
Nowa odsłona serwisu Pekao24, przygotowana przez K2 Internet, dostępna jest na razie pod adresem nowepekao24.pl, gdzie zapoznać się można z poradnikami, tłumaczącymi zasady obsługi odświeżonego interfejsu. Każdy użytkownik może więc sprawdzić, jak zmieniona witryna działa w praktyce.
Minimalizm ma wzmocnić użyteczność
Po zalogowaniu do testowego serwisu oczom użytkownika ukazuje się schludna strona z uporządkowanym menu.
Poszczególne produkty przypisano do głównych kategorii, co – w zamierzeniu twórców – miało ułatwić klientom zarządzanie kontem. Zdaniem Krzysztofa Piwowara, usability managera w Adv.pl, zastanawia jednak fakt nazewnictwa w obszarze menu głównego. Jak zauważa, z jednej strony mamy do czynienia z produktami typu rachunki, lokaty, karty, kredyty, a z drugiej pojawiają się pozycje: inwestycje, doładowania. - Należałoby zdecydować się na jedną formę nazewnictwa: posługiwanie się produktami lub potrzebami (ewentualnie czynnościami) – mówi. - Zastosowana architektura informacji opiera się na dość typowych założeniach i jest jedną z dróg spójnego pogrupowania treści – dodaje Wojciech Chojnacki z agencji Symetria, zwracając jednak uwagę na zbyt dużą liczbę szczegółowych opcji w menu kategorii „Rachunki”, która w efekcie – zdaniem specjalisty - może stać się męcząca w użyciu.
Krzysztof Piwowar z kolei punktuje nie do końca zrozumiałe umieszczenie doładowań telefonów komórkowych w obszarze menu głównej nawigacji. - Żyjemy w dobie telefonów komórkowych i szybkiej komunikacji, jednak poświęcenie głównej kategorii tylko dla tej funkcjonalności było dla mnie lekkim zaskoczeniem - komentuje.
Nie spełniono wszystkich potrzeb użytkowników
Jak zauważają pytani przez nas eksperci, mimo pewnych standardowych rozwiązań w nowym serwisie Pekao24, w pewnych miejscach twórcy poszli „na skóry”, niekoniecznie podążając za potrzebami użytkowników. Wojciech Chojnacki przywołuje przykład domyślnego ekranu rachunku. - Głodny wiedzy klient dowie się z niego m.in. wysokości limitu debetowego oraz imienia i nazwiska właściciela rachunku, czyli najczęściej - swojego. Do historii ostatnich operacji musi już natomiast wejść nieco głębiej – mówi. W ten sposób – jak tłumaczy specjalista z Symetrii - przez brak zrozumienia potrzeb odbiorcy, zamiast najbardziej dynamicznych informacji, użytkownik otrzymuje to, czego będzie potrzebował raz na jakiś czas.Jak zauważa przedstawiciel Adv.pl, nowa wersja serwisu nie wspiera w dostateczny sposób jednego z celów korzystania z bankowości online – sprawdzania stanu produktów bankowych oraz dostępnych na koncie środków. - W tym przypadku konieczne jest zadbanie o dobrą czytelność dostępnych środków oraz tych informacji, które pozwalają nam się rozeznać w sytuacji – wyjaśnia i dodaje: - Nowa wersja Pekao24 niestety ma spore problemy jeśli chodzi o czytelność danych. Jest to zdecydowanie problem realizacji graficznej. Tyczy się to zarówno strony głównej jak i historii operacji. Według Krzysztofa Piwowara, nie zadbano też należycie o kwestie dostępności (accessibility). - Miejscami występują spore problemy z kontrastem. Szczególnie mało widoczna jest pojawiająca się warstwa oraz sposób oznaczenia aktywnych linków - różnica pomiędzy kolorem granatowym a czarnym nie jest wystarczająca - mówi.
Krzyszof Piwowar zwraca też uwagę na wizualizację elementów, które ułatwiają personalizację strony głównej. Jego zdaniem zastosowane rozwiązania mogą sprawiać użytkownikom kłopoty. - Odnoszę wrażenie, że ikonografia w przypadku zwijania modułu nie jest poprawna, a na pewno nie jest intuicyjna. Samo nagromadzenie dostępnych opcji w okolicach prawego narożnika każdego z modułów także sprawiało wrażenie natłoku – zauważa. Receptą w tym przypadku miałoby by przemieszczenie elementów do przesuwania (tj. strzałek góra-dół) do lewego narożnika. – Należałoby też wymienić ikonę zwijania i zapewne efekt byłby o wiele lepszy – dodaje Piwowar.- Za dyskusyjne można też uznać kilka nietypowych szczegółów, jak wizualizację rozwijanych menu, zakreślanie krzyżykiem pola checkboxa czy przede wszystkim umiejscowienie przycisku wylogowania tak blisko menu – wylicza Wojciech Chojnacki. Podkreśla jednak, że - z uwagi na przemyślaną konstrukcję i dość czytelne ekrany - można spodziewać się, że ogólna użyteczność aplikacji będzie na tyle dobra, żeby spełnić swoje zadanie. - Pod warunkiem przetrwania chrztu, który nie omija żadnej "nowej, lepszej wersji" - przełamaniu oporu dotychczasowych użytkowników przed jakimikolwiek zmianami – podsumowuje Chojnacki.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i ich...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Specjalizujemy się w marketingu efektywnościowym. Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów tworzymy kampanie,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Moim zdaniem każdy serwis chcący się rozwijać i ulepszać powinien robić tego typu badania co jakiś czas. Często spotykam się z serwisami gdzie czegoś szukam i nie wiem od czego zacząć lub gdzie szukać. Skutkiem tego jest powrót do Googla lub zamknięcie okna przeglądarki :/
Fajnie jest dowiedzieć się, że wyznacza się trendy - http://www.digart.pl/praca/3706560/Konto_osobiste.html
Cieszy mnie, że koledzy i koleżanki tak przyłożyli się do analizy nowego serwisu Pekao24 :)
Byłem jednym z autorów tego projektu, który został przygotowany przez K2 Internet. W procesie projektowym wykonaliśmy wiele badań z udziałem użytkowników - badania na prototypie oraz eye-tracking projektów graficznych, badania wersji mobilnej na prototypie. Żadnych znaczących problemów z czytelnością danych wtedy nie stwierdziliśmy :)
Jeżeli chodzi o taką, a nie inną pozycję doładowań telefonicznych - po prostu jest to kwestia istotna dla banku i użytkowników. Inwestycje to też skrótowe określenie grupy produktów. Zapewniam, że są to kwestie biznesowe, a nie tylko nazewnicze i nie jest to żaden problem usability :)
Chciałem zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
- System jeszcze nie został uruchomiony - udostępniona wersja demo podlega jeszcze różnych drobnym poprawkom.
- Jak każda złożona aplikacja system będzie pewnie wymagał optymalizacji w okresie po uruchomieniu.
- Redesign dotyczył interfejsu, natomiast mieliśmy bardzo niewielką możliwość ingerencji w funkcjonalność systemu.
"W pierwszej kolejności uczestnicy wykonywali to zadanie na koncie demo starego systemu Pekao24, następnie podobne zadanie realizowali w nowym serwisie Pekao24."
- tak było naprawdę? To chyba niezbyt dobrze dla wiarygodności badania. Z mojego doświadczenia efektywność osób badanych przy pierwszym zadaniu jest zauważalnie niższa, niż w następnych. Czy nie byłoby lepiej, gdyby połowa badanych dostała zadanie z nowej wersji jako pierwsze, a połowa ze starej?
Dzięki za komentarz. Również się nad tym zastanawiałyśmy, ale doszłyśmy do wniosku, że w życiu kolejność użytkowania systemu jest ustalona. Użytkownicy najpierw korzystają z pierwszej dostępnej wersji, a potem z nowej, gdy się taka pojawi.
Do radości Maćka dołożę moje trzy grosze - warto wspomnieć, że o potrzebach użytkowników mieliśmy pojęcie prawie tak samo dobre jak koledzy z branży, którzy łaskawi byli się nad nim pochylić ;-) O ile mnie pamięć nie myli, przed rozpoczęciem procesu projektowania przez zespół Maćka, przeprowadziliśmy z udziałem grupy docelowej odpowiednie analizy potrzeb właśnie - na bodaj pięciu wybranych serwisach bankowości elektronicznej w Polsce.
Przed wdrożeniem proponuję przetestować na różnych rozdzielczościach. W szczególności miejsca pojawiania się okien dialogowych. Teraz chowają się gdzieś a strony nie można scrollować jak jest okno dialogowe. I to w ważnym formularzu jak robienie przelewu.
Bardzo dobry interfejs! I co ważne - nowoczesny, a co ważniejsze - odważny! Brawa (również dla klienta)!!! Po chwili... Powiem więcej: jeśli ten interfejs będzie ostatecznie wdrożony, to poważnie się zastanawiam czy nie przejść na konta Pekao24.
Ilu specjalistów tyle zdań :)
@Marek
A jednak sam interfejs też może "sprzedawać". Mi osobiście odpowiada bardziej interfejs BZ WBK 24 (nowa wersja).
Czepiasz się, Wojtuś :)
Bardzo dobry interfejs, a tych menu z boku zawsze było za mało.
Boli mnie tylko przelotnie pojawiający się Trebuchet czy jakieś inne gówno, ale to osobiste zboczenie (chyba była konieczność nawiązania do sajtu Pekao).
Jest niezle, powiedzialbym nawet ze bardzo dobrze, a w porownaniu z poprzednia wersja o niebo lepiej. Mnie tam malo rzeczy przeszkadza ;)
Brakuje mi w większości interfejsów bankowych inteligentnego systemu podchodzenia do klientów, którzy wykonują te same czynności. Nie mam na myśli akcji typu 'przenieś okno' tylko bardziej chowanie zbędnych okien.
W przypadku opisywanego serwisu widzę, że projektujący zapomnieli, żeby wykorzystywać moc szerokości przeglądarki. Nie chcę bronić mbanku, który ma fatalne błędy w funkcjonalności, ale na przykładzie tego serwisu (podejrzewam, że inne banki to również mają podobnie rozwiązane) mogę śmiało stwierdzić, że serwisy bankowe skalowalne względem szerokości przeglądarki dają lepszy dostęp do informacji. Przy tych 45s. możnaby w związku z tym zaoszczędzić jeszcze kilka sekund ;-)
Do powyższego dochodzi lewa nawigacja, gdzie a) 'dowiedz się więcej' wyrzuciłbym na dół - mam wrażenie, że ludzie, którzy widzą coś nowego od razu powinni to rozumieć, bez potrzeby tłumaczenia tego i owego (tutaj słuszna uwaga Krzysztofa dot. nomenklatury); b) bezpieczeństwo - informacje etc. - hello, to jest bank, to z założenia powinno być bezpieczne ;-); c) nasza oferta = nowości, a nie zlecenie kontaktu i złóż wniosek (tutaj dość mocno polecieliście z nazwą działu); d) pomoc, ewidentnie wystarczy ta na samej górze, oraz w stopce; e) pobierz? proszę Was, nie wymyślajcie :-). Tak więc cała lewa kolumna mogłaby być swobodnie rozdystrybuowana po całej stronie.
Estetyka kuleje, serwis jest dość monochromatyczny przez co ciężko szuka się w nim odpowiednich elementów. Za dużo zagnieżdżeń jak na stronę główną. W sumie jakby to określić mianem 'drzewa' rachunek jest na 10 wersie, już w mbanku widzę go szybciej i czytelniej.
'Usługi maklerskie' wyglądają jak search, którego swoją drogą tu nie widzę. Nie raz wchodziłem do historii rachunku, którą musiałem wypuszczać w pdfie maks 6 miesięcznym, żeby znaleźć rachunek osoby, która przelała mi kasę.
Niepotrzebne są również patenty typu przenoszenie okien, które tutaj rozbiliście na 'zamknij' / 'przenieś do samej góry' / 'przenieś o szczebel wyżej'. Imo jedna dobra ikona mogłaby załatwić cały temat.
Personalizacja strony i drukarka? To dobry zabieg, ale o co chodzi? Mogę wydrukować sobie moje ustawienia? A nie, ustawienia są na górze...
Z wyloguj też mnie zaskoczyliście. Przeglądarki (przynajmniej te moje), po wyjściu z nich, usuwają moje dane w związku z czym kwestia wylogowywania może być mniej agresywna, bo to naprawdę świeci i za bardzo wrzuca się w oczy.
I jeszcze uwaga do osoby, która to projektowała i cięła, bo wygląda mi to na pracę jednego webmastera. Naprawdę warto poczytać o czymś takim jak konsekwencja - dla przykładu sumy z rachunków nie są równe z sumami w lokatach, czy np. stosowanie trzech czterech styli w ikonografii. Zagrywki w stylu 'zagięty rożek' mówią 'kliknij' we mnie, nie stosowałbym tutaj tego. Dodatkowo polecam lekturę dot. projektowania na siatkach, tak żeby wszystko było czytelniejsze ;-)
poprzednia wersja też nie była zła, po tylu latach nadal dobrze daje radę, o wiele lepiej niz te koszmary z bre - multibankt i mbank
wojetk mbank? seriously..
nawet stary pekao (nadal jest dostępne demo) miażdzy go
i naprawdę mocno bym polemizował czy liquid layout akurat w bankowym serwisie transakcyjnym to dobry pomysł... polemizowałbym ale mi się nie chce :)
Dobre zmiany, podobają mi się. Dobrze ze w końcu coś z tą stroną robią
Bardzo ciekawe badanie, może faktycznie jest ładniej, ale czy skuteczniej? tego chyba nie udowodniono.
Oczywiście prostym błędem jest brak kontroli zmiennej uczenia się wykonania zadania. Jak sami wiecie, ludzie wykonując te same zadanie uczą się ich. Poziom wykonania zadań wzrasta, a czas maleje.
Jeśli robimy faktycznie testy prób zależnych, to to co zbadaliście jest efektem uczenia się nowego interfejsu po starym. Czyli jeśli ktoś „nowy” założy sobie konto w PEKAO24 zrobi przelew to jest wielce prawdopodobne, że po przełączeniu na nowy system zrobi to szybciej. Nie oznacza to jednak, że nowy system jest szybszy! Tylko, że po starym na nowym zrobię to szybciej. Faktycznie podzielam fakt, że lepsze byłoby porównanie dwóch grup niezależnych. Minimalnie - wystarczyło by losować kolejność systemów.
Podsumowując sam eksperyment, wykazał tylko i wyłącznie (!) umiejętność uczenia się, w czasie zmieniania interfejsu ze starego na nowy. Wcale nie to, że ludzie się szybciej uczą nowego systemu!!!
PS: Sprawdziłem, że faktycznie wyniki różnią się od siebie w zakresie tendencji (duży wpływ odchyleń) statystycznej p<0,05. (tak więc, nie należy twierdzić, że teza jest potwierdzona, raczej – istnieje taka tendencja).
0>
poprzednie pekao nie bylo gorsze...i tak jak napisal Grzegorz nie ma co porywnywac do BREkoszmaru ani liquid (to zly pomysl jak na bankowosc elektroniczna)....od tyle...zonk
Miarą skuteczności będzie zadowolenie klientów Pekao24 (ponad 2 mln), liczba otwieranych kont, tudzież parę innych wskaźników, a nie to czy coś zajmuje 20 czy 30 sekund w sytuacji badania :)
Oczywiście nie mam wątpliwości, że wiele operacji można wykonać szybciej w nowym serwisie, a żeby się o tym przekonać nie trzeba badań, wystarczy uważnie przeanalizować zmiany.
Struktura nowego serwisu jest inna niż starego, więc z tym efektem uczenia na badaniach, to też bym nie przesadzał. Każdy korzysta z jakiegoś systemu bankowego i jest do niego przyzwyczajony.
geoff, bardzo fajny komentarz. jesli mozesz to podaj do siebie namiar lub odezwij sie do mnie np przez mail: archasek @ http://gmail.com chcialbym zapytac o pare rzeczy.
szerokość jest taka żeby w słuchawce od pracowitego stefana było dobrze,
poza tym rozrzucanie divów po oknie js-em może męczyć procesor i baterie co bardziej mobilnych urządzeń. Co do samego systemu wygląda całkiem nieźle, ale wszystko jest trochę zbyt podobne do siebie, trochę za miękko jak na taki serwis, gdzie powinno się kłaść nacisk na jak najszybsze odnajdywanie potrzebnych guzików :} gdzie hierarchia informacji powinna być bardzo oczywista. Jednakże przytaczanie w artykule opinii chyba konkurencyjnych agencji wobec autora serwisu jest według mnie zbędne.
A więc już niejako zmuszony skorzystałem dziś z systemu, nadal uważam, że jest fajnie. Dwa minusy na pierwszy rzut oka, to wszytsko jest troche za bardzo rozlazłe w pionie a dwa, to salda powinny być wyboldowane, (lubię jednolite, ale tu jest za bardzo jednolicie).
całe to nowe konto pekao od dzisiaj jest już dostępne :) swoją drogą zanim nie zobaczyłem jakoś nie wierzyłem, że będzie tak dobrze przemyślane
Zdecydowanie na minus.
Skrótowo
1. Za mało kontrastów na stronie, przez co jest ona mało czytelna.
2. Menu górne jest mi absolutnie nieprzydatne
3. Za dużo klikania, żeby dostać się do funkcji, które w poprzednim (także złym serwisie) były od razu pod ręką. Przykład - historia rachunku.
4. Rozmieszczenie niektórych elementów jest sprzeczne z przyjętymi kanonami (choćby opcja wyloguj, z lewej strony przy nazwie usera)
5. Wzory buttonów są mylące. Przykład - na SG obok textboxa do wpisywania numeru klienta jest button Dalej. Jego forma mylnie sugeruje element dropdown (pomimo tego, że strzałka jest w prawo)
6. Ustawienia zapisywane są w cookies przeglądarki. Czyli kiedy spersonalizuję sobie SG (poprzez opcje pasków) na swoim komputerze domowym i następnie otworzę serwis w pracy, to ciągle mam wywalone elementy, które dopiero co usuwałem, bo np nie korzystam z nich. Zdaje się, że dopiero opcja personalizacji SG może zadziałać. Brak tu spójności.
To tak na świeżo. Pozdrawiam.
skąd teoria, że kontrastowo = czytelnie? (tak się właśnie rodzą usabili-mity)
true, brakuje mi bolda w jednym dwóch miejscach, ale stwierdzenie, że strona jest mało czytelna to żart
@Jarek
Samo zadbanie o odpowiedni kontrast nie jest tożsame z zapewnieniem wysokiej czytelności.
@Grzegorz N.
Jednak niezapewnienie odpowiedniego kontrastu pomiędzy tłem a tekstem nie pomoże czytelności.
@Grzegorz N. | Krzysztof Piwowar
Moze koledze nie chodzilo o kontrast miedzy tekstem a tlem? :) faktem jest, ze sie nie okreslil :P
Ale zgodze sie, iz mowienie o nieczytelnosci serwisu to...yyyy...aaaa....joke :D
@ Jarek, 217.153.207.*, 19.04.2010 / 08:11
No to zobaczmy...
Wydaje Ci się. Takie wrażenie może wynikać z pewnej "monochromatyczności" o której ktoś tutaj pisał, ale CI banku daje tylko dwa kolory podstawowe do wykorzystania. Kontrast tekstu z tłem jest OK (a nie mam super wzroku). Hierarchia informacji jest bardzo czytelna (aż do pewnej rozlazłości ;)
Może - ale bank chce Ci to wszystko sprzedać - wiesz, oni też mają w tym interes.
Jedno kliknięcie w porywach do dwóch.
Nie ma to żadnego znaczenia - przecież znalazłeś ;)
I to jest największa wada? Myślę, że się przyzwyczaisz ;)
To niestety wynika z kwestii technicznych. Może w późniejszym czasie.
Ten system to ponad 400 ekranów i miesiące prac - jeśli takie rzeczy jak wygląd buttona logowania, to największe problemy, to ja jestem zadowolony :)
jak dla mnie to wygląda całkiem nieźle, nie zauważyłem żeby był nieczytelna :p
a co do tego, że niektóym się nie podoba - no cóż, zawsze da się coś poprawić i pewnie poprawki się pojawią, ważne że pekao zauważyło swoją słabą stronę i coś z tym zrobili :)
Krzysztof, dzięki, muszę to sobie zapisać... :>
Maćku... wszystko fajnie, ale jak na stronę o poprawionej użyteczności, to za dużo tu rzeczy na które trzeba przymknąć oko lub się do nich przyzwyczaić...
"Przecież znalazłeś" - Naprawdę? To jest argument???
Ptk, 3 - aby dostać się historii rachunku muszę przejść drogę
Strona główna > Rachunki > Historia operacji
jest jeszcze opcja "po jednym kliknięciu" ale znalazłem ją dopiero po czasie.
Rzeczy, które bank chce mi sprzedać mają zwykle swoje miejsca w działach Oferta lub promoboxach. Menu globalne, które powinno być umieszczone w górnym pasku, lub z lewej strony ma służyć sprawnemu poruszaniu się po oddanym do użytkowania obszarze, a nie wciskaniu mi rzeczy nieprzydatnych.
Podsumowując - wydaje mi się, że z punktu widzenia użyteczności sukces oznacza fakt, że nie muszę się do niczego przyzwyczajać ani niczego szukać.
@Jarek, 217.153.207.*, 19.04.2010 / 08:11
"6. Ustawienia zapisywane są w cookies przeglądarki. Czyli kiedy spersonalizuję sobie SG (poprzez opcje pasków) na swoim komputerze domowym i następnie otworzę serwis w pracy, to ciągle mam wywalone elementy, które dopiero co usuwałem, bo np nie korzystam z nich. Zdaje się, że dopiero opcja personalizacji SG może zadziałać. Brak tu spójności."
ustawienia SG nie sa robione na cookisach -> sprawdz dokładniej
czy są czy nie są - system właśnie znów pokazał mi defaultowe ustawienia i to już nie jest fajne :)
Wiadomo kto to robił. ;-)
Przelewy zdefiniowane: niewygodne.
1. W starej wersji wybierając przelew zdefiniowany wyświetlały się numery kont. Teraz tego nie ma. Mam na liście przelewów 3 rachunki tej samej firmy i obecnie nie jestem w stanie ich odróżnić, bo każdy z nich nazywa się tak samo, a wybierając rachunek nie mam możliwości podglądu numeru konta.
2. Dlaczego nazwa dla przelewu zdefiniowanego musi być tak krótka (jedynie 10 znaków!) i nie może zawierać spacji?
@Szymon Szymczyk
1. Najwygodniej chyba jak ustawisz sobie różne tytuły tych przelewów. Nie sposób niestety przy tak dużej zmianie uniknąć jakiegoś rodzaju utrudnień dla niektórych userów :/ W sumie przelewy zdefiniowane są po to, żeby numerami kont nie zawracać sobie głowy (tak jak kontakty w telefonie zwalniają z pamiętania numerów).
2. Obstawiam, że to z powodu usługi PekaoSMS, w której te nazwy są używane jako komendy, albo jest to jakaś zaszłość technologiczna po stronie back-endu (typu nazwy DOSa 8.3 ;)
@Jarek, 217.153.207.*, 20.04.2010 / 09:18
Piszesz o jakiś mitach i czepiasz się rzeczy bez znaczenia. Każdy niedzielny spec od usability, myśli że odkrył wielki problem, bo “OMG!!! logowanie nie jest w prawym górnym rogu, a linki nie są podkreślone!!!” Może Ci się ten nowy system nie podobać, ale wypowiadasz się bardzo autorytatywnie na temat o którym niewiele wiesz.
Błąd - każdej skomplikowanej aplikacji trzeba się nauczyć. Zapoznaj się na początek z tym terminem en.wikipedia.org/wiki/Learnability
Problem masz, bo właśnie za bardzo przyzwyczaiłeś się do starego, ale spokojnie, nowego nauczysz się szybciej :)
no niestety, personalizacja sie wywala co drugą sesję, po jakimś czasie to zaczyna irytować bardziej, niż ogólna zmiana layoutu cieszyć :|
@ Grzegorz Niepewny
W takim razie zanim coś napiszesz sprawdzaj dokładniej bo to też nie jest fajne :)
Z personalizacja strony głównej był problem, jest poprawiony i prawdopodobnie jutro tego problemu już nie będzie :) Problem był po stronie aplikacji na co k2 niestety nie ma wpływu
zanim coś napiszesz może wysil się, żeby to było choć trochę logiczne
Nie rozumiem co tu jest nielogicznego? W przeciwieństwie do Ciebie nie wymyślam od czapy rzeczy do komentarzy żeby tylko się wypowiedzieć. Moja rada: Sprawdzaj dokładniej i nie zgrywaj eksperta jak nim nie jesteś.
uu it's getting personal... choć nadal ani krzty w tym sensu
Co z tego, ze juz faktycznie dziala (tak, wlasnie sprawdzilem) skoro niedzialalo a blad jest bledem i mnie rowniez doprowadzal do frustracji. I nie sadze aby taka informacja jaka podal Grzegorz byla czyms "od czapy".
Witam
Doskonałe. Redesign roku jak na razie.
Gratulacje dla klienta i projektantów. Podziwiam.
I zazdroszczę ;>
Piotr
no tak, zmiana znacząca i należy się duży plus dla pekao