Z danych firmy wynika, że co czwarty komputer PC produkowany na świecie to urządzenie Lenovo.
Przychody Grupy Lenovo za pierwszy kwartał roku finansowego 2019/2020 rosną ósmy kwartał z rzędu, a ich wartość sięgnęła 12,5 mld dolarów (USD). Dochód przed opodatkowaniem w ujęciu rok do roku zwiększył się ponad dwukrotnie i wyniósł 240 mln USD, a dochód netto poszedł w górę o 85 mln USD i osiągnął poziom 162 mln USD.
Podstawowy zysk na akcję w pierwszym kwartale roku finansowego wyniósł 1,37 centa USA, czyli 10,74 centa hongkońskiego.
- Solidne wyniki kwartalne dowodzą, że strategia inteligentnej transformacji Lenovo zapewnia firmie trwały i rentowny rozwój we współczesnym dynamicznym i zmiennym świecie. Systematyczna realizacja tej strategii oraz efektywność operacyjna umożliwiają nam urzeczywistnianie wizji i oferowanie wszystkim użytkownikom inteligentniejszych technologii - powiedział Yang Yuanqing, prezes i CEO Lenovo.
Globalny zasięg i niepewności
Firma prześcignęła rynek i jest liderem globalnego sektora technologicznego pomimo panującej w nim niepewności w kontekście geopolitycznym i handlowym. Lenovo zajmuje korzystniejszą pozycję niż większość konkurencji ze względu na zrównoważony globalnie miks przychodów, obecność na 180 rynkach oraz bardziej elastyczną bazę produkcyjną stanowiącą w większości własność firmy. Dotychczasowy wpływ wspomnianych niepewności na działalność nie był istotny.
PC and Smart Devices
Na solidne wyniki wpłynęły przede wszystkim sukcesy Intelligent Devices Group (IDG). Jeden z jej dwóch działów, PC and Smart Devices Group (PCSD), kontynuował dwucyfrowy (12%) wzrost przychodów, a jednocześnie uzyskał największy w swojej historii dochód w pierwszym kwartale roku finansowego. Co więcej, grupa poprawiła również rentowność. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 524 mln USD, co oznacza wzrost o 98 mln USD. W Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku osiągnięto wzrost przychodów w ujęciu rok do roku o odpowiednio 20% i 40%, a we wszystkich regionach, czyli także w Chinach i EMEA, uzyskano przychody przekraczające 2 mld USD.
Do normy zaczyna powracać rynek PC, a grupa wyprzedziła branżę o ponad 13 punktów i uzyskała rekordowy udział w rynku na poziomie 24,9%. Oznacza to, że co czwarty komputer PC produkowany na świecie to urządzenie Lenovo, co umacnia firmę na pierwszym miejscu w światowej branży PC.
Tak solidne wyniki udało się uzyskać m.in. dzięki innowacyjności, a także dalszemu naciskowi na efektywność operacyjną. Strategia ta zapewnia firmie znaczącą przewagę nad ogółem rynku w kategoriach produktów o wysokim potencjale wzrostowym i premium, takich jak stacje robocze, urządzenia smukłe i lekkie, komputery gamingowe i Chromebooki. Grupa PC and Smart Devices będzie utrzymywać wzrost oraz przodującą w branży rentowność, koncentrując się na segmentach premium oraz innowacyjności w dziedzinie inteligentnych urządzeń IoT oraz nowych urządzeń dla domu i biura.
Mobile Business Group i Data Center Group
Drugi dział IDG, Mobile Business Group (MBG) zwiększył dochód przed opodatkowaniem o 100 mln USD czwarty kwartał z rzędu. Na rynku północnoamerykańskim firma wyprzedziła rynek pod względem wzrostu sprzedaży o ponad 37 punktów, a marża zysku przed opodatkowaniem wzrosła o 14 punktów w ujęciu rok do roku. W tradycyjnym bastionie Lenovo, regionie Ameryki Łacińskiej, wolumen sprzedaży rośnie wraz z poziomem rynkowym lub go prześciga już 11 kwartał z rzędu.
Data Center Group (DCG) od ośmiu kwartałów z rzędu zwiększa rentowność w ujęciu rok do roku. Przychody z pamięci masowej wzrosły o ponad 80%, a z architektury definiowanej programowo (SDI) rosły nadal na poziomie dwucyfrowym w ujęciu rok do roku. Przychody ogółem zmniejszyły się wskutek zmniejszenia zakupów przez małą grupę dużych klientów z branży usług chmurowych po szybkim rozwoju infrastruktury w ostatnim roku. Spadły też średnie przychody jednostkowe ze względu na niższe ceny elementów. W dziedzinie wysokowydajnych systemów obliczeniowych firma umocniła się na 1. miejscu listy superkomputerów Top 500, wprowadzając na nią 173 systemy z 20 rynków, które wspierają przełomowe badania naukowe i aplikacje na całym świecie.
Grupa będzie nadal się rozwijać jako dostawca pełnej oferty dla centrów danych, zwiększając sprzedaż rozwiązań SDI, pamięci masowej, sieciowych, HPC, AI i IoT oraz usług, a także umacniać swoje zdolności w zakresie wewnętrznego projektowania i zdolności produkcyjnych w odniesieniu do rozwiązań hiperskalowych. Dział ten będzie też doskonalić sposoby docierania do klientów oraz efektywność operacyjną, aby prześcigać rynek pod względem rozwoju i zwiększać rentowność.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»