18.03.2014 / Realizacje
 

Henio i Krysia znikają z reklam Tesco?

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
fot. za YouTube
fot. za YouTube

Agencja PZL, odpowiedzialna za przygotowanie reklam z postaciami Krysi i Henia nie wygrała przetargu na dalszą obsługę sieci Tesco. Kontrakt zdobyła firma Red8 - wynika z informacji podanej przez Press.

Współpraca Tesco z PZL trwała od kilku już lat, podczas których Henio i Krysia stali się - obok Serca i Rozumu oraz Małego Głoda - najpopularniejszymi brand heroes w polskiej branży reklamowej. Koncept został doceniony za dobre wykorzystanie poszczególnych mediów - zarówno tradycyjnych, jak i internetowych oraz za niewymuszone poczucie humoru.

Tesco bałwan (szynka i proszek) - reklama Tesco

Źródło: Tesco Polska, YouTube

PZL jest zresztą znane z innych równie dobrych projektów. To agencja odpowiedzialna przede wszystkim za serię spotów z kabaretem Mumio przygotowanych dla Plusa. Zakończenie tej współpracy w 2012 przez wielu ekspertów było uznane za przedwczesne, a niedawne przejście Mumio do reklam Playa - szeroko komentowane. Większość ekspertów oceniła, że Mumio w Plusie bawił zdecydowanie bardziej.

Wynik przetargu specjalnie dla Interaktywnie.com komentuje Kot Przybora, prezes i dyrektor kreatywny agencji PZL:

- Decyzja została podjęta przez klienta w wyniku przetargu. Dla nas jest to decyzja niezupełnie zrozumiała, bo nasza kampania nie wykazała dotąd oznak zużycia. Wręcz odwrotnie, niezależne badania wykonane przez firmę badawczą z okazji przetargu wykazały czarno na białym, że kampania jest w dalszym ciągu ogromnym kapitałem docenianym przez klientów Tesco i również innych marketów. Z okazji prezentacji przetargowej zaprezentowaliśmy również kompleksowy plan multimedialny, który dawał możliwość rozwinięcia aktualnej kampanii, odświeżenia jej i pójścia dalej w tych warunkach, w jakich w tej chwili znajduje się niełatwy biznes naszego, byłego już teraz, klienta. Konstrukcja naszej prezentacji przetargowej przewidywała rozwiązania dotyczące wszystkich aspektów sprzedaży w obrębie samych marketów i wszystkich aspektów współczesnej reklamy. Nie przewidywała natomiast, bo nie mogła - takich sygnałów nie mieliśmy, pomimo bardzo wymagającej, trudnej terminowo i organizacyjnie współpracy, jakiej byliśmy w stanie sprostać na co dzień) tzw. zmęczenia materiału w relacjach klient – agencja, które prawdopodobnie jest głównym powodem przegranego przetargu.

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Ola Hola
1. Ola Hola 16.02.2015 / 12:06
lubie te reklamy:)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.