E-mail marketing w liczbach. Raport Interaktywnie.com

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Aż 93 procent polskich internautów przyznaje się do subskrybowania newsletterów. Zajmująca się e-mail marketingiem firma Sare szacuje, że lubimy tę formę dostarczania wiadomości do tego stopnia, że do skrzynki co trzeciego subskrybenta trafia tygodniowo przeszło 10 maili zamówionych z różnych serwisów.

 

Raport e-mail marketing
Pobierz raport E-mail marketing

Najchętniej zapisujemy się na subskrypcje branżowych wiadomości. Trzy czwarte odbiorców newsletterów deklaruje, że z nich właśnie korzysta. Ale przekazy reklamowe również cieszą się sporą popularnością. Zajmują pod tym względem drugie miejsce, z wynikiem 37 procent. Jak wyliczyła w ubiegłym roku firma badawcza Nielsen, dla przeszło połowy użytkowników internetu, wiadomości jakie otrzymują na swoje pocztowe skrzynki – pod warunkiem, że zgodzili się na ich otrzymywanie – są źródłem wiedzy i informacji godnym zaufania. W niewielkim tylko stopniu pod względem zaufania lepszym wynikiem pochwalić się mogą gazety i magazyny czy telewizja. Newslettery cieszą się natomiast niemal identycznym zaufaniem jak radio czy reklamy w kinie, za to wyraźnie dystansują inne formy reklamy internetowej: SEM, reklamę wideo czy tradycyjne banery

Narzędzia online dają elastyczność

Wybierając narzędzia, które będą służyć firmie do efektywnego zarządzania działaniami związanymi z e-mail marketingiem warto rozważyć, jaki typ będzie korzystniejszy. Na polskim rynku dostępne są zarówno rozwiązania, z których można korzystać online przez przeglądarki internetowe, jak i bardziej tradycyjne – w formie aplikacji do zainstalowania na komputerze. Według ekspertów więcej zalet mają te pierwsze.

Swoich zwolenników mają zarówno narzędzia online jak i desktopowe. Obecnie przeważają narzędzia używane przez przeglądarki, działające w modelu SaaS (Software as a Service, czyli oprogramowanie jako usługa).

- Takie rozwiązanie jest niewątpliwie najkorzystniejsze w przypadku większości funkcji. Za stałą niedużą miesięczną opłatę abonamentową i bardzo niewielki koszt jednostkowy wysyłania wiadomości e-mail, otrzymujemy profesjonalne narzędzie - twierdzi Tomasz Pakulski, product manager REDlink.

Co więcej, usługa taka jest cały czas na bieżąco rozwijana i dopasowywana do potrzeb użytkownika. Niezauważalne aktualizacje sprawiają, że oprogramowanie jest aktualne bez konieczności zakupu nowszych licencji, w odróżnieniu od narzędzi offline. Podobny pogląd wyraża Krzysztof Winnik, prezes NuOrder Group.

- Choć nie brakuje zwolenników obu typów rozwiązań, w mojej opinii bardziej atrakcyjne i elastyczne są narzędzia online. Są one hostowane na sprawdzonych, bezpiecznych serwerach. Podpisując umowę z dostawcą mamy gwarancję niezawodności narzędzia, bezpieczeństwa danych i pełnej zgodności z wymogami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - podkreśla Winnik.

Kwestią drażliwą pozostaje jeszcze powierzanie własnych baz danych, których wartości nie sposób przecenić.

Pobierz raport Interaktywnie.com - E-mail Marketing [PDF]

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: GetResponse, Inis, e-mail SARE, e-mail marketing, freshmail, marketing, raport


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (4)
Websik
1. Websik, 87.207.40.*, 03.12.2010 / 16:56
E-mail markieting to dobra rzecz, ponieważ daje korzyść obu stronom - odbiorcy i nadawcy e-maili. Sam korzystam z kilku różnych newsletterów itp. Dla czytelnika jest są to przydatne i ciekawe informację, natomiast dla właściciela listy adresowej zarobek z tego co się reklamuje, ale ważne jest też, aby nie przesadzać z reklamami, ponieważ nadmierna ich ilość może drażnić, najlepiej wysyłać raz na miesiąc :)
Mirek
2. Mirek, 83.7.39.*, 11.02.2011 / 19:57
Email marketing cały czas jest najskuteczniejszą formą marketingu. Facebook jest obecnie bardzo popularny, jednak nie daje takich wyników jak wysłanie dobrego mailingu do wartościowej listy.
MalyPrzedsiebiorca
3. MalyPrzedsiebiorca, 89.72.150.*, 05.01.2012 / 01:52
Wysyłka mailingu obok pozycjonowania i reklamy kontekstowej stanowi podstawowe źródło dochodów dla małych firm. Co prawda systemy online'owe takie jak SARE dają duże możliwość ale jak ktoś wysyła po kilkaset tysięcy maili i ma ograniczony budżet to tylko soft desktopowy taki jak np. AnoMail mu pozostaje, bo opłata 1 grosz netto za wysyłke z systemów online to lekka przesada jak dla małego przedsiębiorcy
Adam Patyka
4. Adam Patyka 03.03.2014 / 12:56
Ważne aby te maila były odpowiednio stargetowane i trafiały tylko do potecjalnych klientów. Inaczej listy szybko się kurczą.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.