7.08.2017 / Portale
 

W najnowszej kampanii Wirtualna Polska edukuje użytkowników AdBlocków

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Celem najnowszej kampanii Wirtualnej Polski jest przypomnienie użytkownikom, że to reklamy stanowią podstawowe źródło utrzymania mediów, a tym samym są gwarancją ich niezależności. Kampanię promują m.in. hasła takie jak: „Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam” oraz „Reklama daje wolność mediom”. 

Akcja ma na celu uzmysłowienie użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy systematycznie blokują reklamy w internecie, że to dzięki nim mogą korzystać z różnych treści nie ponosząc opłat.

Kampania przypomina, że bez tej możliwości nie ma mowy o wysokiej jakości dziennikarstwa, ale też zwraca uwagę na powiązanie pluralizmu medialnego z jego wpływem na pluralizm debaty publicznej oraz w konsekwencji jakość demokracji. Uderza więc w wysokie tony, ale Wirtualna Polska, tak samo jak Interia i Gazeta.pl wolą edukować użytkowników niż blokować im dostęp do treści, na co - wprawdzie testowo i nieśmiało - ale jednak zdecydował się kiedyś Onet. 

- Wielu użytkowników wciąż wierzy w powielany mit „darmowego” internetu, którego funkcjonowanie w istocie finansowane jest ze środków reklamodawców. Nasza kampania ma przypomnieć im, że by utrzymać jakościowe i niezależne media, za które nie trzeba wnosić opłat, a jedynie „rozliczać się” czasem i zaangażowaniem na witrynach wydawców, potrzebna jest reklama. W kampanii, skupiamy się na jej nieraz niezauważanej przez internautów roli -  sponsora treści, a równocześnie jednego z gwarantów istnienia niezależnych mediów - wyjaśnia Małgorzata Pogorzelska, Ad Product Communications Manager w Grupie WP.

Na potrzeby rozpoczętej kampanii zostało przygotowanych kilkanaście banerów i infografik z różnymi hasłami, w tym: „Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam” oraz „ Reklama daje wolność mediom”. Autorem koncepcji kreatywnej jest Andrzej Pągowski - jeden z najbardziej znanych polskich grafików i plakacistów. Dopełnienie kampanii stanowią liczne publikacje w serwisach Wirtualnej Polski poświęcone wolnym mediom, a także funkcjonowaniu rynku reklamy. 

To kolejna akcja tego typu, w którą zaangażowana jest Wirtualna Polska. Niedawno aktywnie  zaangażowała się w kampanię przygotowaną w ramach prac grup roboczych Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Celem było również przypomnienie użytkownikom, że bez reklam nie ma “darmowego” internetu, a to dzięki nim, można korzystać z zasobów sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oddają to hasła kampanii m.in. takie jak: „Dzisiejszym sponsorem treści jest reklama”.  

 

 

 

 

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.