Laboratorium PandaLabs opublikowało kwartalny raport dotyczący aktywności złośliwego oprogramowania w okresie od lipca do września 2009 r. Wynika z niego, iż wzrosła liczba trojanów (71%), programów adware (13%) i spyware (9%). Prawie zniknęły wirusy i robaki, które stanowiły 2% wszystkich zagrożeń. Firma Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w technologii Cloud Security, opublikowała kwartalny raport [...]
Laboratorium PandaLabs opublikowało kwartalny raport dotyczący aktywności złośliwego oprogramowania w okresie od lipca do września 2009 r. Wynika z niego, iż wzrosła liczba trojanów (71%), programów adware (13%) i spyware (9%). Prawie zniknęły wirusy i robaki, które stanowiły 2% wszystkich zagrożeń.
Firma Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w technologii Cloud Security, opublikowała kwartalny raport dotyczący aktywności złośliwego oprogramowania w okresie od lipca do września 2009 r. Największą nowością jest fakt, iż w badanym kwartale hakerzy pobili wszelkie rekordy w tworzeniu nowych zagrożeń. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Laboratorium PandaLabs zarejestrowało 5 milionów nowych odmian złośliwego oprogramowania. Większość z nich stanowiły trojany bankowe, ale wzrosła także liczba programów adware i spyware.
„Aktualnie otrzymujemy ok. 50 tys. nowych przykładów złośliwego oprogramowania dziennie. Jeszcze kilka miesięcy temu było to 37 tys. Nie ma podstaw, aby sądzić, że sytuacja ulegnie poprawie w ciągu najbliższych miesięcy” – mówi Luis Corrons, dyrektor techniczny PandaLabs.
Liczba zainfekowanych komputerów zwiększyła się o 15% w porównaniu do poprzedniego kwartału. W ponad 37% przypadków winne były trojany, a 18,68% infekcji spowodowało oprogramowanie adware. Liczba zagrożeń tej kategorii rośnie szczególnie szybko w związku z rozprzestrzenianiem się fałszywych programów antywirusowych i aplikacji typu rogueware.
W raporcie omówiono również tendencje badane w okresie lipiec – wrzesień 2009 r. Laboratorium PandaLabs odnotowało znaczny wzrost rozpowszechniania złośliwego oprogramowania poprzez spam, portale społecznościowe i techniki optymalizacji wyszukiwarek, kierujące użytkowników do fałszywych stron internetowych, z których pobierane jest złośliwe oprogramowanie. Te metody rozpowszechniania złośliwych programów często wykorzystują techniki inżynierii społecznej, bazując na aktualnościach, takich jak świńska grypa, Dzień Niepodległości, pożary lasów czy przemowy Baracka Obamy.
Cały raport można pobrać ze strony http://www.pandasecurity.com/homeusers/security-info/tools/reports/
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
moze komus uda sie cos z tym zrobic
jak widać, z dnia na dzień jest coraz gorzej... masakra...