W jej podsumowaniu roku 2018 nie zabrakło szczerych wyznań.
Susan Wojcicki w podsumowaniu roku 2018 skoncentrowała się przede wszystkim na palących problemach YouTube'a, który z jednej strony walczy z panoszącymi się w serwisie teoriami spiskowymi i fake newsami, z drugiej - usiłuje przekonać reklamodawców, że ich reklamy pojawiają się w "bezpiecznym środowisku", a z trzeciej - że artykuł 13, szykowany przez Parlament Europejski, który chce dopasować prawo autorskie do naszych czasów, nie jest najlepszym pomysłem. Wspomniała jednak również o YouTube Rewind.
Zestawienie podsumowujące rok 2018 w serwisie okazało się jednym z najbardziej nielubianych filmów w internecie i - jak przyznała Susan Wojcicki - nawet jej dzieci uznały je za "żenujące". (zobacz, jak bardzo TUTAJ) Prezes YouTube'a obiecała, że w 2019 roku będzie lepiej, ale wygląda na to, że rok 2019 w ogóle będzie bardzo pracowity.
Mimo że w 2018 wiele się działo zarówno w kwestii monetyzacji treści, jak i ich odpowiedniego oznaczania, prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa na YouTube bynajmniej nie są zamknięte. Wojcicki podkreśla, że liczba kanałów z ponad milionem subskrybentów niemal podwoiła się w zeszłym roku, a liczba twórców, którzy zarabiają pięcio- lub sześciocyfrowe kwoty wzrosła o ponad 40%. Dalsze "wspieranie sukcesu twórcy i artysty" jest jednak jednym z priorytetów w 2019 roku.
Podobnie jak wspieranie dziennikarzy. Bo zmienia się charakter samego YouTube'a, który coraz częściej staje się cennym źródłem informacji, także dla nich. Google chce więc wspierać ich także w tym kanale, w ramach Google News Initiative. Z programu skorzystało już zresztą 87 organizacji z 29 krajów i będzie on kontynuowany. Z myślą o profesjonalnych mediach, rozszerzony został także zasięg wprowadzonej niedawno etykiety "Breaking News" i "Top News" do 31 krajów.
Susan Wojcicki wskazuje też, że YouTube staje się coraz ważniejszym medium dla organizacji charytatywnych - ponad 40 twórców współpracowało ze sobą w ubiegłym roku, by wesprzeć osiem z nich dzięki YouTube Giving, ale przede wszystkim - zyskuje wartość edukacyjną. Liczba materiałów edukacyjnych, tutoriali i szkoleń rośnie z niesamowitą dynamiką, a YouTube zamierza wspierać - także finansowo - ten trend. Już teraz granty zostały przyznane 65 twórcom wybranym z ponad 1000 zgłoszeń.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»