Serwis naraził twórców i producentów muzyki na pół miliarda dolarów strat, wynika z aktu oskarżenia. Nie tylko.
Śledczy zarzucają autorom serwisu również łamanie praw autorskich, a także działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Nie jest wielką tajemnicą, że serwis miał w swojej historii spore problemy z legalnością materiałów umieszczanych na swoich stronach.
Czterech pracowników serwisu siedzi już w nowozelandzkim areszcie, FBI poszukuje kolejnych trzech. Zdaniem śledczych, działania służb specjalnych nie ma nic wspólnego z aferami w związku z SOPA.
Megaupload odżegnuje się od tych oskarżeń i twierdzi, że ogromna większość transferu serwisu należy wyłącznie do legalnych treści. Serwis od kilku godzin nie działa.
Akcja służb USA wyraźnie nie spodobała się grupie Anonymous. Cyberaktywiści przeprowadzili udane ataki na strony Departamentu Sprawiedliwości, Universal Music i MPAA.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
>Zdaniem śledczych, działania służb specjalnych nie ma nic wspólnego z >aferami w związku z SOPA.<br /> Na bank... Zbieg okolicznosci ;-)