Zugara ogłosiła, że pracuje nad szybkim i łatwym narzędziem łączącym technologię augmented reality z wideokonferencją, które pozwalałoby na korzystaniu z zalet AR na co dzień - w życiu prywatnym, zawodowym, w edukacji. Prototyp ZugSTAR (ZUGara STreaming AR) jest już dostępny.
Nowa technologia od Zugary pozwala internautom na dzielenie się za pomocą platform wideo swoimi doświadczeniami z AR w czasie rzeczywistym. Agencji zależy na pokazaniu, jak wykorzystywać można w różnych dziedzinach możliwości płynące z użycia technologii rzeczywistości rozszerzonej. Przedstawiciele Zugary podkreślają, że zależy im, by AR nie był kojarzony tylko i wyłącznie z zastosowaniem w handlu, marketingu, stąd przykłady pochodzą z dziedzin takich, jak medycyna, gry, edukacja, dom czy hobby.
Poniżej filmik prezentujący ZugSTAR i jego możliwe zastosowanie:
Agencja nie po raz pierwszy w swoich działaniach wykorzystuje AR - o wcześniejszych pomysłach firmy pisaliśmy juz wielokrotnie (Wirtualna przymierzalnia od Zugary, Zugara stworzyła pierwszą grę AR).
Źródło: creativity-online.com
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Mam podobne zdanie do ciebie Adam. AR póki co raczkuje w zastosowaniach praktyczno-pragmatycznych. Jest kilka fajnych przykładów typu AR drumm kit, naprawianie auta za pomocą AR, gry zręcznościowe itp. <br /> I przyznaję, że machanie markerami, łapkami mnie nie bawi ani trochę :)Osobiście wymagam od AR zaangażowania ponadprzeciętnego i pragmatyki w tym czym macham.<br /> Później wracam do domu ze studia, patrzę na narzeczoną, która macha markerem przed kamerką i ma ubaw po pachy. Później jedziemy zaprezentować AR dzieciakom w szkole podstawowej i nie chcą się oderwać od kompa. Jeszcze później widzę teściową, która cieszy się na widok kwiatka 3D na jej biurku - SZALEŃSTWO, ROI, UU itp.! :) Branżowcy są spaczeni... end-userzy kochają poszerzoną rzeczywistość.
Nie ma to jak pomachać sobie łapkami przed komputerem. Albo sportowym butem zdjętym z nogi po powrocie z treningu (Adidas). Ubaw po pachy. Ale pomijając pomysły ludzi od reklamy warto śledzić działania np. Nokii w AR.