17.06.2013 / Oceny serwisów / Portale
 

Prognoza pogody w polskich serwisach. Gdzie warto sprawdzać?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Interaktywnie.com
Interaktywnie.com
Gemius przygotował dla Interaktywnie.com zestawienie 10 polskich serwisów z prognozą pogody, które mają największą liczbę użytkowników. My daliśmy je do oceny specjalistom z branży, aby sprawdzili, który z nich jest najbardziej przyjazny dla użytkownika. Każdy z serwisów mógł uzyskać maksymalnie pięć punków.

Jak się okazuje, liczba realnych użytkowników wcale nie idzie w parze z tym, czy dana strona została wysoko oceniona w naszym zestawieniu. Dla przykładu, serwis pogodowy Interii znalazł się na drugim miejscu, a ma zaledwie nieco ponad 373 tysięcy użytkowników. Dla porównania, Twojapogoda.pl znajdująca się na ostatnim miejscu podium, ma ich aż 1,7 miliona. Eksperci zgodnie też podkreślają, że wyłonienie zwycięzcy wcale nie było łatwe.

- Wśród badanej dziesiątki znalazły się mniejsze serwisy pogodowe, które przewyższyły pomysłowością oraz usability tych większych, którzy mogliby się faktycznie wykazać większą kreatywnością – zauważa Maciej Bednarczyk project director w agencji interaktywnej Biuro Podróży Reklamy. Tym samym na pierwszej pozycji znalazły się dwa serwisy – Pogoda.wp.pl oraz Pogoda.interia.pl.


Najlepsze serwisy pogodowe w polskiej sieci
Miejsce w zestawieniu Serwis Maciej Bednarczyk Maciej Jastrzębski Małgorzata Pujszo Marcin Wsół Ogólna ocena Użytkownicy (real users)
1 Pogoda.wp.pl 4 4,5 4 4,5 17 1 759 680
1 Pogoda.interia.pl 4 3,5 4,5 5 17 373 285
2 Twojapogoda.pl 3 5 4,5 3,5 16 1 703 165
3 Tvnmeteo.tvn24.pl 2 3,5 5 3,5 14 876 574
4 Pogoda.onet.pl 3 3 4 3 13 1 333 591
5 Meteoprog.pl 3 3,5 2,5 4 13 480 976
6 Pogoda.gazeta.pl 3 1 4 3 11 119 306
7 Mojapogoda.com 1 4 3 2 10 81 039
8 Pogodynka.pl 1 4 3,5 1 9,5 552 707
9 Meteo.pl 1 3,5 3 2 9,5 486 772

- Serwis pogodowy WP jest bardzo przejrzysty i prosty pod względem wyglądu. Przy sprawdzaniu zakładek z prognozą pogody na poszczególne dni strona się nie przeładowuje, więc nie wczytują się bannery reklamowe. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić to, co nas interesuje bez zbędnego denerwowania się na wyskakujące pop-upy – zauważa Marcin Wsół, Google AdWords & Analytics PM z Synerway. Oczywiście nie wszystkie serwisy mogły liczyć na tak przychylną ocenę.

Najgorzej w zestawieniu wypadły Pogodynka.pl i Meteo.pl. Ten ostatni to portal bardziej dla koneserów, czyli takich, którzy chcą się bardziej zgłębić w szczegółowe dane niż po prostu sprawdzić, czy nazajutrz będzie padać deszcz. – Zdecydowanie nie jest to miejsce dla laika, znalezienie poszukiwanej informacji będzie dla niego kłopotliwe – potwierdza Małgorzata Pujszo, user experience expert w Digital One.

Stosując jednak kryterium, że serwis ma być czymś więcej niż tylko suchą informacją o spodziewanych opadach, Maciej Jastrzębski dyrektor SEM z Proofclick: docenił Twojąpogodę.pl. – Jest tam w zasadzie wszystko co potrzebne jest każdemu fanowi zagadnień meteo. Dodatkowe plusy to prognozy z uwzględnieniem potrzeb konkretnych grup: kierowców, plażowiczów, rolników, wędkarzy, etc. Całość uzupełniona jest o wiadomości, ciekawostki, czy też nawet informacje astronomiczne – podsumowuje.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGOŁOWĄ ANALIZĘ EKSPERTÓW
Maciej Bednarczyk, project director, Biuro Podróży Reklamy Na szczególną uwagę zasłużył meteoprog.pl, posiadający kompleksowy zestaw funkcji umożliwiający śledzenie prognozy pogody godzinowej, dziennej oraz długoterminowej.
Maciej Jastrzębski, dyrektor SEM, Proofclick Na tej podstawie, po kilkugodzinnym testowaniu 10 stron pozycje numer 1 i ocenę 5 daję serwisowi TwojaPogoda.pl. Jest tam w zasadzie wszystko co potrzebne jest każdemu fanowi zagadnień meteo.
Małgorzata Pujszo, user experience expert w Digital One Najlepiej na tle konkurencji wypada serwis tvnmeteo.pl. Layout jest przejrzysty i dzięki temu łatwo znaleźć poszukiwaną informację.
Marcin Wsół, Google AdWords & Analytics PM, Synerway Wersja mobilna Interia.pl zasługuje na pochwałę – nowoczesna, przejrzysta i nie sprawia problemów w poruszaniu się po stronie.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
tobiasz
1. tobiasz, 178.37.45.*, 29.05.2014 / 08:20
Nie o to chodzi. Ci eksperci w ogole nie ocenili rzetelnosci przewidywanej pogody. Marni eksperci.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.