12.04.2010 / Gadzetomania.pl
 

Największe telefony komórkowe na świecie

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Paweł Żmuda
 

Fot. SXC.hu

Fot. SXC.hu

Większość producentów sprzętu mobilnego prześciga się w tym, by ich twory były coraz lżejsze i cieńsze. By do kilkunastocentymetrowego urządzenia wcisnąć wszystko i więcej. Czasem niektórym projektantom coś odbija i z desek kreślarskich schodzą projekty zupełnie przeczące ogólnoświatowym trendom. Popatrzmy zestawienie dziesięciu największych “mobilnych” telefonów.

Ekran Google Nexus One to oszustwo?

Wszyscy którzy interesują się telefonami komórkowymi wiedzą na pewno o figurach symbolizujących różne wersje systemu Android, które ustawiane są pod siedzibą internetowego giganta Google w Mountain View, jednak to, że władze Googla postanowiły w podobny sposób uhonorować swój pierwszy telefon – Nexus One, mogło niektórym umknąć. Niestety, komórka umieszczona w holu siedziby firmy nie jest w pełni funkcjonalna.

Microsoft Mobile Surface – rewolucja w graniu na komórkach! [wideo]

Inaczej jest w wypadku największego modelu Maxi Handy wykonanego na zlecenie firmy Maxi Mobile. Urządzenie przez długi czas uznawane było za największy model telefonu komórkowego na świecie. Komórka powstała w 2004 roku i wyposażona była w kolorowy wyświetlacz TFT. Potrafiła wysyłać wiadomości MMS i MMS. Wymiary modelu (2 x 0.8 x 0.5 metra), pozwoliły jej stać się największym telefonem uznanym przez Księgę Rekordów Guinessa.

Samsung Wave S8500 – przegląd Bada OS [wideo]

Niestety, tytuł największej komórki nie został zachowany na wieczność. Marketingowcy firm Samsung oraz Cricket Communications w 2009 roku stworzyli największy funkcjonalny model Samsunga Cricket SCH-r450. Model umożliwia nam wysyłanie SMSów, a nawet prowadzenie rozmów telefonicznych. Jego wymiary (4.57 x 3.42 x 0.74 m), sprawiły, że do dzisiaj zajmuje zaszczytne miejsce w Księdze.

Co potrafi Motorola Milestone? [wideo]

Przedstawiciele policji drogowej w większości krajów świata, nieprzychylnie patrzą na prowadzenie rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy. Może właśnie stąd wziął się pomysł rosyjskiego oddziału Motorola na reklamę swojej komórki RAZR 2 w tak kontrowersyjny sposób…

Z wizytą w polskim oddziale HTC! – zapowiedź

Znacie HTC Magnum? Telefon wyposażony w procesor 800 MHz, wyświetlacz OLED, 2GB ROM i 256 MB RAMu miał być największym Windows Phone’m na świecie.

Miał być, bo okazał się tylko sprytnym żartem jednej z komórkowych redakcji. Tak naprawdę, największym telefonem tajwańskiego producenta okazał się zwykły monitor LCD. Dlaczego umieściłem go w tym zestawieniu? Może nie jest największą komórką na świecie, ale jest jednym z największych komórkowych wkrętów. Większym od Nanofona.

BlackBerry Tablet – czemu nie?

Firma RIM, producent telefonów BlackBerry od dawna święci triumfy na amerykańskim, nic więc dziwnego, że największy na świecie BlackBerry powstał właśnie tam. W pełni sprawną jeżynkę można było spotkać w Las Vegas Convention Center.

Pora na chwilowe odejście od projektów, które przynajmniej w założeniach miały przypominać telefony komórkowe. Pewien producent trumien z Melbourne w Australii postanowił wykorzystać wzór klapki od Nokii jako… trumnę. W ofercie znalazły się także trumny w kształcie rekinów czy butów Nike.

iPad – (nasz) pierwszy test

Wielu specjalistów z branży technologicznej zastanawia się, czy na rynku znajdzie się miejsce dla iPada. Tymczasem, okazuje się, że zapotrzebowanie na przerośniętego iPhone’a nie jest niczym nowym…

Hieny już żerują na tragedii

Komórki towarzyszą nam od dawna. W pogoni za coraz mniejszymi telefonami zapominamy jednak o początkach rynku mobilnej telefonii w Polsce. Czy któryś z czytelników posiada jeszcze w swoich zbiorach giganty takie jak Nokia Cityman czy Motorola 2000?

Źródło: gadzetomania.pl

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.