T-Mobile Polska zrealizował kolejny etap w procesie rozwoju sieci. Decyzja strategiczna o fundamentalnej przebudowie sieci została podjęta już w 2021 roku.
By móc zagwarantować klientom dostęp do szybkiego i niezawodnego dostępu do internetu, firma wdrożyła technologię 400G w całej sieci rdzeniowej IP. Dzięki temu osiągnięciu jest teraz w stanie dostarczać najbardziej efektywne i stabilne usługi internetowe dla wszystkich klientów - zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.
Jednym z kluczowych założeń okazało się stworzenie jednolitej sieci rdzeniowej IP, obsługującej wiele obszarów: połączenia Data Center (tzw. Data Center Interconnect), rozwiązania sieci mobilnych, a także usługi FTTH (Fiber To The Home). Od tego czasu firma nieustannie dąży do realizacji celu, którym jest tworzenie wysoce efektywnej i niezawodnej sieci opartej na linkach o prędkości 400Gb/s. Stałe modernizacje infrastruktury przynoszą wymierne rezultaty, przede wszystkim w postaci niezwodnego, szybkiego dostępu do internetu niezależnie od tego, z jakiej technologii dostępu korzysta klient.
- Wdrożenie technologii 400G w całej naszej sieci Core IP stanowi dla T‑Mobile moment przełomowy. Dzięki temu możemy zapewnić klientom niezrównane prędkości transmisji danych i połączeń, niezależnie od tego, czy korzystają z usług mobilnych, FTTH, czy biznesowych. Świadczy to o determinacji w kreowaniu rozwiązań, które nie tylko zaspokajają bieżące potrzeby klientów, ale także są przygotowane na przyszłe wyzwania - czytamy w informacji prasowej T-Mobile Polska.
Rosnące zapotrzebowanie rynku
Na potrzebę rozwoju sieci rdzeniowej wpłynęły przede wszystkim ciągle rosnące zapotrzebowanie na przepływność i transfer danych, przekraczające w całej krajowej sieci T‑Mobile Polska łącznie 1,5 Tb/s jak również chęć wdrażania innowacyjnych rozwiązań. T‑Mobile Polska gwarantuje również szybki dostęp do wielu rodzajów treści streamingowych i VoD w Polsce. Firma zapewnia prywatne połączenia do dostawców danych treści (CDN), takich jak Netflix, Google, Akamai i Microsoft. Łączna pojemność podłączeń tego typu wynosi w T‑Mobile już 1Tbps.
Prędkość i niezawodność
Warto podkreślić, że sieć rdzeniowa IP w T-Mobile w dużej mierze oparta na protokole IPv6, działa w technologii SRv6 (Segment Routing wersja 6), co podnosi szybkość i niezawodność, zwiększa konwergencję oraz ułatwia zarządzanie ruchem. Sieć ta łączy największe aglomeracje miejskie, potencjalnie umożliwiając oferowanie usług o prędkościach nawet do 800Gb/s. Dzisiejsza sieć rdzeniowa T‑Mobile, która łączy wszystkie kluczowe obszary usługowe - połączenia Data Center, sieci mobilne, usługi FTTH, działa na prędkościach do 400Gb/s na niemal wszystkich łączach.
Priorytetem jest zachowanie wysokiego współczynnika MTBF (Średni Czas Bezawaryjnej Pracy). W tym celu, przy budowie nowej infrastruktury T‑Mobile Polska wśród priorytetów umieścił zapewnienie jak najwyższej redundancji w obszarze samej sieci, jak i połączeń do internetu krajowego (podłączenia do kilku punktów wymiany ruchu Internet Exchange (IX), m.in. THINX, PLIX, PIX, TPIX) oraz międzynarodowego (jak Deutsche Telekom, Arelion, L3).
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»