5 obowiązujących trendów w projektowaniu stron

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Komu pomaga, a komu szkodzi wideo w tle strony? Kiedy hamburger menu to dobre, a kiedy złe rozwiązanie i co na to wszystko miał do powiedzenia Steve Jobs jeszcze zanim te pytania zostały zadane? Oto 5 trendów, które zdaniem ekspertów zdominują UX w roku 2016 i porady, jak wykorzystać ich potencjał. 

POBIERZ RAPORT "PROJEKTOWANIE STRON WWW"

One-Page – Long-page Trend na projektowanie stron One-Page utrzymuje się już od kilku lat. - Nie jest to efekt jedynie trendu w web designie. Użytkownikowi łatwiej jest skrolować niż klikać – jest to naturalne przyzwyczajenie, które weszło nam w krew w wyniku użytkowania urządzeń mobilnych. Taka konstrukcja przyczynia się do większego zaangażowania użytkownika i lepszych konwersji, ale z drugiej strony wymaga poświęcenia większej uwagi na znalezienie szukanej treści – uważa Jakub Formela, manging director w Jamel Interactive. - One-Page sprawdza się dla niewielkich, wizytówkowych stron, w przypadku większych może służyć, jako zajawka do kolejnych działów.

60280_1.png

One-Page stają się coraz dłuższe przeradzając się w Long-Page. Decydując się wydłużenie strony powinno się pamiętać o ciekawej, spójnej historii, aby użytkownik nie czuł się znużony pobytem na niej. Jak wszędzie, również tutaj, ważny jest umiar. Scrollowanie bez końca, może wywołać zupełnie odwrotny efekt od oczekiwanego.

60281_2.png

Rajmund Dziemaszkiewicz, creative manager w zjednoczenie.com, uważa, że nie można jednoznaczne stwierdzić, że jakaś branża definitywnie nie powinna korzystać z tego trendu. - Wszystko zależy od rodzaju treści, jaka ma być prezentowana na stronie i jaką funkcję serwis ma pełnić. Tego typu serwisy z założenia nie powinny zawierać zbyt dużej liczby informacji i powinny się opierać na kontencie wizerunkowym. Branża to w większości przypadków kryterium stojące na dalszym miejscu – kwituje Rajmund Dziemaszkiewicz.

Wideo & Streaming

- Odchodzi się od pięknych, stockowych zdjęć w big picture, a w zamian za to używa się zdjęć ilustrujących konkretne sytuacje – najlepiej zdjęć z backstage’u firmy czy produktów oraz wideo w tle strony. Takie wideo wzbudza emocje, angażuje i buduje wrażenie prawdziwego doświadczenia – uważa Agata Malinowska, marketing executive w NuOrder Digital & Performance.

- Krótkie wideo filmy, streaming, a czasem nawet duże animacje na stronie głównej tworzą aktualny user experience. Potrafią one świetnie skupić uwagę internauty. Ciekawa kreacja zachęci użytkownika do obejrzenia reszty strony, a marka na stronie na pewno zapadnie mu w pamięć. - Wideo w tle strony internetowej to ciekawsza i przystępniejsza prezentacja produktu: jego funkcji i możliwości, jakie oferuje swoim użytkownikom. Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, szczególnie, gdy obraz ten ma postać filmu. Za pomocą kilku ujęć jesteśmy w stanie przekazać więcej niż poprzez wiele akapitów tekstu – twierdzi Jacek Samsel z UX Team Leader. - Po wejściu na stronę firmy The Yacht Company każdy zapragnie mieć swój własny jacht. Profesjonalnie skomponowane wideo daje poczucie radości i odpoczynku. Bezbłędnie buduje pozytywne skojarzenia z marką. Przez co odnosi się wrażenie, że nie sprzedają tylko jachtów, a radość z życia.

60282_3.png

Wideo na stronie głównej to ogromne pole do popisu dla projektantów. Autorzy muszą zadbać o to, aby przekazać informacje w ciekawy i prosty sposób, tak żeby obraz zwracał na siebie uwagę w nienatarczywy sposób. Realizacja powinna zatrzymać użytkownika choćby z samej ciekawości „co jeszcze się wydarzy”...

PEŁNY TEKST PRZECZYTASZ W RAPORCIE INTERAKTYWNIE.COM
"PROJEKTOWANIE STRON WWW"

[POBIERZ PDF]

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.