7.02.2019 / Social media
 

YouTube Rewind 2018 był "żenujący" - pisze Susan Wojcicki, CEO YouTube'a

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Biuro Google w Londynie (fot. Google Press Room)
Biuro Google w Londynie (fot. Google Press Room)

Susan Wojcicki w podsumowaniu roku 2018 skoncentrowała się przede wszystkim na palących problemach YouTube'a, który z jednej strony walczy z panoszącymi się w serwisie teoriami spiskowymi i fake newsami, z drugiej - usiłuje przekonać reklamodawców, że ich reklamy pojawiają się w "bezpiecznym środowisku", a z trzeciej - że artykuł 13, szykowany przez Parlament Europejski, który chce dopasować prawo autorskie do naszych czasów, nie jest najlepszym pomysłem. Wspomniała jednak również o YouTube Rewind. 

Zestawienie podsumowujące rok 2018 w serwisie okazało się jednym z najbardziej nielubianych filmów w internecie i - jak przyznała Susan Wojcicki - nawet jej dzieci uznały je za "żenujące". (zobacz, jak bardzo TUTAJ) Prezes YouTube'a obiecała, że w 2019 roku będzie lepiej, ale wygląda na to, że rok 2019 w ogóle będzie bardzo pracowity. 

Mimo że w 2018 wiele się działo zarówno w kwestii monetyzacji treści, jak i ich odpowiedniego oznaczania, prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa na YouTube bynajmniej nie są zamknięte. Wojcicki podkreśla, że liczba kanałów z ponad milionem subskrybentów niemal podwoiła się w zeszłym roku, a liczba twórców, którzy zarabiają pięcio- lub sześciocyfrowe kwoty wzrosła o ponad 40%. Dalsze "wspieranie sukcesu twórcy i artysty" jest jednak jednym z priorytetów w 2019 roku. 

Podobnie jak wspieranie dziennikarzy. Bo zmienia się charakter samego YouTube'a, który coraz częściej staje się cennym źródłem informacji, także dla nich. Google chce więc wspierać ich także w tym kanale, w ramach Google News Initiative. Z programu skorzystało już zresztą 87 organizacji z 29 krajów i będzie on kontynuowany. Z myślą o profesjonalnych mediach, rozszerzony został także zasięg wprowadzonej niedawno etykiety "Breaking News" i "Top News" do 31 krajów. 

Susan Wojcicki wskazuje też, że YouTube staje się coraz ważniejszym medium dla organizacji charytatywnych - ponad 40 twórców współpracowało ze sobą w ubiegłym roku, by wesprzeć osiem z nich dzięki YouTube Giving, ale przede wszystkim - zyskuje wartość edukacyjną. Liczba materiałów edukacyjnych, tutoriali i szkoleń rośnie z niesamowitą dynamiką, a YouTube zamierza wspierać - także finansowo - ten trend. Już teraz granty zostały przyznane 65 twórcom wybranym z ponad 1000 zgłoszeń. 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.