6.07.2010 / PRportal.pl
 

Travelasystent.pl – Pierwszy Wirtualny Doradca w branży turystycznej w Polsce

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

W czerwcu br. ruszyło internetowe biuro podróży Travelasystent.pl. Na jego stronie www można nie tylko znaleźć bogaty wybór wycieczek z gwarancją najniższej ceny, ale także porozmawiać z pierwszym w branży turystycznej Wirtualnym Doradcą, który zna wiele faktów przydatnych turystom, od ceny wizy egipskiej, poprzez czas przelotu na Majorkę, aż po napięcie elektryczne w gniazdkach w Kenii.

Nowa platforma turystyczna zawiera tysiące ofert renomowanych polskich touroperatorów. Dzięki niej, można łatwo znaleźć i zarezerwować wakacyjną podróż zagraniczną. W przyszłości, oferta biura zostanie wzbogacona o bilety lotnicze oraz możliwość dokonania rezerwacji hotelu w dowolnym miejscu globu i uiszczenia opłaty dopiero w momencie przybycia na miejsce. Travelasystent.pl umożliwia użytkownikom dodawanie komentarzy, dzięki czemu po powrocie można podzielić się wrażeniami i polecić bądź odradzić pobyt w danym miejscu. Z okazji rozpoczęcia działalności, dla nabywców wybranych wycieczek przewidziano atrakcyjne upominki.

Rezerwację można przeprowadzić całkowicie poprzez stronę internetową lub za pomocą call center, czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18 i w sobotę od 9 do 13.

„Warto pamiętać o tym, że kupując wycieczkę na stronie Travelasystent.pl nie płacimy żadnej dodatkowej opłaty związanej z pośrednictwem. Gwarantujemy najniższe ceny, dokładnie takie, jak u bezpośredniego organizatora wyjazdu.” – mówi Mariusz Tomczak, założyciel Travelasystent.pl.

Poza bogatą ofertą wyjazdów, na stronie Travelasystent.pl znajduje się pierwszy w polskiej branży turystycznej wirtualny doradca. Oliwia, bo tak ma na imię doradca, odpowiada na pytania klientów dotyczące miejsc, które chcieliby odwiedzić. Już teraz zna ponad tysiąc faktów turystycznych, a do końca przyszłego roku ta liczba przekroczy 5 tysięcy. Wyposażono ją w wiedzę na temat bardziej i mniej popularnych kierunków turystycznych.

Dotychczas, wyjeżdżając na wycieczkę do obcego kraju, ludzie zwykle szukali informacji na forach dyskusyjnych bądź w różnych przewodnikach. Teraz, wykorzystując techniki sztucznej inteligencji, całą tę wiedzę zgromadzono w jednym miejscu. Dzięki rozmowie z wirtualną postacią umieszczoną na witrynie internetowej biura podróży, klienci o każdej porze dnia i nocy mają dostęp do praktycznych informacji dotyczących miejsca planowanego wypoczynku oraz mogą łatwiej i szybciej dokonać wyboru celu podróży.

„Dzięki Oliwii można poznać wiele potrzebnych i interesujących faktów o miejscu naszego pobytu w ciekawy i nietypowy sposób, bez nudnego przebijania się przez kolejne fora internetowe czy poradniki turysty.” – dodaje Mariusz Tomczak.

Ciekawostką jest, że Wirtualny Doradca będzie zmieniał swoje oblicze w zależności od pory roku. W lecie klientom biura będzie doradzać specjalistka w stroju plażowym, zaś zimą w stroju narciarskim.

Wirtualny Doradca został zrealizowany przez firmę Stanusch Technologies, jednego z liderów na tym rynku.

źródło/autor: Travelasystent.pl

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (6)
grzesiek
1. grzesiek, 85.222.87.*, 07.07.2010 / 23:55
Podoba mi się ten pomysł z awatarem. Jestem naprawdę pod wrażeniem ilości odpowiedzi jakie zna i tego jak w sumie płynnie chodzi. Aż dziwne, ze nikt wcześnie j na coś takiego nie wpadł na polskim rynku.
rox
2. rox, 87.207.54.*, 10.07.2010 / 18:10
Rewelacyjny pomysł, żeby się wyróżnić spośród internetowych biur podróży. Poza tym bardzo przyjemny dla oka ten wirtualny asystent ;)
belkos
3. belkos, 85.222.64.*, 10.07.2010 / 19:23
Awatar faktycznie bardzo fajny i zawiera mnóstwo informacji. Jestem tylko ciekawy czy uda im się rozwinąć skrzydła na tym trudnym rynku.
Anna Muszyńska
4. Anna Muszyńska 11.07.2010 / 22:08
Jestem fanką takich rozwiązań, pamiętam, że kiedyś miło sobie gawędziłam z bardzo pomocnym awatarem IKEA, a niestety tym razem czuję się zawiedziona. Wpisałam niepoprawną datę, miła asystentka mnie nie poprawiła, nasłuchałam się pytań, przeklikałam do końca i wypluło mi zero wyników (tak, mogłam zacząć od nowa po tym jak mi wyrecytowała pełne opcje wyszukiwania, ale tym bardziej natrafiałam na błąd). "Rozmowa" z wirtualną konsultantką trwa dłużej niż wypełnianie formularza, a w przypadku braku pasujących wyników, trzeba cały proces przerabiać od nowa - nie mogę zerknąć na to co zadeklarowałam i szybko sobie wybrane opcje poszerzyć. Według mnie awatar nie powinien służyć tylko jako PRowy gadżet, ma przede wszystkim ułatwić znalezienie informacji, a przy okazji wzbudzać zaufanie i sympatię.
sirspoky
5. sirspoky, 95.160.158.*, 15.07.2010 / 17:23
według mnie największą zaletą tego rozwiązania nie jest wypełnianie pól formularza za pomocą asystenta, bo to faktycznie można zrobić szybciej samemu, ale rozpoznawanie i wyszukiwanie ofert pisanych w języku naturalnym. Na przykład jeśli się napisze: "interesują mnie wakacje w Grecji, w hotelu ***, z dojazdem autokarem", asystent wyszukuje odpowiednią ofertę.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.