25.08.2010 / Biznes / E-mail marketing
 

Przegląd: która poczta e-mail jest najlepsza?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. SXC.hu/gasman40/CC
fot. SXC.hu/gasman40/CC

Niektóre z kont mailowych oferują darmową skrzynkę o dość sporej pojemności, jednak wyświetlają użytkownikom reklamy. To nieraz zaburza interfejs i może utrudniać czytanie wiadomości. Jednak i na to jest rada: serwisy, które emitują reklamy, oferują wersje poczty "czystą", ale już odpłatnie.

  Pojemność Limit wagi maila Koszt Dodatkowe
Gmail.com ok. 7,3 GB do 25 MB darmowa, możliwość wykupienia dodatkowej pojemności wątkowanie rozmów, filtr antyspamowy, wbudowany czat, video, usługa buzz, oferta dla firm
Poczta Onet.pl bez limitu do 50 MB darmowa; 33zł za wersję bez reklam odpłatna opcja za własną domenę, brak aliasów w darmowej wersji, usługa e-podpisu
Poczta WP.pl bez limitu do 100 MB darmowa, opłaty za dodatkowe usługi i pocztę bez reklam notyfikacje SMS, aliasy, czat WebSpik, aktówka - do zarządzania plikami
Poczta Gazeta.pl ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Interia.pl bez limitu do 50 MB darmowa, odpłatna wersja poczty bez reklam wiadomości audio i wideo, ograniczenie transferu do 1 GB, powiadamianie SMS (odpłatne)
Poczta O2.pl 10 GB do 100 MB darmowa możliwość wyłączenia reklam (płatność SMS), podgląd załączników, możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail
Poczta Gadu-Gadu 4 GB do 100 MB darmowa integracja z komunikatorem, możliwość powiększenia pojemności
live.com - Hotmail Im większa liczba wiadomości, tym większa pojemność skrzynki do 10 MB (możliwość wysyłania przez Sky Drive do 50 MB) darmowa odbieranie poczty z innych kont, wersja mobile, jeden identyfikator do Messengera czy Xbox Live oraz innych usług Microsoft, dostęp do dysku SkyDrive
Yahoo! Mail bez limitu do 25 MB darmowa wersja mobilna, brak reklam
Poczta Viva TV ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Pino.pl 1 GB do 20 MB darmowa login do innych serwisów Pino.pl, brak aliasów

Opłaty za wersję bez reklam pobierają duże portale: Onet, Interia, Wirtualna Polska. Gmail również wymaga pewnych opłat, ale tylko za powiększenie pojemności skrzynki. Poczta Google nie emituje reklam. Pozostałe serwisy są darmowe, z tym, że nakładają na swoich użytkowników ograniczenia. Nie duże, ale można zauważyć różnicę w limitach wysyłanych załączników. Gazeta.pl, działająca na silniku Gmail, posiada limit wagi załącznika do 25 MB. Podobnie skrzynka Vivy.

Interia i Onet oferują wprawdzie nielimitowaną pojemność skrzynki, ale załącznik nie może przekroczyć 50 MB. Wśród skrzynek z płatnymi opcjami wyróżnia się Wirtualna Polska - nielimitowana pojemność i załącznik do 100 MB. Z kolei poczta O2.pl oferuje likwidację reklam za pomocą płatności SMS. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji 10 GB pojemności skrzynki i załącznik do 100 MB.

Pozostałe serwisy są darmowe. Poczta Gadu Gadu oferuje użytkownikom 4 GB miejsca oraz załącznik do 100 MB, nie posiadając przy tym płatnej wersji skrzynki. Nie gwarantuje jednak braku reklam, co dla wielu użytkowników pozostaje istotną kwestią. Najmniejszą pojemność oferuje poczta Pino - zaledwie 1 GB.

Na początku sierpnia zmiany przeszła poczta Hotmail. Dotychczas maksymalna waga załącznika wynosiła raptem 10 MB, teraz jednak użytkownicy mogą korzystać z wirtualnego dysku twardego i przesyłać pliki za jego pomocą. To pozwala ominąć limity wagowe wiadomości.

Każda poczta posiada również filtry antyspamowe. To jednak nie gwarantuje nam pełnego braku niechcianych reklam. Niektóre serwisy wymagają również od użytkownika zgody na wysyłanie wiadomości reklamowych, które do folderu Spam nie trafiają.

A jakie są wyjątkowe funkcje kont? Kilka serwisów posiada unikatowe opcje. W przypadku Gmaila jest to wbudowany komunikator Google Talk, działający w poczcie na zasadzie czatu. Istnieje jednak możliwość zainstalowania desktopowej aplikacji i korzystanie z niej również w momencie, gdy nie mamy otwartego okienka Gmaila. Onet z kolei oferuje - odpłatnie - możliwość podpięcia własnej domeny oraz funkcję e-podpisu.

Ciekawą dodatkową funkcją poczty O2 jest możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail. W sieci działa kilka serwisów, które oferują na przykład dziesięciominutową skrzynkę e-mail, jednak poza O2 żaden duży portal nie ma takiej możliwości. W przypadku Google, Hotmaila, Yahoo czy Pino, login do poczty jest również loginem do innych usług serwisów.

W zestawieniu uwzględniliśmy oferty największych polskich portali (na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius).

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-mail, konto mailowe, mail, poczta, poczta e-mail, porównanie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (17)
Krystian W.
1. Krystian W. 25.08.2010 / 22:17
Obecnie Gmail nie ma konkurencji - tyczy się to zarówno poczty, jak i aplikacji dostępnych z poziomu konta. Tyczy się to zarówno oferty dla zwykłych użytkowników, jak i klientów korporacyjnych.
Piotr_ek
2. Piotr_ek, 91.189.24.*, 28.08.2010 / 12:51
Poczta Interia wysyłania załącznik 50 MB,a teraz chyba nie ma i prawie bez limitu.Zobacz strona nie widzę załącznik http://poczta.interia.pl/
arsenauta
3. arsenauta, 78.8.30.*, 28.08.2010 / 14:04
poczta na portalu http://o2.pl też jest interaktywna z komunikatorem tlen, kt. ponadto obsługuje GG.
Robson85
4. Robson85, 78.8.149.*, 12.09.2010 / 22:02
Ja nie wiem wszyscy sobie tutaj obecni zachwalają gmaila a tak według mnie jest to zupełnie zwyczajna poczta która w żaden szczególny sposób nie wyróżnia się na tle konkurencji a korzysta jedynie na to że jest powiązana i z innymi usługami google które napędzają klientów. Zobaczcie chociaż na tak podstawowy parametr jak wielkość załącznika. Te 25 MB to zaledwie jedna czwarta tego co oferują np wp i o2. Wiem pewnie się zaraz posypie się morze krytyki że wam i tak to nie przeszkadza ale ja dość często korzystam z poczty wysyłając różne załączniki i nie raz 100 MB to dla mnie za mało. Swoja droga słabość Gmaila przekłada się również na inne konta pocztowe. Bo co z tego że mając 100 MB na załącznik i tak nie mogę wysłać do znajomego na gmaila skoro i tak go nie może odebrać. (tak pisze w regulaminie) Według mnie polityka firmy z Mountain View jest podobna do tej Bila Gatesa który zasłyną przecież powiedzeniem że "640K powinno wystarczyć każdemu" do obsługi komputera. Jak wiemy nie okazało się to prawda dlatego liczę że i zespół z gmaila przejrzy na oczy i dostosuje ofertę do oczekiwań rynku.
Marcin Stawowiak
5. Marcin Stawowiak 13.09.2010 / 13:01
Gmail jest bezkonkurencyjny. Stwierdzi to każdy, kto używał go dłużej niż 2 tygodnie. Kilka kluczowych funkcjonalności:
- perfekcyjnie działający filtr antyspamowy
- system katalogowania wiadomości wg wątku
- oznaczanie wiadomości gwiazdkami
- możliwość podpięcia zewnętrznej domeny
- filtry i etykietowanie wiadomości
- szeroką gamę rozwiązań pozwalających na dopasowanie konta do swoich potrzeb
i oczywiście genialna funkcja "Cofnij" :)

Wchodząc na http://o2.pl czuję się jakbym grzebał w śmietniku.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.