Raport Interaktywnie.com: Agencje Interaktywne 2018

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
raport Interaktywnie.com "Agencje Interaktywne 2018"
raport Interaktywnie.com "Agencje Interaktywne 2018"

Wydatki na polską reklamę internetową rosną i niedługo stanowić będą 35 proc. całego tortu reklamowego. Niestety, najwięcej tych pieniędzy popłynie za ocean, do Facebooka i Google. Dzisiaj ci dwaj giganci dyktują nie tylko trendy, ale warunki wszystkim pozostałym graczom, którym nie pozostaje nic innego jak utyskiwanie na duopol i... dostosowanie się do sytuacji. Polskie agencje reklamowe radzą sobie jednak całkiem nieźle, nie tylko rozwijając kompetencje cyfrowe, ale także coraz sprawniej łącząc je z klasycznym ATL-em. 

O TYM PRZECZYTASZ W RAPORCIE

 • Mali rosną dynamicznie, średni i wielcy stabilnie – tak można podsumować zmiany, jakie zaszły w agencjach reklamowych w 2017 roku. Rynek sprzyja branży. Jak wynika z najnowszego, opublikowanego w styczniu badania AdEx, zrealizowanego dla IAB Polska przez PwC, po trzech kwartałach 2017 roku wydatki na reklamę online wyniosły 2,69 mld zł. To o 147 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie.
  W przypadku agencji, które wzięły udział w rankingu Interaktywnie. com, miało to odzwierciedlenie nawet we dwukrotnym wzroście przychodów i nawet i czasem nawet trzycyfrowe wzrosty zysków.

 • Programmatic, sztuczna inteligencja, media społecznościowe, wreszcie mobile i wideo – jak skutecznie sprzedawać w 2018 roku Interaktywnie.com zapytał ekspertów z branży.
  Branży, która dynamicznie się rozwija, jest otwarta na nowości, ale też w niej samej wiele się dziej. Dlatego przypominamy również najważniejsze wydarzenia – głównie te związane z personaliami – minionego, 2017 roku.

 • Polskie kampanie reklamowe na tle tych, które kilka tygodni temu można było zobaczyć podczas Super Bowl, mogłyby wydawać się sztampowe, miałkie i nieciekawe, ale zwłaszcza w 2017 roku byłaby to bardzo krzywdząca opinia.
  Owszem, większość tych emitowanych w polskiej telewizji poziomem odstaje od globalnych hitów, ale – oprócz tego, że tak jest wszędzie – to polska reprezentacja zdobyła w tym roku kilka laurów, które powinny przynajmniej na chwilę zamknąć usta malkontentom.

 • Analiza zbiorów danych, operowanie najnowszymi narzędziami do planowania kampanii i mierzenia ich efektów, realizacja projektów wideo oraz opartych na wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz efektywna współpraca z influencerami – takie w tym roku mogą być oczekiwania klientów wobec agencji reklamowych.
  Do tego warto dodać jeszcze jedną, bardzo ważną kompetencję agencji – odwagę i umiejętność wytłumaczenia klientowi, aby nie zawsze sięgał po rynkowe nowości, tylko zrobił dobrą, efektywną kampanię bez gadżetów, w oparciu o sprawdzone metody.Najczęściej celem kampanii ma być po prostu wzrost sprzedaży a nie efekt „wow”.

POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT W FORMACIE PDF

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.