Największa baza użytkowników nie będzie w rękach jednego gracza.
Serwis społecznościowy nk.pl, a dawniej Nasza Klasa został wystawiony na sprzedaż, a zainteresowany kupnem jest prawdopodobnie Onet - taka nieoficjalna informacja pojawiła się dzisiaj w mediach. Onet nie skomentował tych doniesień, ale nk.pl właśnie się do nich odniosła.
Angelika Gacek, rzecznik prasowy nk.pl: - Nie potwierdzamy informacji, które pojawiły się we wskazanym przez Panią artykule [tutaj] i którym pan Robert Bednarski Prezes Onetu, słusznie nadał już nazwę plotki. Jeżeli nastąpią jakiekolwiek zmiany mające oparcie w faktach, zostaną Państwo poinformowani.
Główny udziałowiec nk.pl (od połowy 2010 roku), fundusz Excolimp w tej chwili ma 73 procent udziałów.
Gdyby jednak spekulacje w przyszłości się potwierdziły i Onet przejąłby nk.pl, stałby się posiadaczem prawdopodobnie największej bazy użytkowników w polskim internecie.
Oficjalne statystyki na temat liczby kont w serwisie społecznościowym nie są znane, to jednak jest to liczba z przedziału od 5,6 nawet do ponad 12 milionów. Według danych Megapanelu, w sierpniu stronę nk.pl odwiedziło właśnie 5,6 miliona internautów. Z kolei w szczytowych momentach popularności serwisu, użytkowników było dwukrotnie więcej. Można jednak oczekiwać, że mimo odpływu aktywnych internautów, część z nich pozostawiła profile w najpopularniejszym niegdyś serwisie społecznościowym w Polsce.
Oprócz tego, serwis mógłby poprawić jakość swojej bazy danych. Należy bowiem założyć, że część użytkowników poczty Onetu ma równocześnie konto na nk.pl. Ci nie powiększą liczby rekordów w bazie, jednak jeśli w nk.pl podali faktyczne dane, zaś przy rejestracji w onetowej skrzynce skrócone lub zmyślone (co jest bardziej prawdopodobne), lepsze dane zastąpią te gorsze. Wystarczy, że Onet umożliwi połączenie kont dwóch serwisów.
Duże zmiany w nk.pl
W ubiegłym roku spółka nk.pl przeprowadziła restrukturyzację. Zlikwidowano dział badawczy oraz biuro sprzedaży reklam. W tej chwili serwis jest utrzymywany z mikropłatności od użytkowników, które są płacone przy okazji korzystania z gier znajdujących się na portalu.
W 2011 roku przychody firmy wyniosły 75,3 mln złotych. Wówczas firma ostatni raz podała wyniki finansowe. Około 53 procent stanowiły reklamy.
Grupa Onet zanotowała w ubiegłym roku 256,6 mln złotych wypływów ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 44,8 mln złotych. W maju przejęła ona 80 procent udziałów w serwisach Skąpiec.pl oraz Opineo.pl.
Pobierz ebook "Ebook: Jak skutecznie sprzedawać w internecie"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ciekawa teza - "serwis jest utrzymywany z mikropłatności od użytkowników".Czy w takim razie reklamy na NK.pl są wyświetlane darmowo?