2.01.2014 / Trendy
 

Aplikacje, które przyciągają klientów

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Pierwsza realizacja, której się przyglądamy pochodzi od BRE Ubezpieczenia. To aplikacja, która w tym roku zdobyła nagrodę Byka przyznawana przez Gazetę Giełdy Parkiet za innowacyjność i funkcjonalność. Druga kampania, która została doceniona w ramach marketingu mobilnego, ale tym razem przez jury konkursu IAB MIXX Awards, to kreacja przygotowana dla aplikacji Listonic, wspierająca markę Durex.

- Polacy mają coraz większe zaufanie do transakcji realizowanych przez internet i coraz chętniej w internecie kupują. Dotyczy to całej branży finansowej - świadczy o tym chociażby liczba zakładanych kont internetowych. Ponadto, młodzi ludzie są przyzwyczajeni do korzystania z nowości technologicznych i bardziej chętni do zakupów online - przekonuje prezes zarządu BRE Ubezpieczenia Paweł Zylm.

Powołuje się tutaj na raport Internet Standard Mobile w biznesie. To z niego możemy wyczytać, że już przeszło 32 procent Polaków korzysta ze smartfonów, a 9 procent ma tablety.

- To spora grupa potencjalnych klientów, która ponadto, wyjątkowo intensywnie z posiadanych urządzeń korzysta. Aż 85 procent respondentów we wspomnianym badaniu wskazywało, że ze swojego smartfona korzysta wiele razy w ciągu dnia. To doskonała okazja by w dalszej perspektywie dotrzeć do tych osób właśnie poprzez urządzenia, z których korzystają najczęściej - dodaje prezes.

Nieco ponad rok temu BRE Ubezpieczenia jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w naszym kraju przygotowało mobilną aplikację do zakupu polis turystycznych oraz do wezwania pomocy dzięki lokalizacji GPS. Początkowo aplikacja była dostępna w AppStore tylko dla użytkowników iPhone'ów oraz iPad'ów z systemem operacyjnym iOS, jednak już pół roku później ubezpieczyciel dodał wersję umożliwiającą pobranie aplikacji z platformy Google Play. Aplikacja cały czas zyskuje nowe funkcjonalności a ich zakres stale się poszerza. Wśród najnowszych możliwości są między innymi opcja zakupu polisy turystycznej ubezpieczającej podróżujących po Polsce, możliwość podglądu posiadanych polis komunikacyjnych oraz ustawienie przypomnień o kolejnym badaniu technicznym ubezpieczonego pojazdu za pomocą SMS bądź wpisu do kalendarza w smartfonie.

Takie rozwiązanie spodobało się jury konkursu organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet, dzięki czemu aplikacja BRE Ubezpieczenia dostała w tym roku nagrodę Byka. - W najbliższym czasie zamierzamy wdrożyć aplikację o nazwie mUbezpieczenia dedykowaną klientom mBanku - zdradza prezes Paweł Zylm.

Celem dla którego została stworzona aplikacja, było udostępnienie klientom prostego produktu, który można kupić dosłownie w ostatniej chwili - na przykład na lotnisku czy tuż przed przekroczeniem granicy. Ubezpieczenie turystyczne wydawało się więc naturalnym wyborem. Klienci często wyjeżdżając na wakacje zapominają o polisie i stąd oferowana możliwość uruchomienia polisy nawet na dwie godziny przed wyjazdem (od chwili opłacenia).

- Aplikacja o nazwie BRE Ubezpieczenia miała więc za zadanie stać się papierkiem lakmusowym sprawdzającym gotowość grupy docelowej do wykorzystania - opowiada Paweł Zylm.

Pierwsza aplikacja tworzona wspólnie z firmą Comarch to zaadaptowanie na potrzeby smartfonów stosunkowo prostego produktu ubezpieczeniowego. Początkowo, zainteresowanym klientom oferowano jeden zakres terytorialny polisy - na Europę. Ubezpieczycielowi zależało jednak na umożliwieniu klientom stałego dostępu do podstawowych danych o polisie turystycznej i komunikacyjnej (w tym nazwy produktu i zakresu ochrony).

Przeczytaj cały tekst pobierając bezpłatnie raport Interaktywnie.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aplikacje mobilne, raport Interaktywnie.com


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.