W Polsce, Rosji i Turcji spada zainteresowanie zakupami grupowymi, podczas gdy w Danii widoczny jest trend wzrostowy.
Gemius sprawdził popularność stron oferujących zakupy grupowe w Danii, Polsce, Rosji i Turcji. W analizie uwzględniono dane z ostatniego miesiąca każdego kwartału w latach 2012-2014. Okazuje się, że spadek popularności badanych stron jest najbardziej widoczny w Rosji (niemal pięciokrotny spadek liczby internautów) i w Polsce (ponad dwukrotny). Inaczej jest w Danii, gdzie ruch na stronach oferujących zakupy grupowe wzrósł dwuipółkrotnie.
Zakupy grupowe to domena kobiet i osób z wykształceniem wyższym
Kim są internauci, którzy polują na okazje w serwisach z zakupami grupowymi? Analiza wszystkich użytkowników pod względem ich cech społeczno-demograficznych pokazuje, że w każdym z analizowanych krajów z serwisów oferujących zakupy grupowe częściej korzystają kobiety niż mężczyźni oraz osoby z wykształceniem wyższym. W Turcji są to przede wszystkim konsumenci między 18 a 34 rokiem życia (stanowią 2/3 użytkowników analizowanych stron WWW). Z kolei w Polsce i Rosji ponad połowa internautów polujących na okazje w serwisach zakupów grupowych to dorośli między 25 a 44 rokiem życia, a w Danii w wieku 45 plus.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Bardzo mało informacji w artykule, który ma zapowiadać zmierzch zakupów grupowych;) Sądząc po kondycji największych graczy w Polsce (Groupon, MyDeal, FastDeal, Gruper itp.), nie jest tak źle, jak od przynajmniej dwóch lat twierdzą niektóre media. Spadek liczby użytkowników jest widoczny, ale wg mnie najważniejsze jest to, kto pozostał. A sądząc po pozycji Groupona w Polsce można założyć, że są to heavy userzy, którzy generują przychód na stałym poziomie. Jeszcze inną kwestią jest to, że nawet wspomniany już przez mnie gigant Groupon odżegnuje się od sformułowania "zakupy grupowe", jako praktycznie niefunkcjonującej już formuły, w której potrzebne było zebranie się określonej liczby chętnych na zakup,by można było zrealizować go po niższej cenie.