Dziesiąte seminarium z cyklu „Rewolucja w komunikacji" odbędzie się 24 marca w Agorze. Będzie poświęcona „Diagnozie Internetu", pierwszemu tak dużemu badaniu polskich użytkowników sieci przeprowadzonemu wyłącznie w internecie przez portal Gazeta.pl oraz SWPS.
W trakcie seminarium przedstawione i omówione zostaną wyniki projektu badawczego ze szczególnym uwzględnieniem tematyki cyfryzacji oraz motywacyjnych wzorców korzystania z internetu. W drugiej części spotkania uczestnicy dowiedzą się kto w polskim internecie i w jaki sposób realizuje skuteczne strategie biznesowe oparte na wyodrębnionych w „Diagnozie" celach korzystania z sieci.
Jako prelegenci wystąpią m.in.: dr Krzysztof Krejtz (SWPS, redaktor naukowy „Diagnozy Internetu 2009"), Anna Streżyńska (UKE), Magdalena Gaj (Ministerstwo Infrastruktury), Witold Drożdż (MSWiA), Karol Wieczorek (Netia), Tomasz Hodakowski (Intel), dr Marcin Kowalczyk (UW), dr Marzena Cypryańska (SWPS), dr Izabela Krejtz (Instytut Psychologii PAN), Tomasz Adamczyk (Artegence), Dominik Kaznowski (Xevin Consulting), Edward Krzemień (Agora), Dominik Matuzewicz (Monster Worldwide Polska), dr Jarosław Milewski (SWPS), dr Alek Tarkowski.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu „Rewolucja w komunikacji": www.rewolucjawkomunikacji.pl.
Interaktywnie.com jest patronem medialnym spotkania.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Czy to jest to badanie, w którym uczestnicy musieli poświęcić ponad godzinę na wypełnienie ankiety, która to ankieta mówiąc delikatnie nie działała za dobrze?
(opis na antyweb)
Jestem ciekawy co tak naprawdę bada takie badanie i jaki sens mają wnioski.. (tzn. ilu znacie ludzi, którzy mają godzinę na bezinteresowne wypełnianie ankiet on-line, jak dla mnie zbadali samych ultrasów internatu ;)
Właśnie tak to wygląda, kiedy we wstępie piszą że chcieli zbadać 'intensywnych użytkowników'. Wstęp znalazłem w PDF na stronie Diagnozainternetu.pl
A wlasciwie .org ale to w sumie nieistotne, grunt ze jest w sieci i wystarczy go znalezc, od razu mniej watpliwosci :)
czytalem tego pdfa i po tym skojarzylem z ankieta na luul.pl, ktora sam z ciekawosci probowalem wypelnic (ale jestem cienki i odpadlem po 5min).
po zastanowieniu dochodze do wniosku ze coraz bardziej podoba mi sie ta koncepcja filtrowania respondentow tj. na przemeczenie. za rok mozna zmodyfikowac metode na "wezmy ich glodem" i zrobic ankiete dwudniowa. zostana tylko najtwardsi, na bank nikt jeszcze nie robil takiego badania i bedzie nie tylko "pierwsze w Polsce" ale i pierwsze na swiecie ;)
Przyjdź we wtorek, będziesz mógł skonfrontować swoje przemyślenia z badaczami z SWPS, pewnie ich przekonasz :)
ale do czego mialbym ich przekonac? do wersji dwudniowej? jakby co nie roszcze sobie praw do tego pomyslu ;)
jestem natomiast ciekawy czy bedzie jakis komentarz do samej ankiety, i nic by sie nie stalo gdybys zalozyla sobie konto na interaktywnie ;>