4.01.2011 / PRportal.pl
 

ESET bije rekord i zdobywa 65. nagrodę Virus Bulletin

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Firma ESET, lider w dziedzinie proaktywnych programów antywirusowych, zdobyła 65. nagrodę VB100 przyznaną przez cenioną na rynku niezależną organizację testującą oprogramowanie antywirusowe Virus Bulletin. Grudniowe testy przeprowadzono na platformie Windows 7. Spośród 64 produktów, które brały udział w badaniu, 43 programy zakończyły testy pozytywnie.

Organizacja Virus Bulletin po raz pierwszy nagrodziła tytułem VB100 najskuteczniejsze programy antywirusowe w 1998 roku. Od tamtej pory kilka razy w roku Virus Bulletin przeprowadza testy porównawcze, sprawdzając skuteczność aplikacji antywirusowych na różnych platformach systemowych – od Linux przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Nagrody VB100 otrzymują wyłącznie te rozwiązania, które wykryją wszystkie wirusy zaliczane do kategorii „In-the-Wild” (zagrożenia aktualnie rozprzestrzeniające się w sieci) oraz nie wygenerują fałszywych wskazań tzw. false positive – czyli nie zidentyfikują bezpiecznych plików jako wirusy. Jedynym programem, który od 1998 roku nie pominął w testach Virus Bulletin żadnego aktualnie rozprzestrzeniającego się w sieci zagrożenia jest ESET NOD32 Antivirus.

Swoją skuteczność rozwiązania firmy ESET zawdzięczają unikatowemu silnikowi skanującemu, który wykorzystuje zaawansowaną analizę heurystyczną. Dzięki temu możliwe jest proaktywne wykrywanie nowych nieznanych jeszcze zagrożeń. Tradycyjne programy antywirusowe, aby zapewnić skuteczną ochronę wymagają dostarczenia szczepionek zwalczających dane zagrożenie tzw. sygnatur. Rozwiązania firmy ESET chronią użytkownika już od chwili ataku zagrożenia, skanując każdy podejrzany pliki w czasie rzeczywistym i wykorzystując przy tym metodę tzw. emulacji. Badany program jest uruchamiany w bezpiecznym środowisku wirtualnym, w którym weryfikowane jest czy dany zbiór jest bezpieczny, czy też stanowi zagrożenie.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.