4.03.2014 / Felieton - Moje WWW
 

Jak zarabiać na własnej stronie internetowej. 10 lat Money2Money

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Historię jednego z najstarszych programów partnerskich w Polsce opowiada Magdalena Kasprzak z Money.pl.

250 Partnerów finansowych.
1000 produktów i usług finansowych.
1 700 000 Klientów.
2 000 000 000 - na taką kwotę pośredniczyliśmy przy udzielaniu kredytów.
500 000 - tylu klientów zainteresowanych konkretnymi produktami najprawdopodobniej dostarczymy partnerom biznesowym w 2014 roku.

Imponujące? Mamy nadzieję, bo te liczby to my jako Money.pl, ale to także nasz program partnerski Money2Money, który ma już 10 lat. Świętujemy.

Program partnerski Money2Money urodził się w na przełomie lutego i marca 2004 roku. Przez ten czas wiele się działo. W pierwszym miesiącu mieliśmy dwa zera (zero wysłanych wniosków i zero przychodu) i dwóch partnerów, oferujących produkty na swoich stronach internetowych (Są z nami do dzisiaj!). W drugim miesiącu mieliśmy nadal dwóch partnerów, ale odnotowaliśmy pierwszy sukces - łącznie czternaście sprzedanych produktów. Potem poszło już z górki. W lipcu 2004 roku współpracowało z nami już 50 partnerów. Lawina ruszyła, nasi partnerzy polecali nas kolejnym osobom i w kwietniu 2005 roku osiągnęliśmy magiczną liczbę pierwszej setki internautów, zaangażowanych w program. Do września 2006 roku podwoiliśmy tę liczbę.

Przez cały czas zmienialiśmy się, uczyliśmy, słuchaliśmy mądrych rad, wdrażaliśmy nowe pomysły - tak, aby przygotować prawie idealny program partnerski. Pojawiły się na przykład bardzo przydatne narzędzia do analizy opłacalności sprzedaży konkretnych produktów. Nie obyło się oczywiście w międzyczasie bez potknięć. Jak choćby przypadkowe uniemożliwienie uczestnikom logowania się do panelu. Tylko ten jednak się nie myli i nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

REKLAMA

A robimy przecież sporo. Do programu dołączały kolejne banki, te już z nami współpracujące powiększały ofertę o nowe produkty. Raz motywem przewodnim były kredyty hipoteczne, innym razem konta albo kredyty gotówkowe. Dostosowywaliśmy się do rynku i zgodnie z potrzebami partnerów. Stąd wzięły się właśnie widgety, kalkulatory oraz wyszukiwarki. Aż w marcu 2008 roku naszym partnerom udostępniliśmy unikalne rozwiązanie. Na swoich stronach www mogli zaimplementować Biuro Obsługi Klienta Money.pl. Tym samym każdy użytkownik serwisu uczestnika programu mógł w każdej chwili zapytać doradców Money.pl o interesujący go produkt finansowy. Nie zawsze przecież użytkownik (potencjalny klient) jest w pełni zorientowany w tematyce finansowej, nie zawsze zna wszystkie promocje, nowości.

A doradcy Money.pl służyli (i nadal służą) radą i pomocą. Proponują też kilka rozwiązań i kilka produktów finansowych dla porównania. To był strzał w dziesiątkę! Rozwiązanie tak bardzo przypadło do gustu naszym partnerom, że w styczniu 2011 odnotowaliśmy rekordową liczbę wniosków, wysłanych przez ten kanał sprzedaży, a w grudniu 2013 nasi partnerzy wspólnie z doradcami Money.pl uzyskali rekordowy przychód. Do tego w październiku 2011 zaproponowaliśmy kolejne nowe rozwiązanie - multiformularze. Potencjalny klient może wnioskować o produkty różnych instytucji, a w rezultacie wybrać najlepszą ofertę, najbardziej dostosowaną do jego potrzeb.

Przez dziesięć lat wspólnie nauczyliśmy się jak dobrze zbudować serwis o tematyce finansowej, jak dobrze go promować, jakie techniki promocji stosować. Rozwijamy się jednak dalej. Przygotowaliśmy na przykład całą serię nowych poradników zarówno dla początkujących, jak i dla partnerów mających zaawansowaną wiedzę.

W 10. urodziny Money2Money będzie się działo. Zaczęliśmy od konkursu z niestandardową nagrodą - można było wygrać przejażdżkę Ferrari i weekend w Kazimierzu Dolnym. Skala zainteresowania konkursem zaskoczyła nas samych. Dlatego podobnych atrakcji będzie więcej.

Ruszyła nowa strona www. Zupełnie inna. Bogata w aktualności, statystyki i przykłady, ile można z nami zarobić. A to spore kwoty. Pojawi się również zupełnie nowa odsłona programu poleceń - member get member, w którym zarobić będzie można dodatkowo za polecanie nas nowym partnerom.

Oczywiście, będzie też impreza urodzinowa. Niekoniecznie z tortem, ale... będzie ciekawie. Tym bardziej, że to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. A cały rok 2014 będzie rokiem zmian, wdrażania nowych pomysłów. Będzie rokiem zarabiania. Wszystkiego dowiecie się ze strony money2money.com.pl i z naszego profilu na Facebooku.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (2)
komputeryblog.pl
1. komputeryblog.pl, 78.8.124.*, 09.03.2014 / 00:48
Ja z kolei chciałbym kiedyś zarabiać na moim blogu o nowych technologiach. Internet ma ogromny potencjał do zarabiania, tyle że nie każdemu musi się udać.Pozdrawiam.
binarie
2. binarie, 180.234.55.*, 07.05.2014 / 19:30
Z tego co tu piszecie wynika, że utrzymać się z pracy w internecie się nie da, jest to tylko dodatek do etatu.:>Binarne Opcje
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.