4.01.2010 / Social media
 

Nasza-klasa podsumowała trzeci rok

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

- Spośród produktów wprowadzonych przez NK w 2009 zdecydowanie najważniejszy był Śledzik - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK. - Nasza platforma mikroblogowa po nieco ponad miesiąc od premiery osiągnęła poziom miliona wpisów tygodniowo. Niemal z miejsca Śledzik stał się największym serwisem mikroblogowym w Polsce, z którego korzystają znani piosenkarze, aktorzy i muzycy. Kolejnym ważnym produktem jest komunikator NKtalk, który już działa w wersji testowej - dodaje.

Rok 2009 to również starania o zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników, którzy miesięcznie w liczbie 13,5 mln logują się do serwisu. W tym celu prezes NK podpisał specjalne porozumienie pod egidą Komisji Europejskiej, wprowadzono Filtr Rodzinny i specjalną zakładkę dedykowaną temu zagadnieniu.

W 2009 roku NK otrzymała nagrodę Impactor, w kategorii "Najbardziej podziwiane medium roku". Ponadto wrześniowy raport ComScore wykazał, że portal nasza-klasa.pl posiada najwyższy z notowanych współczynnik zaangażowania konsumentów. Wynosi on 34,4 proc. Oznacza to, że pod tym względem NK jest najlepsza nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Obecnie nad serwisem pracuje ponad 170 osób działających we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

- Będziemy sukcesywnie skupiać się na dynamicznym rozwoju produktowym. Dlatego ciągle poszukujemy i zatrudniamy najlepszych programistów, architektów aplikacji i specjalistów z najróżniejszych dziedzin IT. Obecnie rozszerzyliśmy krąg poszukiwań na kraje Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds Marketingu i PR, na temat przyszłości firmy. Jakich nowinek mogą spodziewać się użytkownicy? - Przyszły rok to kolejne premiery. Na pewno w 2010 roku odbędzie się premiera nowego komunikatora – NKtalk i kilku produktów mobilnych. Ponadto częściowo udostępnimy API, dodamy nowe widgety, czeka nas budowa platformy aplikacji, konsekwentny rozwój Śledzika i oczywiście portalu. Obecnie analizujemy również inne kierunki, takie jak gry-online, wideo czy szeroko rozumiane kwestie lokalizacyjne. - wymienia Kaznowski.

Źródło: Nasza-klasa sp. z o.o.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
Marcin Szumański
1. Marcin Szumański, 89.231.201.*, 04.01.2010 / 09:14
samochwała w kącie stała...

mnie bardziej interesują dane dotyczące choćby kasowania kont. Bo że odbywa się to hurtowo, to wiem z innych źródeł - chciałbym wiedzieć, jak przedstawia się to w liczbach.
Łukasz Plutecki
2. Łukasz Plutecki 04.01.2010 / 10:03
Spodziewam się ustabilizowania ilosci userow na poziomie -> 10 mln. Do tego N-k bedzie musiała wprowadzać coraz więcej nowych funkcjonalności, zeby nie znudzić tych którzy zostali.

Ciekaw jestem jak to będzie wpływało na wyniki finansowe.
psz
3. psz, 83.13.239.*, 04.01.2010 / 10:08
Nasza platforma mikroblogowa po nieco ponad miesiąc od premiery osiągnęła poziom miliona wpisów tygodniowo.


Szkoda, że zdecydowana większość z nich wyrażała delikatnie mówiąc dezaprobatę dla Śledzika...

Nadal kibicuję temu projektowi mikroblogowemu, ale sposób w jaki został wprowadzony sprawił, że obecnie prawie nikt z >100 moich znajomych z niego nie korzysta, bo uznaje to za coś w złym guście. Zauważyłem też zależność - czym częściej piszę na Śledziku, tym większa liczba moich znajomych usuwa mnie z obserwowanych.
Patryk_Z
4. Patryk_Z, 80.53.76.*, 04.01.2010 / 11:30
No tak, tylko nie ma co się oszukiwać - delikatnie mówiąc idiotyczne wpisy typu "u5un 513dz14", "usuńcie śledzika" to wymysł samych użytkowników NK? A może raczej świetnie przeprowadzona kampania mająca na celu odstraszenie ludzi od "śledzia"? ;) W końcu blipy i tego typu serwisy takiego zasięgu nie mają, produkty GG też widać ledwo sobie radzą z NK...

A wpisy o usuwaniu śledzia już dawno zniknęły a w tym miejscu zaczęły pojawiać się normalne wpisy użytkowników. Chcąc nie chcąc NK ma ogromna przewagę nad resztą - każda nowo wprowadzona usługa szybko, bez kosztów trafia do szerokiego grona odbiorców. I to tak naprawdę przesadzi o dalszych sukcesach NK, pod warunkiem, że rozwój serwisu nie zostanie zastopowany i nie będzie tylko "chwilową" modą jak np. fotka...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.