20 procent Amerykanów przeczytało w ubiegłym roku e-booka, jednak większość z nich nie użyła wcale dedykowanego do tego czytnika.
Po raz pierwszy w historii liczba Polaków korzystających z bankowości elektronicznej przekroczyła poziom 10 milionów - wynika z raportu Związku Bankowości Polskiej za IV kwartał 2011 roku.
Pierwszy raz przeglądarka Google wyprzedziła dotychczasowego lidera. Krótko jednak cieszyła się pierwszym miejscem. Internauci wciąż wybierają Internet Explorera.
Odsetek niechcianych e-maili, które wykorzystywały święto zakochanych, wyniosła 0,2 procent całego spamu.
Od początku roku pojawiło prawie 38 tysięcy publikacji na temat stadionów. Triumfy święci Stadion Narodowy w Warszawie, choć i inne obiekty nie odstają pod kątem liczby publikacji.
Reklama online urosła o 22 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Więcej pieniędzy zgarnia reklama wideo oraz mobile.
Idą trudne czasy dla niestandardowych form promocji i ten rynek może się kurczyć. Reklamodawcy boją się "agencji ambientowych".
Strony instytucji mają na Facebooku w sumie 210 tysięcy fanów. W porównaniu z liczbą otwartych rachunków, to śmieszna suma.
W styczniu w kategorii E-commerce spadki - traci Nokaut.pl. W kategorii Informacje i Publicystyka pojawia się Salon24.pl, a w Społecznościach wciąż widać spore wzrosty Facebooka.
Duże portale zyskują - w styczniu prawie wszystkie notowały lepsze wyniki. Rośnie nadal Facebook, a z zestawienia wypada Kwejk.pl.
Z Groupona korzysta 1,7 mln użytkowników mniej. MyDeal - 200 tysięcy mniej. Najwięcej zyskuje Gruper.
Mecze piłkarskie w internecie ogląda już 65 proc. Polaków, czyli więcej niż w pubach lub bezpośrednio na stadionach. Ciągle jednak największą popularnością cieszy się kibicowanie przed telewizorem we własnym domu.
Najpopularniejszymi portalami społecznościowymi w Polsce są Facebook.pl i nk.pl. Korzysta z nich 54 proc. dorosłych Polaków. Najwięcej spośród nich to ludzie między 18 a 24 rokiem życia. Aż 82 proc. z nich korzysta z portali społecznościowych.
Najbardziej opiniotwórcze media w naszym kraju to media o zasięgu ogólnopolskim. W lutym 2012 roku pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych mediów przypadło Rzeczpospolitej. Druga pozycja należy do Gazety Wyborczej.
Konsumentki najchętniej szukają recenzji produktów na blogach, a nie w serwisach z opiniami o produktach czy na forach. Na tej podstawie decydują, jaki produkt warto kupić.
Internet nadal jest najszybciej rozwijającym się medium reklamowym. Ale telewizji w najbliższym czasie nie dogoni. W tym roku padnie kolejny rekord polskiego rynku reklamowego, a najwięcej pieniędzy reklamodawcy wydadzą podczas Euro 2012.
W lutym 2011 jedynie 20 procent internautów deklarowała posiadanie na własność takiego urządzenia. Obecnie smartfony ma już 40 procent użytkowników sieci.
Największą grupę w sieci stanowią kobiety w wieku 15-24 i 25-34 - te młodsze odwiedzają głównie strony ze zdjęciami i modą, z kolei starsze zwracają uwagę na witryny dla mam i te poświęcone tematyce marketingu.
Koniec roku przyniósł jednak największym serwisom nieoczekiwaną konkurencję. Do najlepszej dwudziestki w Megapanelu wdarły się Demotywatory oraz Kwejk i zdaje się, że zagoszczą w rankingu na dłużej.
Ponad 8 milionów polskich internautów korzysta z Facebooka. Ponad 1,2 miliona obserwuje stronę Demotywatorów. Z kolei najbardziej angażującym fanpage'm jest Verbena.