaliści przepytani przez Interaktywnie.com, zgodnie przyznali mu największą liczbę punktów. - Z poziomu strony głównej mamy dostęp do wszystkich pozostałych kanałów na których możemy znaleźć treści publikowane przez PC World. Począwszy od Facebooka poprzez Twitter aż do rzadko spotykanego Qirusa. Widać, że autorzy serwisu dbają o jak największą paletę możliwości kontaktu ze swoimi czytelnikami. Dobrze wyeksponowana możliwość zakupu wydania online dopełnia bardzo pozytywnego obrazu całości - docenia Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w Codemedia. Przytakuje mu również drugi ekspert.

- Dość czytelny i intuicyjny interfejs, sporej wielkości zdjęcia, wyraźnie wydzielone sekcje i łatwy dostęp do społeczności zgromadzonej wokół serwisu ułatwiają korzystanie. Wśród trzech ocenianych serwisów PC World jest też jedynym responsywnym serwisem. Wprawdzie nie uniknięto tu błędów, ale i tak jest to najlepiej prezentujący się na urządzeniach mobilnych serwis z badanych - potwierdza Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający w Biurze Podróży Reklamy.OCENY STRON POLSKICH MIESIĘCZNIKÓW TECHNOLOGICZNYCH:
Miesięcznik: Filip Iwański, dyrektor zarządzający, agencja interaktywna Imagine Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w ProofClick/Codemedia Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy Suma punktów (maksymalnie pięć dla danej stronie)
PC World
4 5 4

13

Chip
3,5 4 2,5

10

PC Format
2,5 3 2

7,5

Źródło: Interaktywnie.com. Eksperci oceniali serwisy pomiędzy 18, a 22 listopada.

Również zgodnie specjaliści ocenili najgorszy serwis. W naszym zestawieniu jest nim Chip.pl. Co wymaga poprawy? - Layout trochę się już zestarzał i właściciel portalu powinien pomyśleć o czymś bardziej przystającym do naszych czasów. W końcu treści prezentowane na tej stronie dotyczą nowości ze świata IT - uważa Filip Iwański, dyrektor zarządzający, agencja interaktywna Imagine

 

Kliknij i przeczytaj szczegółową ocenę eksperta
Filip Iwański, dyrektor zarządzający, agencja interaktywna Imagine:

Liczba banerów odsłonowych może zaburzyć percepcję, jednak gorsze jest to, że po wpisaniu w przeglądarkę adresu na przykład pcworld.pl, najpierw wyświetla się reklama, którą musimy zamknąć, aby przejść do serwisu. Rozumiem, że portale muszą jakoś na siebie zarabiać, ale takie praktyki są dość drażniące.
Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM w ProofClick/Codemedia:

Najniższy stopień podium zajmuje PCFormat.pl. Sam serwis wygląda ubogo a w dodatku dotarcie do interesujących nas treści wymaga więcej klikania niż powinno. Internauci chcący korzystać ze śledzenia wpisów na Facebook™u, RSS, czy też zapisu na newsletter muszą mocno się naszukać aby znaleźć taką możliwość.
Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy:

Największym problemem była ocena serwisu Chip.pl - pod względem merytoryki i zawartości treściowej można by przyznać mu najwyższe z wszystkich serwisów oceny. Jednak wygląd strony głównej, przeładowanej informacjami, nieintuicyjnej i sprawiającej wrażenie chaotycznej, może odstraszyć użytkowników.Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.