20.01.2014 / Wideo
 

"Wychowując olimpijczyka" kampania P&G

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Małgorzata Iżak
 
Dziękuję Ci, Mamo to hołd dla matek olimpijczyków za wparcie, które okazywały przyszłym sportowcom. Kampania Procter & Gamble przedstawia kolejny film z serii Wychowując olimpijczyka .

Miesiąc przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk w Soczi P&G pokazuje na swoim profilu w YouTube kolejny film zatytułowany Pick Them Back Up. Anglojęzyczna wersja spotu została obejrzana już przez ponad 8 milionów internautów. Niedługo 2-minutowy filmik ukaże się także w telewizji w ponad dwudziestu krajach. Wykreowała go agencja Wieden + Kennedy Portland, pod reżyserią Lance'a Acorda.

Rozpoczęcie kampanii poprzedza aż 28 filmów zatytułowanych Wychowując olimpijczyka. Przedstawiają dzieciństwo, pierwsze kroki, pierwsze porażki i sukcesy sportowców olimpijskich oczami ich matek. Pierwszy został udostępniony przez markę P&G na profilu YouTube równo 100 dni przed rozpoczęciem Olimpiady w Soczi. Prowadzone kampanie obejmują także media tradycyjne, społecznościowe, sprzedaż bezpośrednią, a oznakowane motywem olimpijskim produkty P&G trafiły już do 2 milionów sklepów na całym świecie. To największa kampania Procter & Gamble od 175 lat istnienia marki. Współpraca firmy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) rozpoczęła się w 2010 roku podczas Zimowych Igrzysk w Vancouver. Podpisana umowa obowiązuje do 2020 roku.

Powstały również polskie wersje reklamy P&G, w które zaangażowały się mamy między innymi skoczka Macieja Kota, biegaczki narciarskiej Pauliny Maciuszek, czy Katarzyny Bachledy-Curuś, brązowej medalistki z 2010 roku.

Przed igrzyskami w Soczi do grupy sportowców, którzy wzięli udział w kampanii dołączyli zdobywcy złotych medali dla Kanady w łyżwiarstwie figurowym - Tessa Virtue i Scott Moir. W reklamach weźmie udział także amerykańska złota medalistka w narciarstwie alpejskim - Lindsey Vonn (Olay) i zdobywca złotego medalu dla Holandii w łyżwiarstwie szybkim - Sven Kramer (Gillette).

Za swoje poprzednie kampanie podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, Procter&Gamble otrzymało aż 55 nagród, w tym 9 Złotych Lwów Cannes, 5 nagród Sabre oraz dwie statuetki Effie.

Zobacz najnowszy film P&G Pick Them Back Up.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.