Zdecydowała o tym polityka.
W sezonie letnim (czerwiec – sierpień 2017) Przystanek Woodstock był najpopularniejszym festiwalem muzycznym w internecie. Na jego temat pojawiło się w sieci ponad 485 tysięcy wzmianek, co oznacza, iż tego lata ponad 60% treści opublikowanych w internecie o muzycznych festiwalach dotyczyło właśnie Woodstocka.
Przystanek Woodstock swoją przewagę nad pozostałymi wydarzeniami muzycznymi z tego roku zawdzięcza intensywnej dyskusji politycznej – treści na temat festiwalu pojawiały się głównie na portalach horyzontalnych i prywatnych profilach na Twitterze, gdzie stosunek do Woodstocku pojawiał się jako element zamanifestowania swoich preferencji politycznych. Ważnym elementem widoczności Woodstocku w sieci były również publikacje influencerów zaproszonych przez marki na festiwal.
Na podstawie treści zamieszczanych przez internautów Open’er Festival to festiwal dobrej muzyki, obszernych line up’ów, ale takie samo znaczenie mają tutaj trendy i moda, co jest wyraźnie wykorzystywane przez marki współpracujące z liderami opinii. Open’er to ludzie młodzi i celebryci (np. Maffashion, Deynn), to festiwal, na którym się jest lub chce się być. To coroczny sposób na początek wakacji dla Facbookowiczów i Instagramowiczów, a dla nastoletnich Twitterowiczek to wymarzony festiwal, na którym koniecznie chcą się pojawić gdy osiągną odpowiedni wiek, bo grają tam ich idole.
Audioriver to z kolei wyjątkowy, klimatyczny czas spędzany przy elektronicznej muzyce w gronie przyjaciół. Audioriver pojawiało się przede wszystkim na prywatnych zdjęciach użytkowników Instagrama oraz w aktywacjach konkursowych na Facebooku, w ramach których można było wygrać karnety na festiwal (Radio ESKA, Electronic Poland). Festiwal dodatkowo ma swoich wiernych fanów, którzy dyskutują o poszczególnych edycjach Audioriver, wymieniają się informacjami i umawiają na wspólne słuchanie muzyki na forum gszforum.pl.
Media, sponsorzy i przestrzenie reklamowe
Wśród najczęściej wspominanych marek pojawiały się nazwy stacji telewizyjnych i tytuły prasowe, na które powoływano się w kontekście wydźwięku politycznego przekazów medialnych w sprawie tegorocznego Przystanku Woodstock. Na tym tle wyróżniały się stacje radiowe, za pośrednictwem których można było wygrać bilety na poszczególne festiwale.
Wśród dostawców usług dominowali sponsorzy festiwali: Orange i Tauron. Poza nimi często również wspominano o Play – jednym ze sponsorów Przystanku Woodstock, którego widoczność w social media wyraźnie wspierali internetowi liderzy opinii zaproszeni do strefy Play na festiwalu.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»