Ponad 73 tysiące użytkowników zagłosowało w prawyborach w specjalnej aplikacji na Facebooku. W rankingu prowadzi Bronisław Komorowski. Na drugim miejscu, z dwukrotnie niższym poparciem, znajduje się Janusz Korwin-Mikke.
Jarosław Kaczyński zanotował poparcie na poziomie 13 procent. Wynik ten zapewnia mu trzecie miejsce. Kolejni kandydaci cieszą się o wiele mniejszą sympatią. Grzegorz Napieralski zgromadził tylko 7 procent głosów. Co ciekawe, walczący o poparcie wśród internautów Waldemar Pawlak zdobył niewiele więcej głosów, niż Andrzej Lepper.
Liczba głosujących użytkowników Facebooka stale rośnie. Widać też wyraźną aktywność sympatyków Janusza Korwin-Mikkego, który notuje lepsze wyniki, niż w oficjalnych sondażach realizowanych przez firmy badawcze. Z ostatniego badania GfK Polonia, zrealizowanego dla Rzeczpospolitej, wynika, że Korwin-Mikke ma poparcie na granicy błędu statystycznego.
Gdyby zwycięstwo zależało od działalności w internecie, najwięcej głosów uzyskałby Komorowski. Jest obecny we wszystkich serwisach społecznościowych, a jego strona jest – zdaniem ekspertów – najlepsza spośród witryn wszystkich kandydatów. Z kolei najmniej widoczny w internecie jest Jarosław Kaczyński. Nie ma konta w żadnym serwisie i notuje niższe poparcie, niż w oficjalnych sondażach.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Utopia to socjalizm, a JKM reprezentuje konserwatywny liberalizm. F. Fukuyama stwierdził, że człowiek nic lepszego, niż demokracja liberalna nie wymyśli. Ja również z tym stwierdzeniem się zgadzam. Nie przypominam sobie, aby mówił coś śmiesznego/głupiego - odwrotnie proporcjonalnie do polityków \"popularnych\". Jeśli ktoś uważa, że wolność to utopia, to niech sobie dalej tkwi w realiach sprzed parunastu lat.
JKM jest popularny bo jest interesujący, kontrowersyjny, szczery, nonkonformistyczny. Zawsze palnie coś głupiego / śmiesznego. Czujemy, że w jego wypowiedziach jest sens, ale wiemy że to utopia. Ot cała polityka JKM.
Ciekawym eksperymentem byłyby wybory gdyby żadne sondaże nie były publikowane.
Niezaprzeczalną prawdą jest fakt, że wiele osób głosuje /niestety/ na kandydatów z dużą ilością procentów w sondażach wyłącznie dlatego, żeby w błędnym przeświadczeniu ich głos miał jakieś znaczenie ! To nieprawda ! Głosujmy zgodnie z własnymi priorytetami. Wysokoprocentowi już byli i to ma duże znaczenie, bo mogli wiele a nic nie zrobili w ciągu 20 lat ! Dlatego głosuję na JKM. Potrzebna jest nowa miotła a nie ci sami kolesie ! ! !<strong></strong>
Uważam, iż lepszy jest oddolny, obywatelski PR w Internecie, niż przesyt informacji w mediach komercyjnych, dotyczących jedynego kandydata. Nie nazywałbym tego spamem, bo spam to niechciana informacja elektroniczna, a informacja o kandydatach tego znamiona nie noszą.<br /> <br /> Co do popularności, bazującej na \"jednym forum\". Np. Strona Komorowskiego na Facebooku ma 4064 fanów. Strona przeciw jego prezydenturze - 4428 osób. Strona Janusza Korwin - Mikkego 4689... fakty mówią same za siebie.<br /> Także pomijając fakt \"lidera lansowanego przez media\", JKM jest bardziej popularny.
Popularność Korwina można włożyć między bajki. Cała popularność opiera się na jednym forum na którym kilkadziesiąt, a może setka fanów celuje we wszelkie sondaże internetowe, które jak sądzę spamuje legalnie jak się da, bądź nielegalnie - sposób nie ma znaczenia liczy się skutek.<br /><br /> Niezwykłą popularność dzięki temu zrobiło w któryś ostatnich wyborach LPR, bo Korwin startował z ich listy... wybory jak to wybory przywróciły rzeczywistość 1-2% poparcia z naciskiem na 1.
Popularność JKM w Internecie wynika z faktycznego poparcia. Ludzie nie dają sobie wmówić, że ich kandydatem jest Komorowski albo, że mają ich tylko dwóch do wyboru, tak jak przedstawiają to tradycyjne ( i mocno spolaryzowane politycznie) media.<br /> <br /> Oznacza to tylko tyle, że Internet jako jedyne wolne, nieograniczone medium, pozwala na swobodny przepływ myśli - w tym realnego poparcia dla kandydatów. No bo powiedzmy sobie szczerze - kto to jest Komorowski? Czy ktoś go znał, zanim ruszyła machina marketingu? <br /> <br /> Znikoma popularność JKM w \"realu\" wynika z tego, że nie pojawia on się w mediach masowych. Dla mnie owy \"real\" to Internet, a nie media tradycyjne, więc stwierdzenie, iż kandydat UPR jest niepopularny jest dość subiektywne.
Zgadzam się z Tobą Kuba. Mój głos także trafi do Korwina. Koleś od wielu lat nie zmienia poglądów jak chorągiewka i mówi co myśli. Chyba wierzy w to co mówi, jest prawdziwy. W wielu kwestiach zgadzam się z jego poglądami.
Ja zawsze głosuje na Korwina. Gdyby ludzie pokazali, że na niego głosują nie wybierając mniejszego zła spośród innych kandydatów, to może nie prezydentem, ale do Sejmu by się dostał i reszta posłów pożałowałaby ze są komunistami!
Jest popularny w necie, bo wszędzie go pełno, na wykopie to chyba codziennie jest z nim jakieś wideo wykopywane. Dodatkowo Internet lubi ludzi charakterystycznych. Fajnie by było, gdyby ludzie nie bali się na niego głosować poza internetowym kloszem. Koleś ma jaja i mówi to co myśli. Ja dam mu szansę i na niego zagłosuje w realu.
Czy ktoś potrafi wytłumaczyć popularność JKM we wszelkich internetowych sondażach (łącznie z konkursami blogów)? Szczególnie biorąc pod uwagę znikomą popularność \"w realu\"...