4.09.2017 / Social media
 

Przystanek Woodstock był najpopularniejszym festiwalem muzycznym w internecie

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Na zdjęciu: Mesajah, fot. Paweł Krupka (źródło: Woodstockfestival.pl)
Na zdjęciu: Mesajah, fot. Paweł Krupka (źródło: Woodstockfestival.pl)

W sezonie letnim (czerwiec – sierpień 2017) Przystanek Woodstock był najpopularniejszym festiwalem muzycznym w internecie. Na jego temat pojawiło się w sieci ponad 485 tysięcy wzmianek, co oznacza, iż tego lata ponad 60% treści opublikowanych w internecie o muzycznych festiwalach dotyczyło właśnie Woodstocka.

Przystanek Woodstock swoją przewagę nad pozostałymi wydarzeniami muzycznymi z tego roku zawdzięcza intensywnej dyskusji politycznej – treści na temat festiwalu pojawiały się głównie na portalach horyzontalnych i prywatnych profilach na Twitterze, gdzie stosunek do Woodstocku pojawiał się jako element zamanifestowania swoich preferencji politycznych. Ważnym elementem widoczności Woodstocku w sieci były również publikacje influencerów zaproszonych przez marki na festiwal.

63488_1.png

Na podstawie treści zamieszczanych przez internautów Open’er Festival to festiwal dobrej muzyki, obszernych line up’ów, ale takie samo znaczenie mają tutaj trendy i moda, co jest wyraźnie wykorzystywane przez marki współpracujące z liderami opinii. Open’er to ludzie młodzi i celebryci (np. Maffashion, Deynn), to festiwal, na którym się jest lub chce się być. To coroczny sposób na początek wakacji dla Facbookowiczów i Instagramowiczów, a dla nastoletnich Twitterowiczek to wymarzony festiwal, na którym koniecznie chcą się pojawić gdy osiągną odpowiedni wiek, bo grają tam ich idole.

Audioriver to z kolei wyjątkowy, klimatyczny czas spędzany przy elektronicznej muzyce w gronie przyjaciół. Audioriver pojawiało się przede wszystkim na prywatnych zdjęciach użytkowników Instagrama oraz w aktywacjach konkursowych na Facebooku, w ramach których można było wygrać karnety na festiwal (Radio ESKA, Electronic Poland). Festiwal dodatkowo ma swoich wiernych fanów, którzy dyskutują o poszczególnych edycjach Audioriver, wymieniają się informacjami i umawiają na wspólne słuchanie muzyki na forum gszforum.pl.

Media, sponsorzy i przestrzenie reklamowe

Wśród najczęściej wspominanych marek pojawiały się nazwy stacji telewizyjnych i tytuły prasowe, na które powoływano się w kontekście wydźwięku politycznego przekazów medialnych w sprawie tegorocznego Przystanku Woodstock. Na tym tle wyróżniały się stacje radiowe, za pośrednictwem których można było wygrać bilety na poszczególne festiwale.

63489_2.png

Wśród dostawców usług dominowali sponsorzy festiwali: Orange i Tauron. Poza nimi często również wspominano o Play – jednym ze sponsorów Przystanku Woodstock, którego widoczność w social media wyraźnie wspierali internetowi liderzy opinii zaproszeni do strefy Play na festiwalu.

63490_mapa.png

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.