25.08.2010 / Biznes / E-mail marketing
 

Przegląd: która poczta e-mail jest najlepsza?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
fot. SXC.hu/gasman40/CC
fot. SXC.hu/gasman40/CC

Niektóre z kont mailowych oferują darmową skrzynkę o dość sporej pojemności, jednak wyświetlają użytkownikom reklamy. To nieraz zaburza interfejs i może utrudniać czytanie wiadomości. Jednak i na to jest rada: serwisy, które emitują reklamy, oferują wersje poczty "czystą", ale już odpłatnie.

  Pojemność Limit wagi maila Koszt Dodatkowe
Gmail.com ok. 7,3 GB do 25 MB darmowa, możliwość wykupienia dodatkowej pojemności wątkowanie rozmów, filtr antyspamowy, wbudowany czat, video, usługa buzz, oferta dla firm
Poczta Onet.pl bez limitu do 50 MB darmowa; 33zł za wersję bez reklam odpłatna opcja za własną domenę, brak aliasów w darmowej wersji, usługa e-podpisu
Poczta WP.pl bez limitu do 100 MB darmowa, opłaty za dodatkowe usługi i pocztę bez reklam notyfikacje SMS, aliasy, czat WebSpik, aktówka - do zarządzania plikami
Poczta Gazeta.pl ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Interia.pl bez limitu do 50 MB darmowa, odpłatna wersja poczty bez reklam wiadomości audio i wideo, ograniczenie transferu do 1 GB, powiadamianie SMS (odpłatne)
Poczta O2.pl 10 GB do 100 MB darmowa możliwość wyłączenia reklam (płatność SMS), podgląd załączników, możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail
Poczta Gadu-Gadu 4 GB do 100 MB darmowa integracja z komunikatorem, możliwość powiększenia pojemności
live.com - Hotmail Im większa liczba wiadomości, tym większa pojemność skrzynki do 10 MB (możliwość wysyłania przez Sky Drive do 50 MB) darmowa odbieranie poczty z innych kont, wersja mobile, jeden identyfikator do Messengera czy Xbox Live oraz innych usług Microsoft, dostęp do dysku SkyDrive
Yahoo! Mail bez limitu do 25 MB darmowa wersja mobilna, brak reklam
Poczta Viva TV ok. 7 GB do 25 MB darmowa poczta działa na silniku Gmail
Poczta Pino.pl 1 GB do 20 MB darmowa login do innych serwisów Pino.pl, brak aliasów

Opłaty za wersję bez reklam pobierają duże portale: Onet, Interia, Wirtualna Polska. Gmail również wymaga pewnych opłat, ale tylko za powiększenie pojemności skrzynki. Poczta Google nie emituje reklam. Pozostałe serwisy są darmowe, z tym, że nakładają na swoich użytkowników ograniczenia. Nie duże, ale można zauważyć różnicę w limitach wysyłanych załączników. Gazeta.pl, działająca na silniku Gmail, posiada limit wagi załącznika do 25 MB. Podobnie skrzynka Vivy.

Interia i Onet oferują wprawdzie nielimitowaną pojemność skrzynki, ale załącznik nie może przekroczyć 50 MB. Wśród skrzynek z płatnymi opcjami wyróżnia się Wirtualna Polska - nielimitowana pojemność i załącznik do 100 MB. Z kolei poczta O2.pl oferuje likwidację reklam za pomocą płatności SMS. Poza tym użytkownik ma do dyspozycji 10 GB pojemności skrzynki i załącznik do 100 MB.

Pozostałe serwisy są darmowe. Poczta Gadu Gadu oferuje użytkownikom 4 GB miejsca oraz załącznik do 100 MB, nie posiadając przy tym płatnej wersji skrzynki. Nie gwarantuje jednak braku reklam, co dla wielu użytkowników pozostaje istotną kwestią. Najmniejszą pojemność oferuje poczta Pino - zaledwie 1 GB.

Na początku sierpnia zmiany przeszła poczta Hotmail. Dotychczas maksymalna waga załącznika wynosiła raptem 10 MB, teraz jednak użytkownicy mogą korzystać z wirtualnego dysku twardego i przesyłać pliki za jego pomocą. To pozwala ominąć limity wagowe wiadomości.

Każda poczta posiada również filtry antyspamowe. To jednak nie gwarantuje nam pełnego braku niechcianych reklam. Niektóre serwisy wymagają również od użytkownika zgody na wysyłanie wiadomości reklamowych, które do folderu Spam nie trafiają.

A jakie są wyjątkowe funkcje kont? Kilka serwisów posiada unikatowe opcje. W przypadku Gmaila jest to wbudowany komunikator Google Talk, działający w poczcie na zasadzie czatu. Istnieje jednak możliwość zainstalowania desktopowej aplikacji i korzystanie z niej również w momencie, gdy nie mamy otwartego okienka Gmaila. Onet z kolei oferuje - odpłatnie - możliwość podpięcia własnej domeny oraz funkcję e-podpisu.

Ciekawą dodatkową funkcją poczty O2 jest możliwość założenia tymczasowego adresu e-mail. W sieci działa kilka serwisów, które oferują na przykład dziesięciominutową skrzynkę e-mail, jednak poza O2 żaden duży portal nie ma takiej możliwości. W przypadku Google, Hotmaila, Yahoo czy Pino, login do poczty jest również loginem do innych usług serwisów.

W zestawieniu uwzględniliśmy oferty największych polskich portali (na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius).

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-mail, konto mailowe, mail, poczta, poczta e-mail, porównanie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (18)
Adam Brzozowski
1. Adam Brzozowski 25.08.2010 / 20:11
Zastanawia mnie obecność o2 w zestawieniu. Nikt przytomny nie założy tam konta, bo będzie dostawał po 10 spam maili dziennie z ofertą banków, ubezpieczycieli i proszków do prania - bez możliwości ustawienia tego jako spamu. Oni nie zrozumieli, że pionierskie lata Internetu mamy za sobą.

BTW, czy ktoś wie, czy Neostrada oferuje nadal pocztę 5 MB? Do niedawna zachęcali tym klientów :)
Krystian W.
2. Krystian W. 25.08.2010 / 22:17
Obecnie Gmail nie ma konkurencji - tyczy się to zarówno poczty, jak i aplikacji dostępnych z poziomu konta. Tyczy się to zarówno oferty dla zwykłych użytkowników, jak i klientów korporacyjnych.
adrian
3. adrian, 87.205.32.*, 25.08.2010 / 22:48
Bardzo słaby artykuł, nic z niego nie wynika, żadnych wniosków, wiele błędów: np. gmail ma reklamy i można go bezpłatnie podpiąć pod domenę. pzdr.
.JaC
4. .JaC, 194.9.67.*, 27.08.2010 / 23:44
Brak w badaniu wysyłki emaili do przykłądowo 50 adresów. Dość często chcemy wysłać takiego maila do np. grupy znajomych czy grupy sąsiadów. Tymczasem z niektórych kont "nie da się", bo zostaniemy potrakotwani jak spamerzy.
Generalnie kazdy portal ma swoje zalety i wady. o2 wcale nie zalewa reklamami, zalewa jak dla mnie interia. W gmail trudno sortować wiadomości. W większości kont bezpłatnych bardzo trudno dobrze ustawić przekierowanie (forwardowanie), prawie się nie da (chodzi m.in. o nagłówki przekazanych dalej wiadomości) tak, żeby na takiego maila dało się odpowiedzieć poprzez 'odpowiedz nadawcy'.
Piotr_ek
5. Piotr_ek, 91.189.24.*, 28.08.2010 / 12:51
Poczta Interia wysyłania załącznik 50 MB,a teraz chyba nie ma i prawie bez limitu.Zobacz strona nie widzę załącznik http://poczta.interia.pl/
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.