Duże zdjęcia i nagłówki, znane nazwiska celebrytów, polityków, biznesmenów. Po ponad pół roku od zapowiedzi ruszył serwis NaTemat.pl, który promuje były naczelny Wprost, Tomasz Lis.
Serwis NaTemat.pl, zwany polskim Huffington Post, ma zawierać opinie ludzi biznesu, polityków, publicystów. Od dziś do grona blogerów dołączył między innymi Janusz Palikot, Justyna Kowalczyk. Wpisy publikują również Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Olejniczak, Beata Kempa, Nergal. Według założeń, serwis ma być zbiorowiskiem opinii różnych opcji politycznych.
W serwisie na starcie jest już ponad 100 blogów. Dodatkowo serwis linkuje do stron zewnętrznych, takich jak Twitter, dzięki czemu "tweety" polityków, celebrytów czy komentatorów od razu będą "zaciągane" do artykułów.
- Brakuje miejsca z informacjami, opiniami. Ten projekt tworzy redakcja, jest autentyczny, nie robi go korporacja ani tak zwani ludzie biznesu - mówił na konferencji Jakub Zieliński z NextWeb Media. - Serwis jest prosty i cała sztuka polega na tym, żeby właśnie był prosty. Znajdują się tu zupełnie nowe elementy, których nie znajdziecie na innych serwisach. Osoby pracujące w redakcji to reporterzy, którzy starają się pogłębić tematy. Mogę powiedzieć, że zaspokaja potrzeby informacyjne.
NaTemat.pl będzie zarabiać na reklamach, jednak jak zapewnia Zieliński, placementy nie będą agresywne, witryna opierać będzie się na reklamie kontekstowej. Dodatkowo Tomasz Lis zapewnił, że w serwisie nie będzie pojawiać się tak zwany "content reklamowy".
- Swoim nazwiskiem gwarantuję, że reklama nie będzie treścią serwisu, a jedynie nieinwazyjnym dodatkiem - mówi Tomasz Machała, redaktor naczelny.
Projekt od początku jest monetyzowany. Jakub Zieliński zapewnił, że już teraz w serwisie wyświetlane są reklamy.
- Już na początku mamy partnerów, podpisaliśmy umowy i dzięki temu od razu po starcie mamy środki umożliwiające rozwój - dodaje Lis.
Twórcy portalu na konferencji zapewnili, że komentarze użytkowników będą moderowane, ponadto będzie można dodać swoją opinię pod artykułem wyłącznie po zalogowaniu się. Tomasz Machała uzasadnił:
- Chcemy, by komentarze były na równym poziomie, co publicystyka w serwisie, by merytorycznie miały podobną wartość.
Obecnie serwis tworzy około 20 dziennikarzy. Celem serwisu jest pozyskanie kolejnych publicystów i kilkuset blogerów. Ma pojawić się również content wideo. Jeśli chodzi o zdjęcia to NewxWeb Media ma podpisaną umowę z Agencją Gazeta.
Konferencję na żywo obejrzało 600 osób, a według Tomasza Lisa w momencie startu serwis odwiedziło 3 tysiące internautów.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
<blockquote>Z całym szacunkiem dla Justyny Kowalczyk; wyjaśnijcie mi, do której z kategorii ją zaliczono: do ludzi biznesu, polityków czy publicystów? To samo (choć nie wydaje mi się porównywalną osobistością...) na temat Nergala. </blockquote><br /><br /> autorzy projektu chyba nie przewidzieli do końca kto zgodzi cię na publikację na ich łamach, dlatego tak ciężko znaleźć Pani Justynie czy Nergalowi w chwili obecnej ich miejsce <br />
\"Serwis <a href=\"http://NaTemat.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://NaTemat.pl</a> zwany polskim Huffington Post, ma zawierać opinie ludzi biznesu, polityków, publicystów. Od dziś do grona blogerów dołączył między innymi Janusz Palikot, Justyna Kowalczyk. \"<br /><br /> Z całym szacunkiem dla Justyny Kowalczyk; wyjaśnijcie mi, do której z kategorii ją zaliczono: do ludzi biznesu, polityków czy publicystów? To samo (choć nie wydaje mi się porównywalną osobistością...) na temat Nergala.
\"ponadto będzie można dodać swoją opinię pod artykułem wyłącznie po zalogowaniu się\" - wyłącznie na facebooku dodajmy - czyli trzeba tam mieć konto. a dlaczego tam?, a dlaczego w ogóle? rozpoczyna się dyskryminacja ze względu na portal społecznościowy