6.11.2014 / Kampanie / Trendy / Trendy
 

Spełnianie marzeń i brzuch ciążowy, czyli jak reklamują się banki

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
archiwum własne
archiwum własne

Na początek ING Bank Śląski i kampania Liczą się ludzie. Choć moją uwagę przykuł outdoor to największe wrażenie zrobiły rewelacyjne rysunki w digitalu. Ale po kolei... To już kolejna po albo realizujemy, albo snujemy akcja ING, która ma zachęcić Polaków do realizacji marzeń i zaciągania na ten cel pożyczek.

Zadanie stare jak cały system bankowy i pomysłów na jego realizację widzieliśmy choćby w tym roku kilka. W odróżnieniu od Muzeum Niezrealizowanych Marzeń Banku Pekao mamy tutaj bardzo pozytywny przekaz. Bohaterowie spotu TV opowiadają o marzeniach i planach.

Hasło przewodnie akcji to Liczą się ludzie i rzeczywiście ludzi z krwi i kości w kampanii nie brakuje - z jednej strony ING angażuje do współpracy artystów, z drugiej znanych blogerów, a punktem kulminacyjnym jest zaproszenie dla nas wszystkich do udziału w konkursie na liczasieludzie.pl.

Dużym wyzwaniem w komunikacji wszelkiej maści pożyczek, kredytów i miniratek są powszechne marzenia, z którymi nie wszyscy, nie zawsze, albo niekoniecznie w danym momencie życia będziemy się utożsamiać. Kampania sprytnie omija tę potencjalną rafę i mocno zachęca odbiorców do zastanowienia się tu i teraz nad własnymi planami lub marzeniami. Cały digital służy wciągnięciu odbiorców w zabawę, w której zidentyfikujemy nasze własne konkretne marzenie, albo jeszcze lepiej - trzymając się copy kampanii - zamierzenie. A potem już z górki - dobrze, jeśli wiesz, czego chcesz, a jeszcze lepiej, jeśli to zrobisz.

A niektórzy marzą tylko o tym, żeby dobrze się wyspać

Bardzo spodobała mi się akcja #IKEAdobrysen. Ikea po raz kolejny w tym roku zaprezentowała wybrany element swojej oferty, tym razem sypialnie. To jeden z elementów promocji nowego katalogu pod hasłem Tu się zaczyna dobry dzień. Dużo działo się w offline - po Polsce krążyło mobilne studio, w którym można było zrobić sobie zdjęcie na okładkę katalogu, po czym tenże katalog ze swoim zdjęciem od ręki odebrać.

Całość uzupełniał mechanizm udostępnienia efektów na FB. Na moim wallu przewinęło się kilkanaście takich uroczych okładek. Podobało mi się, choć muszę przyznać, że trafiają do mnie wszystkie kampanie przypominające o tym jak ważne jest dobre wysypianie się.

Brzuch ciążowy w banku?

Żeby nie było tak słodko - tym razem coś co mi się nie podoba - kampania Urodzonego na smartfony Banku SMART. Pomysł na bank super, pozycjonowanie też mi się podoba, a ekipa która za nim stoi sprawia, że poprzeczka jest wysoko.

Ale kompletnie nie kupuję kreacji, w której do młodych klientów (bo jak rozumiem o nich walczy Bank Smart) przemawia brzuch ciążowy. Obstawiam, że dla dużej części grupy docelowej będzie się to kojarzyć tylko z wpadką, a że przedsięwzięciu kibicuję to mam nadzieję, że więcej takich wpadek nie będzie.

Charytatywny bank zdjęć

Na koniec fundacja Rak 'n Roll i jej najnowsze dziecko - charytatywny bank zdjęć Photos for Life. Jestem wielkim fanem ich projektów - zawsze zaskakują fantastycznymi pomysłami, kreacjami, copy. Tym razem poszli krok dalej - zaczęli robić internety i od razu stworzyli nową kategorię - charytatywny startup. W efekcie powstał stock z naprawdę dobrymi zdjęciami, do których pozowali ludzie walczący z choroba oraz Ci, którym się udało. Cały dochód ze sprzedaży zdjęć będzie oczywiście wspierał podopiecznych fundacji.

Michał Ryszkiewicz, dyrektor zarządzający Kamikaze - internety robi od dziewięciu lat. Współwłaściciel i prezes zarządu agencji interaktywnej Kamikaze. Odpowiada za realizację wszystkich kluczowych projektów związanych z rozwojem firmy - w ostatnim czasie najwięcej uwagi poświęca agencji SEM w Grupie - Kamikaze Performance.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Kamikaze, Michał Ryszkiewicz


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.