16.06.2017 / Raporty i badania
 

Te reklamy zyskały największą popularność od czasu Cannes Liones 2016

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

Zespół YouTube przygotował zestawienie reklam, które od ubiegłorocznej edycji Cannes Lions 2017 zyskały największą popularność. Czas oglądania wszystkich spotów z zestawienia wyniósł 11,8 milionów godzin, a  liczba ich wyświetleń osiągnęła aż 416 milionów.

Użytkownicy YouTube pokochali reklamy opowiadające właśnie o… miłości. Do rankingu trafiły bowiem spoty: Knorr #LoveAtFirstTaste, w którym nieznający się uprzednio single zostają umówieni na randkę na podstawie podobnego gustu kulinarnego czy A Better Super Bowl | NFL Hyundai Super Bowl LI, pokazująca, jak żołnierze przebywający na misji mogli obejrzeć mecz Super Bowl razem ze swoimi bliskimi, dzięki technologii wideo 360 stopni.

Popularność reklamom przynoszą także zapraszane do nich gwiazdy. W zestawieniu wystąpili m.in. John Cena w The Unexpected John Cena Prank | Hidden Camera, Kate Hudson w Best Day Of My Life | Shell #makethefuture, Ronaldo w zwycięskim Nike Football Presents: The Switch ft. Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Anthony Martial & More oraz Melissa McCarthy w 2017 Kia Niro | “Hero’s Journey” Starring Melissa McCarthy.

Kilka marek z ubiegłorocznego zestawienia pojawiło się w nim ponownie - są to Hyundai, Samsung i Clash of Clans. Nie zabrakło także “nowych twarzy” rankingu  w postaci Knorr, Shell, Purple, Cricket Wireless, Budweiser oraz Kia. Okazuje się, że atmosfera pasjonujących rozgrywek Super Bowl udzieliła się także użytkownikom YouTube, gdyż spoty Hyundai, Kia i Budweiser towarzyszyły właśnie temu wydarzeniu sportowemu. 

Tworząc ranking wzięliśmy pod uwagę najważniejsze wskaźniki obrazujące zaangażowanie użytkowników YouTube, jak czas oglądania, liczbę wyświetleń i procentowy udział odtworzeń w ruchu płatnym w stosunku do bezpłatnego, aby precyzyjnie wybrać najchętniej oglądane reklamy od czasu festiwalu Cannes Lions 2016. W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy, jak marki Knorr, Hyundai, Budweiser i wiele innych tworzą spoty chwytające za serce, które nie tylko odnotowują duże liczby wyświetleń, ale i pozostawiają wrażenia na długo. To tylko niektóre przykłady firm świadomych, w jaki sposób wykorzystać potencjał YouTube umożliwiający opowiadanie angażujących historii - mówi Tomasz Czudowski, szef marketingu YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej.

Poniżej przedstawiamy pełen ranking Cannes YouTube Ads Leaderboard 2017:


Klient: Nike

Agencja kreatywna: Wieden+Kennedy

Dom mediowy: Wieden+Kennedy

 

Klient: Knorr

Agencja kreatywna: MullenLowe

Dom mediowy: PHD

Klient: Clash of Clans

Agencja kreatywna: Barton F Graf

Dom mediowy: In House

Klient: Shell

Agencja kreatywnaPossible

Dom mediowy: MediaCom

 

Klient: Purple

Agencja kreatywna: bd.

Dom mediowy: bd.

Klient: Samsung

Agencja kreatywnaLeo Burnett

Dom mediowy: Starcom Worldwide

 

Klient: Cricket Wireless 

Agencja kreatywna: Shareability

Dom mediowy: MEC

 

Klient: Budweiser

Agencja kreatywnaAnomaly

Dom mediowy: Mediacom

 

Klient: Hyundai

Agencja kreatywna: Innocean USA

Dom mediowy: Canvas Worldwide

Klient: Kia

Agencja kreatywna: David&Goliath

Dom mediowy: Canvas Worldwide

 

Cannes YouTube Ads Leaderboard to roczne zestawienie 10 spotów reklamowych najchętniej oglądanych przez internautów na świecie od 1 marca 2016 do 30 kwietnia 2017. Ranking jest ustalany w oparciu o najważniejsze dane pokazujące zaangażowanie użytkowników — liczbę obejrzeń oraz procentowy udział odtworzeń w ruchu płatnym w stosunku do bezpłatnego. Aby zapewnić różnorodność marek w zestawieniu każda z nich może pojawić się w nim tylko raz i musi nadal znajdować się na YouTube w momencie publikacji rankingu. 

YouTube Ads Leaderboard zawiera najbardziej kreatywne reklamy, które były najchętniej oglądane przez użytkowników każdego miesiąca. Widea są wybierane na podstawie algorytmu uwzględniającego zaangażowanie widowni (czas oglądania, polubienia, udostępnienia), liczbę wyświetleń oraz retencję publiczności (tzn. przez ile czasu użytkownik oglądał dane wideo/czy obejrzał je do końca). 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Cannes Lions, spoty reklamowe, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.