27.06.2013 / Kampanie / Trendy
 

Jak w trzy minuty przestrzec przed głupią śmiercią

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
archiwum własne
archiwum własne

Bieżące tygodnie w reklamie upływają pod znakiem Cannes, trudno więc mówić o kampaniach innych, niż spod tego znaku.

Metro Trains w Melbourne uruchomił kampanię Dumb Ways to Die (tłum.: Głupie sposoby umierania). Jest to zintegrowana kampania reklamowa, mająca na celu ograniczenie liczby wypadków związanych z pociągami w Wiktorii w Australii. Wbrew skojarzeniom z nazwą, Metro w Australii to kolejki podmiejskie, odpowiednik naszych SKM.

Kampania skupia się wokół trzyminutowego filmu animowanego, pokazującego wiele głupich sposobów na śmierć, z różnymi odmianami uderzenia przez pociąg wśród nich. Wideo i piosenka są dostępne online na stronie DumbWaysToDie.com, animowane gify z kampanii są opublikowane na Tumblr (dumbwaystodie.tumblr.com), kampania toczy się też w radiu i w outdoorze oraz w sieci Metra.

Autorzy akcji zamieniają przygnębiające przesłanie związane ze śmiercią w zabawny, wirusowy i dający do myślenia materiał, dotyczący ważnego tematu, jakim jest przestrzeganie prostych zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Wyniki kampanii Dumb Ways To Die:

 • 49 millionów wyświetleń na YouTube,
 • Top 10 download na iTunes,
 • Zmniejszenie ilości wypadków w Metrze o 20 procent.

Drugą kampanią z prezentowanych w Cannes, która zwróciła moją uwagę była Small World Machines dla Coca Coli przeprowadzona prze Leo Burnett Sydney, Australia.

Kampania opiera się na łączeniu ludzi, zgodnie z nową strategią Coca Coli Crazy for Good. Podzielone przez dziesięciolecia konfliktów Indie z Pakistanem były idealnym terenem do sprawdzenia założenia Coca-Coli, że chwila szczęścia łączy ludzi.

Ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy tymi krajami wymusiły skorzystanie z najnowszych technologii aby połączyć ich mieszkańców. Coca-Cola łącząc siły w 4 krajach (Australia, Stany Zjednoczone, Indie i Pakistan) stworzyła projekt Small World Machines. Powstały specjalne automaty wyposażone w ekrany i streaming pełnowymiarowych obrazów, co pozwoliło ludziom widzieć się wzajemnie na żywo.

Specjalne ekrany dotykowe zostały zaprojektowane tak, aby ludzie byli filmowani przez ekran, a równocześnie mogli oglądać obraz z drugiej maszyny na tym samym ekranie. Celem było zapewnienie płynnego, łatwego w użyciu narzędzia, które przełamie granice pomiędzy krajami, dając wrażenie możliwości bycia twarzą w twarz z drugą osobą. Unikalny interfejs animacji wysyłał pozytywne wiadomości o pokoju, miłości i szczęścia po drugiej stronie granicy.

Kampania opierała się na bardzo nowoczesnych technologiach oraz na emocjach, dając bardzo ciekawy rezultat. Automaty wydały ponad 10.000 puszek, a ponad 600 osób, odłożyło na bok różnice dzielące ich kraje i weszło w interakcję z maszynami, dając dowód na to, że zabawa może połączyć wszystkich.

Marta Zielińska - Od ponad 11 lat związana zawodowo z branżą internetową. Przez siedem lat pracowała w Gazeta.pl, była kierownikiem działu społeczności internetowych. Przez trzy lata zarządzała agencją MSLGROUP Social Hive Poland, obecnie zarządza własną firmą Raz Dwa Projekt. Prywatnie jest pasjonatką motoryzacji i rajdów samochodowych oraz Australii.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Marta Zielińska, Raz Dwa Projekt


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.