11.12.2014 / Kampanie / Trendy / Trendy
 

Reklama na Facebooku nie sprzedaje? To mit!

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Marco Paköeningrat/Flickr.com/CC 2.0
Marco Paköeningrat/Flickr.com/CC 2.0

Większość Polaków to e-klienci, którzy zakupy w sieci robią regularnie. To oznacza, że na trudnym rynku liczyć się będą tylko najbardziej kreatywni. Przedstawiamy kreację, która dowodzi, że wysiłek i dobry pomysł to w marketingu opłacalna podstawa.

Konkursy dla najlepszych agencji interaktywnych zawsze przynoszą wiele interesujących realizacji. Tym razem przyglądamy się skutecznym i ciekawym kampaniom, które w tym roku zdobyły nagrody w ramach IAB MIXX Awards w listopadzie 2014. Tym razem pod lupę wzięliśmy projekty dla lotniczego przewoźnika w mediach społecznościowych.

Reklama na Facebooku nie sprzedaje? To mit!

Kampania agencji interaktywnej Fenomem dla przewoźnika lotniczego Wizz Air otrzymała tegoroczną nagrodę MIXX Awards w kategorii bezpośredni odzew. Kreacja wiarygodnie udowodniła, że ciekawa realizacja w mediach społecznościowych może być zdecydowanie skuteczniejsza, niż reklama w wyszukiwarkach.

Celem kampanii było generowanie dodatkowej sprzedaży biletów lotniczych przez internet. Budżet był głównie alokowany na wsparcie połączeń, które realizują słabsze wyniki sprzedaży. Decyzje, które połączenia wymagają dodatkowej reklamy, podejmowane były na bazie kontrolowanych i bieżących wyników sprzedaży.


źródło: WizzAir

Dlaczego Fenomem i Wizz wybrali akurat social media jako główny kanał promocji? - Największą wartością z perspektywy promocji na Facebook.com jest fakt, że Wizz Air posiada szeroka bazę e-mailingową osób, które realnie kupiły bilety lotnicze w tej linii - tłumaczą przedstawiciele Fenomem.

W Polsce z linii lotniczych w ciągu ostatniego roku skorzystało 7,5 procent populacji. Fenomem uznał że tylko precyzyjne targetowanie komunikacji będzie kluczem do sukcesu. Dodatkowo badania własne Wizz Air, które były wsparciem dla strategii marketingowej, wskazały, że zakup biletów na określone kierunki i krótkie wakacje w mieście jest w większym stopniu wynikiem inspiracji lub impulsu niż długoterminowego planowania.

 

Dlatego część użytkowników Facebooka mogła na swoich tablicach zobaczyć reklamy, zachęcające do szybkiego wyjazdu poza granice kraju. Na każdą trasę zaplanowane zostały przynajmniej cztery kreacje z różnym call-to-action, układem komunikatów, a nawet kolorystyką. Jednocześnie kampania dotyczyła 100 różnych tras w 15 krajach. Na Polskę przypadały z kolei realizacje dla 26 połączeń. To sprawia, że łącznie daje w każdym miesiącu na Facebooku pojawiało się prawie 400 unikalnych realizacji.

Kampania dla Wizz Air była realizaowana w trybie ciągłym od 1 stycznia do 1 lipca 2014. Koszt? Promocja jednej trasy lotniczej w przeciągu miesiąca generowała do 10 tysięcy złotych. Efekty? Każda wydana na reklamę złotówka wygenerowała 317 złotych zysku, to oznacza zwrot inwestycji w wysokości aż 28306%. Do tego Wizz Air sprzedał 200 tysięcy biletów, w tym ponad 55 tysięcy z Polski. Oprócz tego osiągnął ponad 19-krotnie więcej konwersji z Facebooka, niż z reklamy w wyszukiwarkach. Facebook nie sprzedaje? To mit. Obalony.

CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ? KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM - E-COMMERCE

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
LD
1. LD, 89.72.68.*, 12.12.2014 / 10:06
Pan Janek kupił kupon Lotto za 3zł a kilka godzin później wygrał 4 miliony zł. Zwrot z inwestycji to miliony %. Lotto nie daje zarabiać milionów? To mit. Obalony.
lindsay
2. lindsay, 83.22.249.*, 13.12.2014 / 07:34
nie sprzedawala , nie sprzedaje i nie bedzie sprzedawac i nic tu nie da przyklad biletow......
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.