21.09.2017 / Social media
 

Mark Zuckerberg będzie zeznawał przed Kongresem?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Chodzi o sprawę rosyjskich reklam emitowanych na Facebooku w czasie kampanii prezydenckiej. W 2016 roku Facebook zarobił na nich około 100 tysięcy dolarów, choć pochodziły z fałszywych i powiązanych ze sobą kont. Szefowie serwisu, ujawniając tę informację, zaznaczyli, że reklamy nie zachęcały wprost do głosowania na żadnego z kandydatów, ale niesmak pozostał.

Według Associated Press Mark Zuckerberg może zostać wezwany do Kongresu, by wyjaśnić tę sprawę, a to, co powie, może przysłużyć się do wprowadzenia zmian w prawie, które lepiej regulowałyby działania firm o profilu społecznościowym. Dzisiaj - według polityków - funkcjonowanie mediów społecznościowych i sposób ich wykorzystania w kampaniach wyborczych to "dziki zachód". Ponadto, wątpliwości budzi najwcześniejsza reakcja Facebooka na zarzuty o jego rolę w zwycięstwie Donalda Trumpa, które według Zuckerberga najpierw były "dość szalone". Senator Mark Warner zaznacza, że wobec tego, rodzą się pytania, "co i kiedy" wiedzieli szefowie serwisu. 

Facebook, bez względu na to, iż uparcie twierdzi, że jest firmą technologiczną, a nie mediową, staje się dla użytkowników coraz ważniejszym źródłem informacji o świecie. I choć wciąż większość z nich korzysta równolegle z innych źródeł, jego wpływ na kształtowanie opinii publicznej, a w konsekwencji decyzji wyborczych rośnie 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.