20.01.2014 / Oceny serwisów / Portale
 

Nowa witryna Poczty Polskiej. Krok w dobrą stronę?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Poczta Polska
fot. Poczta Polska
Poczta Polska stawia kolejny krok w ocieplaniu wizerunku. Gigant stworzył nową stronę główną. Poczta chwali się, że wykorzystuje najnowsze rozwiązania i trendy w projektowaniu, dzięki czemu całość jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Eksperci, którzy specjalnie dla Interaktywnie.com sprawdzili witrynę wskazują, że wiele elementów działa tylko w teorii.

Przejrzysty układ strony ułatwia dostęp do najważniejszych informacji i funkcjonalności. Menu zostało podzielone na sekcje związane z głównymi obszarami sprzedaży. W ich ramach znajdują się informacje o ofercie listowej i paczkowej, usługach finansowych oraz usługach dla biznesu. W oddzielnym menu umieszczono e-usługi, czyli usługi pocztowe oparte o nowe technologie. Całość uzupełnia obszar opisujący produkty filatelistyczne, które można zakupić w sklepie internetowym.

- Nowa strona to kolejny element naszej strategii przybliżenia Poczty do klienta. Proponujemy funkcjonalne rozwiązanie zgodne z najnowszymi rynkowymi trendami. Jednocześnie zachowaliśmy łatwy dostęp do najczęściej wybieranych przez klientów modułów: wyszukiwarki kodów pocztowych i placówek, kalkulatora cen oraz elektronicznego nadawcy - chwali Jolanta Grzechca-Meissner, dyrektor biura public relations w Poczcie Polskiej.


Niektórzy eksperci wskazują, że to krok w dobrą stronę. - In plus jest wyciągnięcie kluczowych informacji: m.in. znajdź kod pocztowy, placówkę, kalkulator cen na stronę główną serwisu. Problem tylko w tym, że korzystanie z tych opcji na urządzeniach mobilnym jest bardzo utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe - wskazuje Paweł Janecki, kierownik zespołu portali dla komórek w Wirtualnej Polsce. Znajduje na stronie także ciekawostkę. - To możliwość wpisywania w formularzach do wydruku - zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej - w polach typowo liczbowych liter lub kilkudziesięciu cyfr (np. kod pocztowy, numer telefonu), a natomiast w polach literowych (np. w nazwie miasta) samych cyfr. I wszystko to można wygenerować do PDFa (oczywiście tylko na komputerze), pójść na pocztę i spróbować nadać przesyłkę - dodaje.

- Nowa strona poczta-polska.pl jest kolejnym dowodem na to, że za chęcią ocieplenia wizerunku i wzrostu jakości obsługi klienta nie stoją tylko słowa, co na pewno cieszy. Największym plusem serwisu jest prosta i intuicyjna nawigacja, która pozwala w szybki sposób znaleźć poszukiwane informacje - zauważa Tomasz Kaczmarek, UX specialist w Symetrii.

Nie wszystko działa jednak jak należy. Kuleje przede wszystkim szumnie zapowiadane dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych. - Nietrudno zauważyć podstrony na komórce, które nie zmniejszają obrazków przez co są nienaturalnie rozciągnięte. To wygląda po prostu źle. Ponadto wprowadzając wersję mobilną strony nie przeredagowano treści, aby odpowiednio wyświetlały się na komórkach i tabletach - zauważa Tomasz Malik, IT director w Codefathers.pl/GrupaAdweb.

Jak zgodnie twierdzą specjaliści, kierunek, który obrała Poczta jest dobry i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej, jednak aby nowy serwis uznać za wzór, droga jeszcze jest daleka.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ
Ekspert Komentarz Ocena
Tomasz Kaczmarek, UX specialist w Symetrii:

Nowy serwis Poczty Polskiej należy ocenić na pewno pozytywnie. Sam design jest bardzo prosty, żeby nie powiedzieć minimalistyczny, ale po co miałby być inny. Jest nieźle, ale zawsze mogłoby być lepiej.

4

Paweł Janecki, kierownik zespołu portal dla komórek w Wirtualnej Polsce:

W obecnej formie to tylko trójka, ale ma potencjał na lepszą ocenę. O ile błędy w RWD i mankamenty w działaniu na ekranach dotykowych można zrzucić na nadmierny pośpiech, to udostępnienie kiepsko działających formularzy nie powinno w ogóle mieć miejsca.

3


Martyna Szuta, key account manager w Zjednoczenie.com:

Jako plus nowej odsłony serwisu z pewnością można uznać próbę optymalizacji pod urządzenia mobilne. To dzisiaj absolutne must have i dobrze, że Poczta idzie z duchem czasu.

3


Filip Iwański, dyrektor zarządzający w agencji interaktywnej IMAGINE:

Trzeba pochwalić Pocztę Polska za wersję responsywną serwisu, która... niestety działa tylko połowicznie - gdy przechodzę do zakładek “znajdź placówkę” czy “znajdź kod pocztowy” to z rseponsywnością jest kiepsko.

3

Marcin Piwnicki, creative director w Peppermint:

Uproszczenie nawigacji i skoncentrowanie się na najczęściej używanych funkcjach jest bardzo dobrą koncepcją. Niestety po wejściu na stronę desktopową ta nawigacja jest prawie niezauważalna, zmarginalizowana i wyszarzona, a główną uwagę przykuwa banner promocyjny i dział filetalistyki.

2

Tomasz Malik - IT director Codefathers.pl/GrupaAdweb:

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań to nie wszystko. Strona jest niedopracowana w wielu miejscach, zwłaszcza w wersji mobilnej. Niedociągnięcia świadczą o braku solidnych testów przeglądarkowych i niedbałości o szczegóły.

2

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.