19.10.2017 / Social media / Mobile / Biznes
 

Olimpijskie zmagania będzie można śledzić... na Snapchacie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Należący do Discovery Communications Eurosport oraz właściciel Snapchata - Snap Inc., zawarły strategiczną umowę o współpracy w zakresie promocji i kontentu w kontekście nadchodzących XXIII Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Dzięki niej użytkownicy Snapchata w Europie będą mogli śledzić olimpijskie zmagania, oglądając wiele dedykowanych materiałów na prowadzonej przez Snap platformie Discover.

Snap po raz pierwszy w swojej historii nawiązał porozumienie dotyczące wielojęzycznych relacji olimpijskich na terenie Europy. Użytkownicy poznają między innymi kulisy najciekawszych wydarzeń igrzysk w dyscyplinach takich, jak snowboard, narciarstwo zjazdowe i dowolne czy hokej na lodzie, a także uzyskają dostęp do interesujących materiałów bezpośrednio od swoich ulubionych sportowców i influencerów.

Pierwsza tego rodzaju umowa obejmie zarówno codzienne Our Stories - wiadomości, w których znajdą się snapy opublikowane przez użytkowników Snapchata - jak i Publisher Stories - artykuły okołoolimpijskie z różnych źródeł - wyselekcjonowane przez Eurosport. Poprzez Our Stories użytkownicy otrzymają dostęp do oryginalnych materiałów w postaci snapów olimpijskich tworzonych przez specjalny zespół Snapchata oraz relacje z igrzysk przygotowane przez Eurosport.

W ramach porozumienia Discovery stworzy oryginalne materiały, specjalnie dla Snapa. 

- Snapchat zapewni miłośnikom sportu niepowtarzalne wrażenia z igrzysk olimpijskich i pozwoli im nawiązać kontakt z ulubionymi zawodnikami i drużynami. Discovery już wcześniej okazało się znakomitym partnerem, adaptując swój kultowy Shark Week na Snapchata - powiedział Ben Schwerin, wiceprezes Snap Inc. ds. partnerów. 

Codziennie ze Snapchata korzysta średnio 57 milionów Europejczyków, a w Wielkiej Brytanii każdego dnia serwisu używa 25% użytkowników smartfonów. Społeczność Snapchata cechuje wysoki poziom zaangażowania: aktywni użytkownicy na całym świecie odwiedzają go przeszło 20 razy w ciągu dnia, tworząc codziennie ponad 3 miliardy snapów. Na całym świecie Snapchaterzy korzystają z aplikacji średnio przez ponad 30 minut w ciągu dnia, a użytkownicy w wieku poniżej 25 lat - przez 40 minut dziennie. 

Obie firmy poinformowały o współpracy na początku tego roku w USA, gdzie Discovery zajął się produkcją programów specjalnie na prowadzoną przez Snap platformę Discover. Premiera pierwszej wspólnej produkcji pt. „Shark Week on Snapchat” miała miejsce w lipcu. W ciągu tygodnia, w którym nadawano program, obejrzało go ponad 17 milionów użytkowników Snapchata.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.