Jak reklamować się w internecie? E-book Interaktywnie.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
pod redakcją Marty Smagi i Tomasza Bonka
 

Pobierz za darmo e-book Interaktywnie.com - Reklama w internecie [PDF]

W ubiegłym roku wydatki na reklamę w sieci zbliżyły się już do kwoty 2 miliardów złotych. Tylko w ciągu roku - a był to przecież rok dla gospodarki trudny - urosły o przeszło 20 procent. Dlaczego? Ponieważ reklama w internecie jest wciąż relatywnie tania, a w porównaniu z pozostałymi mediami - wyjątkowo skuteczna.

Dlatego już od kilku lat to właśnie internet jest najszybciej rozwijającym się rynkiem reklamy, zbliżając się coraz bardziej do pozycji lidera, czyli telewizji. Jako jedyny zachowuje dwucyfrową dynamikę, nawet w trudnych, kryzysowych czasach. W ubiegłym roku - jak wynika z raportu domu mediowego Starlink - dynamika ta wyniosła prawie 19 procent. Prognozy na najbliższe lata zapowiadają dalszy, stały wzrost.


Internet daje możliwość promowania się na kilka sposobów. Najpopularniejszym wciąż jest display, czyli tak zwana reklama graficzna. W tej kategorii mieszczą się statyczne, animowane czy - błyskawicznie zdobywające popularność - filmowe banery, sponsorowane linki czy całe artykuły, a nawet akcje specjalne.

Ponad 40 procent wszystkich wydatków reklamowego tortu online przypada właśnie na ten bodaj najstarszy sposób internetowej promocji. Choć ma ona depczącego mocno po piętach rywala. To SEM, czyli search engine marketing - promowanie się w wynikach wyszukiwania. Już co trzecia złotówka, zainwestowana przez reklamodawców trafia właśnie tutaj.

Pobierz za darmo e-book Interaktywnie.com - Reklama w internecie [PDF]


Internetowe ogłoszenia i reklama za pośrednictwem poczty elektronicznej wypadają na tym tle nieco mniej okazale, ale i one mają stabilną pozycję na reklamowej mapie polskiej sieci. Którą drogę dotarcia do klientów wybrać? Najlepiej kilka, jeśli nie wszystkie. Grunt, to wybrać metodę, dającą jak największą skuteczność.

Pobierz za darmo e-book Interaktywnie.com - Reklama w internecie [PDF]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-book., poradnik, reklama online, reklama w internecie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (9)
Tomek Karnicki
1. Tomek Karnicki 22.01.2014 / 21:28
Witam

Jeśli szukasz strony która wypromuje twoją firmę mogę ci polecić http://firmy.net dają ci darmową reklamę. Co miesiąc prawie 5 tysięcy firm dodaje się do katalogu http://Firmy.net samodzielnie bo uważają go za doskonałą formę promocji. Dzięki darmowym wizytówkom, firmy są widoczne w katalogu branżowym http://Firmy.net odwiedzanym przez ponad sto tysięcy użytkowników dziennie, 21 portalach partnerskich (np: http://Money.pl http://INFOR.pl) oraz we wszystkich najważniejszych wyszukiwarkach na polskim rynku.

Jeśli Ci pomogłem byłbym wdzięczny gdybyś się zarejestrował z tego reflinka http://https://ssl.afiliant.com/affskrypt,,4f7523,,615d,,,?u=(http://www.firmy.net/)
zelak seszel
2. zelak seszel 28.04.2014 / 02:37
Odwiedź stronę http://skuteczni.pl/ i oddaj swoją reklamę w ręce profesjonalistów. Wysoka jakość usług w niskiej cenie. Polecam, warto wejść na stronę i przejrzeć ofertę
Kasia Szulik
3. Kasia Szulik 16.06.2015 / 20:53
Kompendium nadal aktualne jak widać, może się przydać taka wiedza ale zdecydowanie korzystniej pozostawić to fachowcom, w tej dziedzinie nadal najsprawniejszy jest LeadBullet.
Sylwia Kowalik
4. Sylwia Kowalik 19.06.2015 / 21:37
Mogę powiedzieć , że najlepszą reklamą jest zaistnieć w internecie. Postawić na dobry content marketing. Muszę powiedzieć , że faktycznie LeadBullet jest w tym najlepszy.
Janek
5. Janek, 80.55.98.*, 13.05.2016 / 10:57
Ciekawe
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.