16.10.2009 / Realizacje
 

K2 dla AVON

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Serwis Avon www.worldofavon.com jest jednym z głównych elementów kampanii "Sięgnij Gwiazd". Stronę przygotowano w wersjach dla 13 rynków.

Serwis www.worldofavon.com to 5 światów, które odpowiadają różnym segmentom produktów pielęgnacyjnych Avon. W każdym z nich na internautę czeka zadanie do wykonania. Zrealizowanie wszystkich zadań pozwala na umieszczenie gwiazdy na niebie Avon. Wszyscy uczestnicy zabawy, którzy do 2 listopada umieszczą swoją gwiazdę na niebie i odpowiedzą na pytanie finałowe, mają szansę wygrać ekskluzywny wyjazd do SPA. Ponadto każdego tygodnia do wygrania są zestawy kosmetyków Avon.

9444_2.png

Motywem przewodnim stała się parafraza podróży Alicji, która znalazła się w zaczarowanym świecie po drugiej stronie lustra. Ten świat to, w tym przypadku, kraina Avon, której struktura i kolorystyka zbudowana jest z kosmetyków jakie kobiety trzymają na toaletkach i w kosmetyczkach.

- Początkowo myśleliśmy o świecie realistycznym, składającym się z prawdziwych packshotów kosmetyków. Ale podczas rysowania storyboardów, zorientowaliśmy się, że autorka rysunków stworzyła nową jakość, dużo ciekawszą, atrakcyjniejszą i bardziej tajemniczą. Zdecydowaliśmy się taki plastyczny, wymarzony świat ożywić - mówi Monika Donner-Trelińska, creative director K2.

9445_4.png

Akcja "Sięgnij Gwiazd" jest również aktywnie wspierana w popularnych serwisach społecznościowych: Facebook, YouTube i Twitter.

- Podczas pracy nad koncepcja mocno przyglądaliśmy się grupie docelowej i miejscom w sieci, w których jest ona aktywna. Ponieważ jednym z założeń wstępnych było opracowanie koncepcji adaptowalnej w wielu krajach, musieliśmy pójść na kompromis i dobrać miejsca uniwersalne. Stąd wybór padł na Twittera, YouTube i Facebooka - to platformy, na których  wierne użytkowniczki kosmetyków Avon, jak i sama marka, są od dawna silnie obecne - mówi Arkadiusz Szulczyński, innovation director K2.

Źródło: K2

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (17)
fan avonu
1. fan avonu, 80.54.123.*, 16.10.2009 / 14:53
serwis ładny ale chyba dla pań ktore znaja się na najnowszych komputerach i z takowych korzystaja. Na moim mac booku nowej generacji ledwo ledwo dałam radę zobaczyć gwiazdy na niebie. koszmar dla ludzi z normalnymi komputerami.


Dominik Stec
2. Dominik Stec 16.10.2009 / 15:30
podobal mi sie chodzacy facebook :)
Mirek Połyniak
3. Mirek Połyniak 16.10.2009 / 16:50
nie jestem w grupie docelowej więc o stylistyce strony nie będę się wypowiadał - natomiast zastanawia mnie jak zaprojektowano interakcje na serwisie, bo po wejściu na stronę główną nie mam pojęcia, co zrobić dalej
Podczas pracy nad koncepcja mocno przyglądaliśmy się grupie docelowej i miejscom w sieci, w których jest ona aktywna mówi Arkadiusz Szulczyński, innovation director K2
ciekawi mnie jakie to badania pokazują, że polskie klientki Avonu są aktywne na Twitterze - profil jest subskrybowany przez 13 osób, a uruchomiony został 24 września
to raczej wbrew ostatnim badaniom dot. mikroblogów czerwiec 2009 natomiast podoba mi się sama konwencja wykorzystania rysunków - dużo ciekawsze niż standardowa grafika z produktami
Michał Dobies
4. Michał Dobies 16.10.2009 / 19:38
@fan avonu

Mam o wiele słabszy komputer ("niż mac nowej generacji") i nie miałem problemów z oglądaniem

Od siebie dodam ze grafika kompletnie do mnie nie przemawia - ale nie uzwajam kobiecych kosmetyków...
Natomiast spotkałem się z zachwytem od strony płci pięknej zatem dobra robota!
Marcin Macionczyk
5. Marcin Macionczyk 16.10.2009 / 21:55
Hmm… chyba odstawie wino i zacznę używać tego co grafik, który projektował ten sjat. Jeśli tak wygląda EFEKT Avon to efekt Axe jest dla cywili!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.