
Serwis, po zmianach, jest trudniejszy w odbiorze. Choć - jak zauważają eksperci - tygodnik odważnie eksperymentuje z powierzchnią reklamową w nowej witrynie.
Redaktorem naczelnym tygodnika Wprost od lutego 2012 roku jest Michał Kobosko. Z kolei newsroomem Wprost.pl od maja kieruje Sylwester Latkowski. Od tego czasu strona została nieco oczyszczona, gdzie wyeksponowano treści własne tygodnika. Na to tytuł chce kłaść największy nacisk w nowej witrynie.
Czołówka serwisu zmienia się w ciągu dnia, a nieco dalej trafiły newsy. Pod głównym tekstem dnia znajduje się okładka nowego numeru tygodnika wraz z zapowiedziami tematów.
Poprosiliśmy ekspertów o ocenę nowego Wprost.pl.
Artur Różalski, art director, Eura7
Na pierwszy rzut oka oprawa graficzna nowego serwisu Wprost.pl jest chaotyczna - brakuje wyraźnego rozgraniczenia pomiędzy poszczególnymi sekcjami. Nagłówki są słabo wyeksponowane i giną wśród pozostałych treści. Strefa bannerowa, znajdująca się w prawej części Wprost.pl, co prawda porządkuje reklamy niemal w jednym miejscu, ale ogólne wrażenie braku porządku w serwisie pozostaje.
Stopka czy też dół strony jest, moim zdaniem, bardzo nieczytelny, mdły i mało atrakcyjny. Pozytywnie oceniam natomiast menu z lewej strony ekranu. Jest bardzo dobrze zaprojektowane, czytelne i doskonale spełnia funkcję nawigacyjną. Można śmiało powiedzieć, że główne menu w topie jest w tym układzie zbędne.
Plusem jest również użycie większych czcionek przy wpisach - poprawia to odbiór treści i pozwala szybko wyłapać to, co nas najbardziej interesuje.
Podsumowując, w nowym serwisie Wprost brakuje trochę przełamania chaotycznej jasnej grafiki mocniejszymi elementami, jak również wyraźnego rozdzielenia poszczególnych treści, które sprawiłoby, że strona byłaby lepiej poukładana, a co za tym idzie - także bardziej przyjemna w odbiorze.
Krzysztof Piwowar, head of HCI/UX, Lemon Sky
Użyteczność jest miarą trzech czynników: wydajności, efektywności i satysfakcji. Jakakolwiek próba kwantyfikacji tych składowych w przypadku krótkiej opinii odnośnie nowego serwisu wprost.pl byłaby co najmniej nieporozumieniem. Tym bardziej, że na sukces (czy też nie) samego biznesu składa się o wiele więcej elementów niż wspomniana powyżej użyteczność. Sama w sobie jest ona tylko narzędziem i środkiem na drodze do celu. Na drodze, która jest długa i wymaga o wiele szerszych działań i uwzględnienia o wiele większej ilości obszarów podczas określania strategii i doboru narzędzi.
Z tego też powodu kwantyfikację użyteczności pozostawmy osobom, które przeprowadzą niezbędną analizę (wymagającą czasu), poprzedzoną zebraniem niezbędnych informacji o użytkownikach, biznesie Wprost oraz celach i potrzebach strony biznesowej jak i konsumenckiej.
To, na co jednak chciałbym zwrócić uwagę, w przypadku nowej odsłony internetowego serwisu Wprost, to dobranie minimalnej szerokości serwisu oraz kontekst bocznych reklam, które pojawiają się na każdej stronie.
Nowe Wprost.pl zostało przystosowane do szerokości 1024px - opieram ten wniosek o wygląd górnej nawigacji oraz o zastosowaną siatkę. To, co jest dla mnie bardzo ciekawe to fakt, że cały moduł reklamowy, który możemy zobaczyć po prawej stronie serwisu, znajduje się poza tym obszarem i jest widoczny dopiero dla szerokości okna 1 200px. Niewątpliwie jest to albo bardzo odważna decyzja ze strony Wprost.pl (w końcu pojawiają się tam także materiały reklamodawców zewnętrznych) lub świadoma decyzja świadcząca o trendach wśród odwiedzających ten serwis i tym, co przynosi konwersję. Osobiście skłaniałbym się w kierunku tego drugiego rozwiązania.
Nowe Wprost.pl jest kolejnym serwisem, który nieśmiało wychodzi poza ramy szerokości z czasów epoki Windows 98SE. Zresztą rankingi nie pozostawiają zbyt wiele w sferze domysłów. Szerokość 1024px odchodzi do lamusa z obszaru komputerów typu desktop. To kwestia czasu, kiedy przestanie być uwzględniana podczas projektowania. To już dla mnie powód do zadowolenia.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Webmasterzy trochę przekombinowali