Po ubiegłorocznym zawahaniu nastrojów w obliczu wojny na Ukrainie, w tegorocznym raporcie widać powracający wśród marketerów optymizm - zdecydowana większość zaplanowała na ten rok powiększenie budżetów na influencer marketing. Inflacja jest czynnikiem postrzeganym jako bardzo negatywny dla rynku marketingowego (dużo bardziej niż wojna za naszą wschodnią granicą) - w sumie jej wpływu obawia się aż 72% respondentów.
Badanie EY Polska „Rozwiązania chmurowe w firmach” pokazuje, że przedsiębiorcy wciąż wolą przechowywać swoje zasoby w tradycyjny sposób.
W lipcu liczba internautów wyniosła 29,5 mln. Średnio dziennie korzystało z tego medium 25,3 mln osób.
Po pierwszym kwartale 2023 roku wydatki na reklamę online wzrosły o ponad 200 mln zł w ujęciu rok do roku. Wartość rynku reklamowego online osiągnęła dzięki temu prawie 1,7 mld zł z dynamiką wzrostu na poziomie 14% - wynika z najnowszej fali badania IAB AdEx.
Do analizę oparto na badaniu Mediapanel, dotyczącym oglądalności w lipcu stron trzech sieci kin: Cinema City, Multikino oraz Helios. Drugim źródłem danych było badanie gemiusAdReal, z którego pochodzą informacje na temat kampanii reklamowych obu filmów.
Niestabilna sytuacja gospodarcza oraz rozwój technologii mają największy wpływ na funkcjonowanie działów marketingowych światowych przedsiębiorstw. Chociaż rosnąca niepewność może skłaniać część firm do porzucenia celów zrównoważonego rozwoju, to w długiej perspektywie przywiązanie do kwestii takich jak środowisko może okazać się skuteczniejsze dla budowania siły marki, wynika z raportu 2023 Global Marketing Trends, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Według badania the:protocol, duża dawka technologii wpływa nie tylko na nasze zdrowie i więzi społeczne, ale także na środowisko.
Badanie z 2014 roku przeprowadzone przez firmę ScentAir wykazało, że aromamarketing może zwiększyć czas, jaki klienci spędzają w sklepie o 15-20%, co prowadzi do większych szans na zakup.
Nad morzem Polacy najchętniej wybierają leniuchowanie i leżenie na plaży. W górach piesze wędrówki i spływy kajakami. Lato w mieście spędza się kreatywnie. Coraz mniej osób jednak korzysta obecnie z biur podróży.
Choć cyfryzacja w Polsce nabiera coraz większych prędkości, to dane Eurostatu ujawniają znaczące nierówności w kompetencjach cyfrowych wśród mieszkańców miast, przedmieść i obszarów wiejskich. Mówiąc wprost: to przepaść. I ma to swoje konsekwencje.
Co drugi dorosły Polak deklaruje, że czuje się w Internecie bezpiecznie – wynika z najnowszego raportu Banku Pekao S.A., dotyczącego zachowań w wirtualnej rzeczywistości.
W maju liczba internautów wyniosła 29,7 mln. Średnio dziennie korzystało z tego medium 25,5 mln osób.
Nawet o 30 mln złotych rocznie może poprawić się wynik finansowy przedsiębiorstwa, które umiejętnie angażuje uwagę użytkowników mediów społecznościowych.
WeProtect Global Alliance, czyli globalny ruch zrzeszający ponad 250 rządów, firm z sektora prywatnego i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, którego celem jest zmiana globalnej reakcji na seksualne wykorzystywanie i niegodziwe traktowanie dzieci w Internecie, opublikował badanie przeprowadzone przez Economist Impact.
Własne auto nie jest dla „zetek” ani kamieniem milowym, oddzielającym młodość od dorosłości, ani wybitnym symbolem statusu.
Chociaż na przełomie ostatnich trzech lat postrzeganie social mediów zmieniło się, podium ulubionych platform pozostaje bez zmian. Badanie pokazuje też w jaki sposób konsumujemy social media i czy jest to zależne od trendów.
Dane pokazują, że pierwszy kwartał 2023 roku był okresem wielu zmian z perspektywy handlu cyfrowego. Po odbiciu w czwartym kwartale globalna sprzedaż online spadła o 2% w porównaniu rok do roku.
Media społecznościowe stały się ważną częścią naszego życia. W ciągu ostatnich trzech dekad obserwowaliśmy przyśpieszoną ewolucję tego, w jaki sposób prowadzone są interakcje społeczne.
80% marketerów w regionie EMEA uwzględnia kanały streamingowe w swoich planach medialnych.
Kino to dobre miejsce do zmuszenia widzów do oglądania reklam - w zasadzie nic w tym dziwnego. Kupując bilet konsument jest już zmuszony do tego, żeby zasiąść w fotelu i oglądać to, co się mu wyświetla. Mimo to spójrzcie na te liczby.