27.02.2017 / Oceny serwisów / Usability
 

Nowy Empik jest czytelniejszy, prostszy i bardziej przejrzysty. Tak jak Amazon

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Nowa strona Empiku ruszy dopiero w marcu, ale eksperci oceniający wersję beta specjalnie dla Interaktywnie.com już teraz nie mają wątpliwości, że zmiana wyjdzie firmie na dobre. Wzorce czerpie bowiem od najlepszych.

Beta.empik.com wygląda niemal jak Amazon i - ze względu na pozycję giganta, znanego z dbałości o doświadczenie użytkownika - trudno uznać to za zarzut. Nowy Empik będzie prosty i czytelny; proces zakupowy - krótszy i mniej chaotyczny, zdjęcia większe i zachęcające do przyjrzenia się produktom z bliska, a wszystko to w ciekawej i miłej dla oka formie. 

- Zmiany objęły  architekturę informacji i taksonomię - mówi Piotr Chojnacki z Artegence. - Uproszczenie nawigacji i odchudzenie kategorii produktowych z pewnością poprawiło czytelność strony. Wyeksponowane, większe zdjęcia produktów przyciągają uwagę i zachęcają do eksploracji. Zróżnicowany grid sprawia, że przeglądając stronę nie mamy wrażenia monotonni i nudy, poszczególne sekcje, pomimo iż zawierają content tego samego typu, są dość wyraziście oddzielone. 

- Ważna jest także zmiana nawigacji - przepełnione etykietami kategorii górne menu zostało zastąpione jednym elementem „Wszystkie kategorie” - dodaje Natalia Kumkowska z Symetrii - Takie rozwiązanie sprawia, że cała strona jest lżejsza i bardziej czytelna dla użytkowników. Uzyskane dzięki temu miejsce wykorzystano na promowanie karty rabatowej, co  zapewne ma biznesowe znaczenie. 

Aleksander Tryzna, który zasadniczo zgadza się z pochwałami i dostrzega konieczność odświeżenia serwisu, ma jednak kilka zastrzeżeń co do jego wykonania: - Nie do końca zrozumiałe dla mnie jest wyciemnienie pozostałej części serwisu po rozwinięciu menu. Zaburza rytm nawigacji, w natłoku pojawiania się elementów dodatkowe operacje w tle są niekorzystne (...) Trochę drażni brak podpowiedzi i dynamicznego sortowania wyników w pop-up'ie "sprawdź dostępność". Taka funkcjonalność ułatwiłaby znalezienie placówki stacjonarnej. 

A taka funkcjonalność bardzo się przyda zważywszy na obraną strategię Empiku, dla którego zmiana layoutu to tylko część transformacji. Empik zamierza bowiem konsekwentnie wdrażać podejście omnichannel, które ma łączyć kanały offline i online w jedno, spójne doświadczenie użytkownika. 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
61937_chojnacki.jpg

Piotr Chojnacki, UX & research director w Artegence:

Mam nadzieję, że właściciel serwisu będzie kontynuował ten kierunek zmian w obszarze customer experience i uproszczenia procesów – na przykład ujednolicenia procesu zakupowego dla produktów fizycznych i cyfrowych.

61938_kumkowska.jpg

Natalia Kumkowska, UX Specialist, Symetria:

W stosunku do poprzedniej wersji, nowa odsłona Empik.com jest bardziej czytelna i uporządkowana, co wpływa na pozytywne doświadczenie użytkownika. No i w końcu Empik doczekał się wersji RWD!

61939_tryzna-aleksander-imagine.jpg

Aleksander Tryzna, Account Manager, agencja IMAGINE:

Odświeżenie serwisu na pewno nie zaszkodzi, patrząc na obecną wersję widać archaiczność designu i podejścia do nawigacji. Nowy empik wygląda i ogląda się lepiej, zmiany oceniam pozytywnie, na "czwórkę" w skali szkolnej.

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży reklamy:

Nowa siatka jest czystsza, przyjemniejsza. Dużo czerpie z amerykańskich wzorców, takich jak: Ebay, Amazon czy AirBnB. I chyba dobrze. 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
alex
1. alex, 83.30.244.*, 23.03.2017 / 20:04
Nie wiem kto to wymyślił ale jest gorzej. Dużo gorzej. Mniejsza przejrzystość, utrudnione "wyszukanie poprzez link" autora, zniknęły poprzednie domyślne.Nowy layout to dramat i tyle.dante
2. dante, 37.47.33.*, 12.09.2017 / 22:58
Jest tragedia , wszystko teraz utrudnione . Kto to wymyślił .
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.